Laisvalaikis, Sveikata

Veterinarijos klinika pataria: kačių akių problemos ir jų sprendimo būdai

veterinarijos klinikaKačių akys – vienas jautriausių organų, reikalaujantis ypatingos priežiūros ir dėmesio. Net ir nežymus akies sudirginimas gali tapti pavojingos ligos priežastimi. Nepamirškite, kad katės turi kur kas daugiau problemų su akimis nei kiti naminiai gyvūnai. Akių ašarojimas, perštėjimas, pūliavimas gali būti susijęs su konkrečia akių liga arba pranašauti apie kitas sunkiai gydomas ligas, pvz., navikų atsiradimą ar diabetą. Jei pastebėjote, kad katė turi problemų su akimis, nieko nelaukdami kreipkitės į specialistą – profesionali veterinarijos klinika suteiks visą būtiną pagalbą ir patars profilaktikos klausimais.

Viena dažniausių problemų – išskyros iš akių. Specialistai tvirtina, kad skirtinga išskyrų sudėtis diagnozuoja atskiras problemas, pvz., jei minėtosios išskyros yra vandeningos, tačiau akys nėra paraudusios, greičiausiai katę kamuoja ašarų latakų užsikimšimo problemos. Tai reiškia, kad privalote dažniau valyti augintinio akis, ypač, jei katė yra plokščio snukio. Akių valymui rekomenduojama naudoti specialias priemones. Paraudusios akys perspėja apie virusinės kilmės ligas, akies voko gleivinės uždegimą, kuris vadinamas konjunktyvitu. Beje, konjunktyvitas laikomas dažniausia akių liga, su kuria susiduria katės. Profesionali veterinarijos klinika išspręs tiek lengvesnio, tiek sudėtingesnio (bakterinės kilmės) konjunktyvito problemas, svarbiausia – neatidėlioti gydymo ir kiek įmanoma skubiau kreiptis pas veterinarą.

Kita dažna problema – akies drumstumas, t. y. drumzlės gali padengti visą akį arba tik jos dalį. Akies apsiblausimas gali turėti įvairius atspalvius, paprastai – pilkesnį toną. Minėtoji problema gali pranašauti akies sluoksnių uždegimą arba glaukomą. Šias ligas paprastai lydi skausmas. Jei katė skausmo nejaučia (netrina akies letena, nebijo šviesos ir pan.), veterinarijos klinika diagnozuoja kataraktą.

Itin dažna kačių akių liga yra blefaritas. Šios ligos priežastimi tampa įvairios traumos, sužeidimai, infekcijos ir avitaminozė. Minėtąją ligą gali sukelti ir prasta kepenų ar kasos veikla. Sergančios katės akys ašaroja, vokai parausta, akys tampa siauresnės. Paprastai katės kelia leteną ir bando krapštyti akis, tačiau tik pablogina situaciją. Blefaritas gydomas laikantis gydytojo veterinaro rekomendacijų ir patarimų. Liga gali lengvai praeiti arba tapti opine, todėl nieko nelaukite ir kreipkitės pas specialistą.

Nemaža dalis kačių kenkia nuo keratito – ragenos uždegimo, sukelto infekcijos, kirmėlių ar fizinio akies pažeidimo. Svarbiausi ligos simptomai – akių paraudimas, šviesos baimė, drumzlių atsiradimas, kraujagyslių matomumas. Keratitu serganti katė neleidžia prisiliesti prie akies, kadangi lietimas sukelia skausmą.

Paprasčiausios akių problemos susijusios su svetimkūniu patekimu, pvz., į akį patekus smėliui, dulkėms, žiedadulkėms ir t. t. Veiksmingam svetimkūnių pašalinimui naudokite specialius, veterinaro rekomenduojamus akių valiklius. Atsargiai braukite nuo vidinio akies kampo link išorinio kampo, kol svetimkūnio nebeliks.

13 minčių apie “Veterinarijos klinika pataria: kačių akių problemos ir jų sprendimo būdai

 1. Mano katineliui viena akyte asaroja o kita ne ir nezinau ka daryti. Su ta akyte bijo sviesos. Jai valysiu ta akyte su ramuneliu arba juodos arbatos nuoviru ar nebeasaros jinai?

  1. Mano katinėliui viena akis užmerkta ir pradėjo vėl ašaroti – kita ne. Buvo susimušęs matomai su kitu katinu prieš kelias savaites. Akis buvo sumušta ir užmerkta. Veterinarė liepė patepti tepaliuku opticlox 16,7 %. Buvo pagerėjus – atsimerkė normaliai. Dabar vėl užmerkta ir ašaroja. Bijau kad gali ant vienos akies nematyti. Ar man ir toliau tepti ?

 2. Mano katineliui asaroja viena akyte jai perplausiu ta akyte su ramuneliu arba juodosios arbatos nuoviru ar praeis ir nebeasaros?

 3. Sveiki,, ryte pastebejau kad akies virsutinis vokas patines..akis primerkta asaroja paraudusi.. Ji tankei gaudo muses karta maciau vaike ir vapsva.. ar galejo kas jai ikasti. i lauka neina..ji paprasa katyte bet gyvename kambary..nebezianu ka daryti kaip jai padeti gal kokiu lasiuku palasinti.. aciu

 4. mūsų katinui greitai bus 9 metai.
  Vienos akies krašte šiek tiek pasikeitusi spalva ar atsiradusi dėmė ( iš gelsvos į rusvą). Kas tai?

 5. Mano katinui 17 metu jo veisle rusu melynasis jo akys is apatines puses raudonos ir asaroja baltai viena aki primerke atrodo tai kad lyg dvi akis isistume i vidu.Kaip padet?

 6. Mano katei 19 metų, ji staigiai apako, pas ją kaip ir nebeliko vyzdžių, ar tai galėtų būti gydoma?

 7. vienam kaciukui puluoja akute as vis pravalau juoda arbata bet vis labiau puluoja kates lauko. esu nelietuvoja ir atvestas kaciukas kencia man jo gaila ka daryti

 8. Mano katinėliui viena akis užmerkta ir pradėjo vėl ašaroti – kita ne. Buvo susimušęs matomai su kitu katinu prieš kelias savaites. Akis buvo sumušta ir užmerkta. Veterinarė liepė patepti tepaliuku opticlox 16,7 %. Buvo pagerėjus – atsimerkė normaliai. Dabar vėl užmerkta ir ašaroja. Bijau kad gali ant vienos akies nematyti. Ar man ir toliau tepti ?

 9. Mano katytei visada pridžiūvusios nosies landos juoduliais ir nosis visuomet sausa. Ir vienos akies patinis kampas prisirenka juodų nešvarumų. Kas tai galėtų būti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *