Laisvalaikis, Sveikata

Veterinarijos klinika pataria: kačių akių problemos ir jų sprendimo būdai

veterinarijos klinikaKačių akys – vienas jautriausių organų, reikalaujantis ypatingos priežiūros ir dėmesio. Net ir nežymus akies sudirginimas gali tapti pavojingos ligos priežastimi. Nepamirškite, kad katės turi kur kas daugiau problemų su akimis nei kiti naminiai gyvūnai. Akių ašarojimas, perštėjimas, pūliavimas gali būti susijęs su konkrečia akių liga arba pranašauti apie kitas sunkiai gydomas ligas, pvz., navikų atsiradimą ar diabetą. Jei pastebėjote, kad katė turi problemų su akimis, nieko nelaukdami kreipkitės į specialistą – profesionali veterinarijos klinika suteiks visą būtiną pagalbą ir patars profilaktikos klausimais.

Viena dažniausių problemų – išskyros iš akių. Specialistai tvirtina, kad skirtinga išskyrų sudėtis diagnozuoja atskiras problemas, pvz., jei minėtosios išskyros yra vandeningos, tačiau akys nėra paraudusios, greičiausiai katę kamuoja ašarų latakų užsikimšimo problemos. Tai reiškia, kad privalote dažniau valyti augintinio akis, ypač, jei katė yra plokščio snukio. Akių valymui rekomenduojama naudoti specialias priemones. Paraudusios akys perspėja apie virusinės kilmės ligas, akies voko gleivinės uždegimą, kuris vadinamas konjunktyvitu. Beje, konjunktyvitas laikomas dažniausia akių liga, su kuria susiduria katės. Profesionali veterinarijos klinika išspręs tiek lengvesnio, tiek sudėtingesnio (bakterinės kilmės) konjunktyvito problemas, svarbiausia – neatidėlioti gydymo ir kiek įmanoma skubiau kreiptis pas veterinarą.

Kita dažna problema – akies drumstumas, t. y. drumzlės gali padengti visą akį arba tik jos dalį. Akies apsiblausimas gali turėti įvairius atspalvius, paprastai – pilkesnį toną. Minėtoji problema gali pranašauti akies sluoksnių uždegimą arba glaukomą. Šias ligas paprastai lydi skausmas. Jei katė skausmo nejaučia (netrina akies letena, nebijo šviesos ir pan.), veterinarijos klinika diagnozuoja kataraktą.

Itin dažna kačių akių liga yra blefaritas. Šios ligos priežastimi tampa įvairios traumos, sužeidimai, infekcijos ir avitaminozė. Minėtąją ligą gali sukelti ir prasta kepenų ar kasos veikla. Sergančios katės akys ašaroja, vokai parausta, akys tampa siauresnės. Paprastai katės kelia leteną ir bando krapštyti akis, tačiau tik pablogina situaciją. Blefaritas gydomas laikantis gydytojo veterinaro rekomendacijų ir patarimų. Liga gali lengvai praeiti arba tapti opine, todėl nieko nelaukite ir kreipkitės pas specialistą.

Nemaža dalis kačių kenkia nuo keratito – ragenos uždegimo, sukelto infekcijos, kirmėlių ar fizinio akies pažeidimo. Svarbiausi ligos simptomai – akių paraudimas, šviesos baimė, drumzlių atsiradimas, kraujagyslių matomumas. Keratitu serganti katė neleidžia prisiliesti prie akies, kadangi lietimas sukelia skausmą.

Paprasčiausios akių problemos susijusios su svetimkūniu patekimu, pvz., į akį patekus smėliui, dulkėms, žiedadulkėms ir t. t. Veiksmingam svetimkūnių pašalinimui naudokite specialius, veterinaro rekomenduojamus akių valiklius. Atsargiai braukite nuo vidinio akies kampo link išorinio kampo, kol svetimkūnio nebeliks.

Namai, Sveikata

Veterinarijos klinika Vilniuje – kai reikia profesionalų pagalbos

veterinarijos klinika VilniujeKiekvienas augintinio šeimininkas savo gyvūnėlio priežiūra privalo susirūpinti jau nuo pirmų dienų. Tam reikia pasirinkti ne vien tinkamą maistą ar priežiūros priemones, bet ir veterinarą, kurio profesionalūs įgūdžiai padės palaikyti augintinio sveikatą bei pilnavertį jo gyvenimo būdą. Veterinarijos klinika Vilniuje užtikrins geriausią pagalbą, tad nereikės jaudintis neaiškių augintinio simptomų pasekmėmis – viskas bus kontroliuojama ir tinkamai prižiūrima.

Veterinaras yra būtinas kiekvieno augintinio gyvenime. Tai joks ne pramanas ar tolimų giminaičių patarimas, kiekvienas šeimininkas turi pasirūpinti, kad jo gyvūnėlis turėtų savo veterinarą. Toks žmogus yra reikalingas ne tik ligų ar sukeltų negalavimų atveju, bet ir dėl profilaktinių apžiūrų, kurių metu diagnozuojama augintinio būklė, atliekami įvairūs tyrimai bei padaromos išvados, pagal kurias stengiamasi gyvūnėliui suteikti geriausią priežiūrą. Tinkamo specialisto pasirinkimas yra nepaprastai svarbus, kadangi jis periodiškai gydys, skiepys bei atliks įvairius tyrimus šeimininko augintiniui.

Tinkamo veterinaro pasirinkimas – sunkus ir daug pastangų reikalaujantis žingsnis. Sunku išsirinkti specialistą, kuriuo pasitikės Jūsų augintinis. Nors gyvūnai retai kada mėgsta lankytis veterinarijos klinikose, tik puikiai savo darbą išmanantis ir gyvūnus suprantantis specialistas galės viską atlikti tinkamai. Veterinarijos klinika Vilniuje savo darbuotojų komandoje turi ne vieną patikimą žmogų, kuriuo galima pasikliauti įvairiomis situacijomis. Atsakingas veterinaras geba tinkamai pasirūpinti augintiniu, o su jo šeimininku gali nemokamai pasidalinti vienu kitu priežiūros patarimu.

Augintinio priežiūrai reikia skirti daug laiko. Reikia pasirūpinti ne vien veterinaro pasirinkimu, bet ir paprastais bei kasdieniais dalykais – tinkamu maistu bei priežiūros priemonėmis. Visa tai reikia pasirinkti tinkamai, kadangi netinkamas maistas ar blogi priežiūros reikmenys gali pabloginti augintinio būklę. Siekiant išvengti nemalonumų ir kitų problemų, pasikonsultuoti galima tiek su gyvūnėlių prekių parduotuvės darbuotojais, tiek su veterinarijos klinikos specialistais. Geriau pasikliauti rekomendacijomis, ne savo asmenine nuomone.

Aplink gausu įvairių veterinarų, tačiau tik tinkama veterinarijos klinika Vilniuje padės Jums ir Jūsų augintiniui jaustis saugiai, patikimai ir užtikrintai. Tik atsakingas ir gerai savo darbą išmanantis veterinaras sugebės pagelbėti įvairiose situacijose, pasidalins patarimais bei augintinio priežiūros rekomendacijomis. Visa tai paprasta, kai randi specialistą, puikiai išmanantį savo darbą.