Verslas

Mažųjų bendrijų įsigijimas šiuo metu yra ypač paprastas

verslas

Nemažas galvos skausmas kyla tiems, kurie nori su kuo mažesnėmis išlaidomis pradėti kažkokią komercinę veiklą legaliai. Yra daugybė būdų, kaip būtų galima įregistruoti veiklą, tačiau ne visi tie būdai kainuoja vienodai. Čia labai svarbu atsižvelgti tiek į turimą biudžetą, tiek ir numatomus planus. Jeigu asmuo veiklą vykdys vienas pats, tuomet natūralu, kad reikėtų ieškoti kuo paprastesnio veiklos įteisinimo būdo. Jeigu veiklą pradės iš karot keli žmonės, tuomet logiška, kad dažniausiai pasirenkamas įmonės registravimas. Tad, ką reikia žinoti tiems, kurie nori imti ekonominės veiklos ir ją įregistruoti su mažiausiomis išlaidomis?

Kaip jau minėta, pavieniai asmenys turėtų rinktis kuo paprastesnį variantą. Dėl to dažniausiai siūloma rinktis individualią veiklą arba mažąją bendriją. Skirtumas tarp šių veiklos įteisinimo metodų – didžius. Individuali veikla įregistruojama tik vienam asmeniui. Ji įregistruojama vos per kelias minutes. Svarbiausia tai, kad įregistravimas yra nemokamas.

Mažųjų bendrijų registravimas yra kiek sudėtingesnis ir neturintys žinių gali užtrukti žymiai ilgiau. Čia taip pat reikės atitinkamų žinių. Bet, turint mažąją bendriją, veikla bus vykdoma juridinio asmens vardu. Tai dažniausiai suteikia daugiau pasitikėjimo ir potencialūs klientai galbūt į jus žiūrės rimčiau.

Būtina žinoti, kad mažąsias bendrijas galima ne tik registruoti, bet taip pat ir įsigyti. Įsigijimo galimybę šiuo metu siūlo tam tikri paslaugų teikėjai. Jie įprastai siūlo tiek MB įsigijimo, tiek ir registravimo galimybes. Trumpai tariant, neretai išleidžiamos gerokai mažesnės pinigų sumos, jeigu veikla pradedama naudojant šių specialistų paslaugomis.

Kaip bebūtų, reikėtų atminti, kad ne visi paslaugų teikėjai dirba sąžiningai. Dėl to verta kruopščiai analizuoti jų pasiūlymus, o svarbiausia – reikėtų patikrinti ar jie nėra kokie nors aferistai. Internete tikrai nesunkiai rasite patikimiausius specialistus, kurie padės jums atlikti visas užduotis, susijusias su veiklos įteisinimu. Jeigu jus labiausiai domina MB įsigijimas, tiesiog internete paieškos sistemų laukeliuose veskite terminą „parduodame mažąsias bendrijas“ ir tada rasite pardavėjus. Liks tik atsirinkti patikimiausius ir turinčius geriausią reputaciją. Žinoma, nepamirškite lyginti ir kainų – jos gali būti skirtingos.

Verslas

Individuali veikla ir klientų paieška

individuali veiklaVisai gražiai skambantis, besirimuojantis straipsnio pavadinimas atskleidžia svarbią temą – individuali veikla yra susijusi su klientų paieška. Tad kur skelbiasi paslaugų teikėjai?

Jei ką tik pradėjote vykdyti veiklą, tuomet tikėtina, kad klientai neskuba užsakyti jūsų paslaugų. Bet jei turite patirties, tikriausiai veikia reklama iš lūpų į lūpas ir būna dienų, kai elektroniniame pašte vienas po kito atsiranda naujų laiškų. Žmonės domisi paslaugomis, teiraujasi, kokios sąlygos ir kainos.

Profesionalai džiaugiasi gavę naujų užsakymų, tačiau kartais bendravimas su naujais klientais priverčia nustumti į šalį pagrindinius darbus. Pavyzdžiui, verčiate tekstą ir gaunate elektroninį laišką. Nesinori laukti, tad perskaitote ir atsakote. Tik atsakymas turi būti ne šiaip pakeverzotas. Reikia mandagiai atsakyti į potencialiam klientui rūpimus klausimus, pateikti pagrindinę informaciją. Ne paslaptis, kad parašyti gerą atsakymą kartais trunka tikrai ne dešimt minučių.

Individuali veikla skatina naudotis internetu. Yra svetainių, kur galima pasiskelbti ir taip bandyti pritraukti klientų. O tai susiję su reprezentatyvumu. Jei, pavyzdžiui, programuojate, patikėkite skelbimo teksto kūrimą rašytojui. Taip ne tik išvengsite klaidų, bet ir galėsite reklamuotis efektyviau – juk žodžio meistrai žino, koks turėtų būti paveikus tekstas.

Turbūt natūralu, kad teikiant vienokias ar kitokias paslaugas sutinkama įvairių žmonių. Vieni linkę maloniai bendrauti, yra patenkinti atliktu darbu. O kiti ypač įnoringi, netgi nepagrįstai kritikuoja. Atsižvelgiant į šią mintį reikia pasakyti, kad individuali veikla yra ir argumentavimo menas. Sakykim, žinote, kad darbas atliktas visapusiškai gerai, o užsakovas teigia, kad kažko trūksta. Tokiu atveju pateikiate savo (kaip specialisto) argumentus ir taip tarsi apginate darbą. Aišku, yra posakis, kad klientas visada teisus, bet realybėje jis ne visada tinkamas.

Kad ir kokie santykiai su klientais susiklostytų, svarbus patarimas – išlaikyti mandagumą. Kas žino, gal kada nors teks vėl bendrauti. Tad geriau pasirodyti solidžiai, o ne šūkalioti ar įžeidinėti.

Taigi, kaip jau supratote, populiari skelbimų terpė yra internetas, tačiau ne ką prasčiau veikia ir reklama iš lūpų į lūpas, bet jos funkcionavimas prasideda įgavus patirties ir subūrus tam tikrą klientų ratą. O apskritai visa ši tema – ne tik įdomi, bet ir aktuali kone visiems, kuriems ką nors sako individualios veiklos terminas.

 

Verslas

Įmonių pirkimas

įmonių pirkimasVerslai ir įmonės atsiranda įvairiais būdais. Dauguma žmonių verslus kuria patys nuo nulio, kiek mažesnė žmonių dalis geriau perka jau įsteigtas įmones, o trečioji ir ko gero rečiausia žmonių dalis verslus / įmones paveldi. Tačiau net ir įmonės paveldėjimo atveju, norint išlaikyti sukurtą įmonės gerbūvį, reikia turėti specialių žinių ir bent kažkiek patirties. Taigi, nei lengvo kelio, nei lengvų pinigų nebūna. Tačiau, kai kurių verslininkų nuomone, jau egzistuojančių įmonių pirkimas yra mažiau rizikingas nei naujos įmonės steigimas nuo nulinio taško. Nors įmonės pirkimo galimybė ir yra kiek mažiau rizikinga, kai kuriais aspektais, tačiau vis vien privalote deramai patikrinti, pergalvoti visus aspektus, iki kol įsitikinsite, kad tikrai jau viską žinote apie pirkimo sąlygas.

Jeigu jau apsisprendėte pirkti įmonę, Jūs tikrai norėsite būti tvirtai įsitikinę, kad priimate teisingą sprendimą dėl šios naujos įmonės. Tik Jūs pats galite nustatyti, kokia įmonė būtų tinkamiausia Jūsų poreikiams. Toliau pateiksime kelis patarimus, kurie gali padėti Jums priimti teisingą sprendimą.

Pirmieji žingsniai perkant įmonę

Yra daug verslo rūšių ir įvairių jau įsteigtų įmonių, kurias galite nusipirkti. Pasinaudokite šiais patarimais svarstydami potencialios įmonės pirkimą.

  1. Nusistatykite savo pomėgių sritis. Jeigu visiškai nenumanote į kokią įmonę, verslą norėtumėte investuoti, tuomet pradėkite atmetimo būdu braukti iš potencialiai perkamų įmonių sąrašo tas įmones, kurios Jūsų visiškai nedomina ir yra neaktualios.
  2. Pagalvokite, kokių talentų turite. Tik būkite sąžiningi su savimi, įvardinkite tik Jums iš tiesų būdingus įgūdžius ir patirtis, kurios Jums praverstų dabar. Tokia savianalizė padės Jums atsisakyti tikrai netinkamų ir nerealistiškų verslų. Tai Padės nenusipirkti Jums visiškai netinkamos įmonės.
  3. Nustatykite sąlygas savo būsimai įmonei, sudarykite tokį sąrašą, kuris padėtų apsispręsti. Apsvarstykite ar potencialios įmonės pirkimas nesudarys Jums nepalankių sąlygų, tokių kaip vietos ir laiko įpareigojimai.
  4. Kiekybiškai įvertinkite savo investicijas. Įmonių pirkimas turi ir minusų: rasti parduodamą pelningo, potencialaus verslo įmonę už priimtiną kainą gali būti sudėtinga. Na, o jei konkrečios įmonės pirkimas Jums atrodo pernelyg geras variantas, tuomet pirmiau apsvarstykite, kodėl ta įmonė apskritai yra parduodama.

Ketinate pirkti įmonę? Susisiekite — galime Jums padėti: https://www.finbiuras.lt/imoniu-steigimas.html.

Verslas

VšĮ steigimas – kam to reikia

VšĮ steigimasViešoji įstaiga – trečia pagal populiaruma juridinių asmenų forma Lietuvoje. Negalėtume sakyti, kad tai verslo forma, kaip UAB ar Mažoji bendrija, nes VšĮ nesiekia pelno. Bet apie viską iš pradžių.

VšĮ ypatumai

Pasiskaityti, kas yra VšĮ galima daugybėje informacinių šaltinių, tad čia apie tai neišsiplėsime. Pereisime iš karto prie ypatumų. VšĮ steigti gali neribotas skaičius žmonių ar organizacijų. Net ir vienas žmogus gali būti viešosios įstaigos steigėjas. VšĮ steigimas yra gana nesudėtingas, tačiau reikia atidžiai paruošti dokumentaciją.

VšĮ nesiekia pelno. Tai reiškia, kad visos gautos pajamos yra išleidžiamos įstaigos tikslams siekti, o ne išdalinamos dalininkams proporcingomis dalimis. Pelnas taip pat gali būti rezervuojamas ir laikomas atskiroje sąskaitoje. Jis gali būti naudojamas tik savo tikslams įgyvendinti. Tikslai numatomi VšĮ įstatuose. VšĮ yra ribotos atsakomybės forma, todėl dalininkų turtas yra neliečiamas bankroto atveju.

VšĮ samdo jai reikalingus darbuotojus. Tai daroma normalių darbo santykių pagrindu – mokami SODROS ir kiti mokesčiai.

VšĮ steigimas

VšĮ steigimas atliekamas internetu. Svarbu surinkti tinkamus dokumentus ir turėti el. parašą. Viską galima atlikti per keliolika minučių. Tai galima padaryti patiems arba samdyti finansų konsultantus, kurie padėtų paruošti reikalingą dokumentaciją. Taip pat VšĮ steigimas vykdomas ir pas notarą, tačiau tai užtrunka ilgiau ir kainuoja papildomai.

Kam reikalingas VšĮ?

Viešoji įstaiga yra reikalinga keliais atvejais. Dažniausias jų – šviečiamoji veikla. Tai įvairūs renginiai, kursai, seminarai, mokymai, projektai moksleiviams ir studentams, bendruomenėms. Kitas tikslas – bendruomenės reikalai ir atstovavimas. Gali būti sukurta vieno daugiabučio namo viešoji įstaiga, ginanti to namo gyventojų interesus. Taip pat steigiamos kitokios bendruomenes. Paprastai tokių VšĮ steigimą lydi ir prašymai suteikti paramos gavėjo statusą, kad būtų galima surinkti 2% nuo gyventojų pajamų mokesčio.

VšĮ yra Lietuvos gydymo įstaigos. Tai reiškia, kad ligoninės, poliklinikos ir kitos gydymo įstaigos teikia paslaugas, tačiau nesiekia pelno.

Viešosios įstaigos yra įvairios paramos ir labdaros organizacijos, kurių tikslas – visą savo pelną ir pajamas perduoti remtiniems asmenims ir juridiniams asmenims – kitoms organizacijoms.

VšĮ steigimas turėtų būti patikimas profesionalams, kurie paaiškins ir jos valdymo ypatumus – viešosios įstaigos savininko ir vadovo pareigas ir prievoles, dalininkų veiklą ir atsakomybę.

 

Verslas

Kodėl verta samdyti profesionalią įmonių steigimo firmą?

įmonių steigimas

Bene kiekvienas svajoja dirbti sau, turėti savo verslą ir realizuoti fantazijas, kurios dažniausiai kyla jaunystėje. Gaila, tačiau tik patys drąsiausieji išdrįsta pajudėti savų tikslų link. Juk Lietuvos Respublikos įstatymai suteikia labai daug įvairiausių išlygų, kai kuriais atvejais net finansinius kaštus, kad būtų galima įgyvendinti idėjas. Įmonių steigimas nėra tokia sudėtinga procedūra, kaip mano daugelis. Reikia tik paprasčiausių žinių, kurias galima sužinoti specializuotose institucijose bei idėjos, kuri ir virs jūsų verslu.

Įmonių steigimas, siekiant palengvinti savo darbą, atliekamas profesionalų, kurie Jums suteiks visą reikalingą informaciją. Žinoma, virtualioje erdvėje taip pat galima rasti daug naudingos informacijos, tačiau dažniausiai aplink ją esanti dezinformacija trukdo tikslingai suvokti, kokie turi būti patys pirmieji žingsniai.

  1. Darbą atliekantys profesionalai kurie žino, kokiais žingsneliais kuriamas įmonių steigimas – suteiks jums naudingiausią informaciją apie egzistuojančio verslo rūšis. Kai kuriais atvejais įvertinus idėją, investuotojus bei turimą pinigų sumą geriausia yra steigti UAB. O gal Akcinė bendrovė geresnis pasirinkimas? Nepamirškime ir Mažosios bendrijos. Visą reikalingą informaciją ir su jomis susijusias smulkmenas jums atskleis specialistai.
  2. Įmonių steigimas yra konfidenciali paslauga tad galite būti ramus – niekas be profesionalų ir jūsų pačių tiksliai nežinos, kokią pinigų sumą jūs investuojate, kiek norite uždirbti, galiausiai, kokiu mokesčius mokate… Visas darbas bus laikomas slaptai ir pasižadama, kad informacija niekur neišeis iš dvišalių ribų.
  3. Firma sutvarkys visus reikalingus dokumentus, kurie bus skirti firmos legalizavimui. Lygiai taip pat, jei reikėtų vieną įmonę perdaryti į kitą, firma viską sutvarkys labai gretai ir paprastai.
  4. Įmonių steigimas apima ir buhalterinės apskaitos tvarkymą. Geriausiai ir yra pasisamdyti tuos pačius profesionalus, kadangi jie tiksliai žino visas smulkmenas susijusias su firmos finansais.
  5. Jei tik norite sužinoti, ar verslas Lietuvoje tinkamas pasirinkimas – profesionalai teikia nemokamas konsultacijas, kurių metu jums bus atsakyti visi tokio pobūdžio klausimai.

Įmonių steigimas gali jums padėti priartėti vienu žingsneliu tikslo link. Įgyvendinkite savo svajones ir džiaukitės gyvenimu.