Namai

Kodėl vertėtų investuoti į vandens filtrus

Jei jūs iki šiol savo namuose neturite vandens filtravimo sistemos, labai tikėtina, kad dar nebuvote susimąstę apie tai, kokios kokybės vandenį vartojate. Ir tiesą sakant, yra pakankamai daug žmonių, kurie mano, kad jų namuose vartojamas vanduo tiesiog privalo būti kokybiškas. Kaip bebūtų, nors centralizuotai tiekiamas vanduo iš tikrųjų yra filtruojamas, nei vienas iš mūsų nesame apsaugoti nuo įvairių galimų gedimų, dėl kurių į vandenį gali patekti cheminės medžiagos ar kiti teršalai. Be to, nereikėtų pamiršti ir apie kietą arba geležingą vandenį. Todėl jei norite vartoti švarų ir kokybišką vandenį, vandens filtravimas tampa tiesiog nepamainomas sprendimas.

Žinoma, žmogui, kuris iki šiol visiškai nesidomėjo šiuolaikiniais vandens filtravimo sprendimais, iš pirmo žvilgsnio visa tai gali pasirodyti pakankamai sudėtinga ir komplikuota. Tačiau reikia suprasti, kad šiandien rinka gali pasiūlyti ypač daug skirtingų sprendimų, iš kurių galima nesunkiai pasirinkti sau tinkamiausius. Ir vėlgi, visu tuo už jus gali pasirūpinti patyrę vandens valymo specialistai, kurių rinkoje yra daugybė. Kadangi tokių specialistų teikiamos paslaugos yra labai populiarios, rinkoje formuojasi ir didelė jų pasiūla. Kuo daugiau skirtingų įmonių dirba šioje srityje, tuo lengviau tampa pasirinkti atitinkamus paslaugų teikėjus ir tikėtis sulaukti pačių palankiausių kainų.

Bet kuriuo atveju, kai yra tiek daug skirtingų paslaugų teikėjų, pasinaudojus internetu galima labai greitai atrasti ir daug naudingos informacijos, susijusios su vandens filtrais, vandens valymo sprendimais, vandens problemomis ir kt. Tai reiškia, kad jei jūs norite iš anksto geriau susipažinti su visais šiais veiksniais, turėtumėte neskubėdami peržiūrėti internete pateikiamą informaciją. Be to, jūs visuomet galite tiesiogiai susisiekti su viena ar kita pasirinkta bendrove, kuri teikia vandens valymo paslaugas. Tokiu būdu jūs galėsite tiesiogiai užduoti jums rūpimus klausimus ir lengviau nuspręsti, kurią bendrovę jums būtų verta pasirinkti.

Tuo tarpu, jei jūs svarstote, kiek turėsite investuoti į vandens filtrą, nepamirškite, kad pirmiausia turės būti atlikti vandens tyrimai. Nes būtent vandens tyrimai padės atsakyti į klausimą, kokios kokybės vandenį jūs vartojate ir kokių cheminių medžiagų jame yra. Vandens tyrimų rezultatai leidžia lengviau nustatyti ir konkrečius būtinus vandens filtrus. Būtent tokiu būdu bus galima lengviau suprasti, kokio biudžeto reikėtų norint savo namuose įsirengti atitinkamus vandens filtrus. Kaip bebūtų, kai šiuolaikinė rinka šiandien gali pasiūlyti tokį didelį skirtingų valymo sprendimų asortimentą, tampa nesudėtinga atrasti kainos ir kokybės atžvilgiu optimaliausius variantus.

Taigi, dabar turėtumėte nieko nelaukę pasinaudoti internetu ir skyrę šiek tiek daugiau savo laiko peržiūrėti, kokios bendrovės veikia vandens valymo paslaugų rinkoje. Žinoma, norint, kad pasirinkimas būtų lengvesnis, visuomet yra naudinga iš anksto pagalvoti apie tai, kokie yra jūsų pagrindiniai lūkesčiai, t.y. kokius reikalavimus jūs keliate ir ką jūs galiausiai norite pasiekti. Tokiu būdu jums turėtų tapti daug lengviau ieškoti ir vandens valymo sprendimus siūlančios bendrovės.

Todėl, kaip jau turbūt supratote, šiandien pasirūpinti švariu vandeniu nėra sudėtinga. Kai yra tiek daug skirtingų sprendimų, belieka jais pasinaudoti. Ir tikrai niekuomet nereikėtų manyti, kad jūsų vanduo yra kokybiškas, jei nebuvo atlikti vandens tyrimai. Tuo tarpu, jei vandens tyrimai bus atlikti ir jūs žinosite konkrečius rezultatus, bus lengviau pasirinkti ir tinkamus vandens filtrus.

Jei norite gauti daugiau informacijos apie šiuolaikinius vandens filtravimo sprendimus, spauskite nuorodą.

Namai

Vandens siurbliai: ką reikėtų žinoti?

Nors Lietuvoje nėra problemų su vandens išgavimu ir panaudojimu, centrinė sistema pasiekia ne visus. Todėl tais atvejais, kai vanduo yra išgaunamas ir naudojamas iš gręžinių, šaltinių ar šulinių, reikalingi ir vandens siurbliai. Jie gali pasitarnauti tiek buityje, tiek ūkyje, tiek įrenginėjant aplinką. Pavyzdžiui, įrengiant fontanus ar kitus vandens dekoracijos elementus. Tad priklausomai nuo to, kam siurblys bus naudojamas, reikėtų rinktis ir įrangą. 

Kokį siurblį rinktis?

Siurblių pasirinkimas yra labai platūs. Vieni populiariausių – panardinami vandens siurbliai. Dažniausiai jie skirti vandeniui perpumpuoti į vieną vietą į kitą. Pavyzdžiui, tokio tipo siurbliai naudojami tuomet, kai norime iš gręžinio ar šulinio pakelti vandenį ir naudoti jų buityje. Pavyzdžiui, tam gali tikti paprastas rankinis vandens siurblys, kuris valdomas mechaniškai. Tokio tipo siurbliai vertinami dėl paprastų mechanizmų ir kokybės. Tačiau tai tinkamas variantas tik retam naudojimui. Geriau rinktis elektra arba benzinu varomus siurblius, jeigu vanduo reikalingas nuolat. Tuomet geras pasirinkimas būtų drenažiniai siurbliai.

Jeigu reikalinga perpumpuoti nešvarų vandenį, taip pat dažniausiai pasirenkamas panardinamas siurblys. Tačiau tam reikia rinktis kiek kitokios charakteristikos siurblį. Pavyzdžiui, nuotekų siurbliai yra pritaikyti nešvaraus vandens perkėlimui. O jeigu norite, kad vanduo būtų ne tik perpumpuotas, bet ir išvalytas, Jums pravers galingesnis siurblys ir speciali vandentvarkos įranga, kuri gali sudaryti nuotekų valymo siurblinę.

Jeigu siurblį perkate pirmą kartą, pasinaudokite profesionalų patarimais. Pavyzdžiui, kreipkitės konsultacijos į pardavėją, kuris įvertins Jūsų poreikius ir pasiūlys geriausią sprendimą. Nes pasirinkus netinkamos charakteristikos įrenginį, nusivilsite. Jis paprasčiausiai neatliks savo darbo ir arba suges arba kels papildomų rūpesčių. Pasikonsultavę su pardavėju taupote savo laiką ir išlaidas.

Kaip pajungti veikti?

Išsirinkus tinkamą siurblį, reikės jį pajungti. Jeigu tai paprastas siurblys, naudojamas buičiai, tai neturėtų būti sudėtinga. Tačiau jeigu renkatės galingus aparatus ūkiui ar pramonei, nereikėtų įrangos pajungimu užsiimti patiems. Geriausia, jeigu tokie vandens siurbliai yra pajungiami ir sumontuojami profesionalų. Labai dažnai specializuoti siurblių pardavėjai teikia tokią paslaugą. Jie sumontuos siurblį ir paleis jį veikti. Taip pat įsitikinęs, kad įranga kokybiškai veikia, o prireikus, apmokys Jūsų darbuotojus, kai ja naudotis.

Namai

Santechnika: gręžinys ar šulinys?

Šiandien ir individualiuose namuose, net gerokai nutolusiuose nuo miestų galima įsirengti vandentiekį ir mėgautis vandeniu, tekančiu iš čiaupo. Bet tam, kad vandeniui būtų iš kur atbėgti, turi būti vandens šaltinis. Nuo seno pagrindinis vandens šaltinis kaimo vietovėse ir individualiuose namuose, kurie neprijungti prie centrinio vandentiekio, buvo šulinys. Šiandien sparčiai populiarėja gręžiniai. Tiesa, malonumas nepigus. Tie, kurie turi galimybę rinktis, svarsto šias dvi alternatyvas, kurių kiekviena turi ir privalumų, ir trūkumų. Kokių?

grezinys

Vandens gręžinys: privalumai ir trūkumai

Kalbėdamas apie gręžinio privalumus kaunosantechnikas.lt atstovas pirmiausia akcentuoja vandens švarumą. Pavyzdžiui, gyvenantieji daugiabučiuose tikrai negali mėgautis tokiu gėlu vandeniu, koks pasiekia čiaupą iš gręžinio. Tai didelė investicija, bet investicija į savo ir savo šeimos sveikatą. Gręžinio vanduo – kokybiškas, turtingas reikiamų medžiagų ir neturintis savo sudėtyje nitratų bei nitritų.

Turėdami nuosavą vandens gręžinį namo šeimininkai gali juo naudotis kiek tinkami – vanduo neribojamas. Todėl vandens iš gręžinio užteks ne tik maistui gaminti, atsigerti, praustis ir kitiems buities darbams atlikti, bet ir daržui, vejai laistyti. Maža to, gręžinio vandens galima naudoti labai daug, pavyzdžiui, dideliam lauko baseinui pripildyti, fontanui ir pan. Paprastai, jei vanduo iš šulinio, tai yra galimybė, kad jo pritrūks, pavyzdžiui, didžiuliam baseinui, nes taip greitai šulinyje vanduo nesipildo. Jei esate prisijungę prie centralizuoto vandentiekio ir mokate už vandenį, tai baseino pripildymas atsieis nepigiai, o ką jau kalbėti, kad vandenį juk reikia keisti, negali visą vasarą tas pats baseine būti. Taigi, šiuo atveju gręžinys turi daugiausia pranašumų.

Dar vienas gręžinio privalumas – į jį nepatenka paviršiniai vandenys.

O kaip teigia Kauno Santechnikas, geriausia yra tai, jog gręžinio eksploatacijos laikas gali siekti net ilgiau kaip pusšimtį metų, todėl investicija tikrai yra ilgalaikė, o nauda – didžiulė.

Bet kaip ir viskas, kas turi privalumų, turi ir bent minimalių trūkumų. Kartais pasitaiko, kad gręžinio vandenyje gali būti viršyta geležies bei mineralinių druskų norma. Bet šis trūkumas yra nedidelis, kadangi rinkoje yra efektyvių filtrų, kuriuos sumontavus – problemos kaip nebūta. Vienu esminių gręžinio trūkumų (kuris nėra susijęs su gręžinio vandens kokybe) įvardijama aukšta įrengimo kaina.

Tiesa, reikia nepamiršti, kad gręžinio įrengimas turi būti dokumentuotas.

 

Šulinys: privalumai ir trūkumai

Santechnikai patvirtina, kad didžiausiu šulinių privalumu yra gerokai žemesnė, palyginti su gręžiniu, šulinio įrengimo kaina. Todėl būtent šis kriterijus dažniau nulemia šulinio pasirinkimą, kai svarstomos dvi minėtos alternatyvos.

Kalbant apie šulinio trūkumus pirmiausia reikia paminėti tai, jog čia subėga vanduo iš paviršinių vandens šaltinių, gruntinių vandenų, tad vanduo vartoti maistui nėra saugus. Šulinio vandenyje itin dažnai aptinkamas gerokai normas viršijantis nitratų ir nitritų kiekis.

Įrengti šulinį yra gerokai sudėtingiau, nes reikia daug fizinių jėgų ir žinių, kad būtų mažiausiai rizikuojama ir būtų sėkmingai pasiektas vanduo. Be to, vienas žmogus šulinio neįrengs, net dviese tą padaryti itin sunku. Gruntas irgi turi labai didelės įtakos, kiek truks šulinio kasimo darbai.

 

Taigi, įvertinus gręžinių ir šulinių privalumus bei trūkumus, matyti, kad gręžinys turi gerokai daugiau privalumų ir mažiau trūkumų, palyginti su šuliniu. Jei rūpinatės savo ir namiškių sveikata, geriau investuoti į vandens gręžinį ir mėgautis gėlu vandeniu. O šulinio vandens kokybė abejotina, ją nuolat reikia tikrinti, patį šulinį prižiūrėti, kad į jo vandenį patektų kuo mažiau nereikalingų medžiagų.

Namai

Santechnika ir jos dalys. Maišytuvai

santechnikaSantechnika yra svarbi būsto dalis, tad rinktis ją turėtumėte neskubėdami, pasitarę su specialistais, gerai apgalvoję sprendimus ir viską suplanavę. Ypač tai svarbu taikant nestandartinius sprendimus, pavyzdžiui, įsirengiant nestandartinę vonią. Tokie variantai dažniausiai būna brangesni, o svarbiausia, jų bet kur nepritaikysi.

Rinkoje yra skirtingi prekių segmentai, tai yra vienos prekės skirtos brangiai mokantiems pirkėjams, o kitos – mažiau mokantiems. Suprantama, tų segmentų prekės skiriasi. Pavyzdžiui, brangioms vonioms pritaikyti vonios krašto maišytuvai, už juos gali tekti sumokėti iki tūkstančio eurų, o tai tikrai nemaža suma. Kita vertus, pirkėjai dažnai susižavi itin pigiomis santechnikos detalėmis, tačiau nepagalvoja, kad gražu gali būti tik iš išorės. Vėliau, montuojant tokias detales, gali tekti pirkti papildomas konstrukcines dalis ar tvirtinimo elementus, tad sutaupyti dažniausiai nepavyks. Svarbu būti apdairiems, nes kai kurie pardavėjai apie tai gali net neįspėti.

Mūsų pirkėjai dažniausiai mėgsta rinktis universalius daiktus. Pavyzdžiui praustuvo maišytuvus su ilgu čiaupu. Pirkėjai paprastai planuoja, kad tilptų ir kibiras, ir plautuvei nereikėtų atskiro maišytuvo. Tačiau paprastai toks sprendimas nėra labai geras. Tokie universalūs daiktai nepasižymi patikimumu ir ilgaamžiškumu. Kai naudojamos judančios detalės, visada yra galimybė vandeniui pratekėti ir varvėti, tokiu atveju gali tekti dažnai keisti nusidėvėjusias gumytes.

Atkreipkite dėmesį, kad praustuvo maišytuvai yra sukonstruoti taip, kad taupytų vandenį, juk dažniausiai leidžiamas vanduo paprasčiausiai išbėga, o tiesiogiai jo panaudojama nedaug. Tuo tarpu naudojant vonios maišytuvus, atvirkščiai, vandens taupyti nereikia, nes per trumpą laiką turi pribėgti didelis kiekis vandens. Tai svarbu žinoti žmonėms, kurie iš vonios kambario išmeta praustuvą ir pasilieka tik vonią. Toks atvejis yra ne tik nepatogus, bet ir suvartojama daugiau vandens.

Perkant maišytuvą, būtina atkreipti dėmesį į jo konstrukciją. Jeigu yra plonų detalių, papildomai prilituotų elementų, tai pasirėmus į maišytuvo snapą, jis gali nulūžti. Atkreipkite dėmesį, kad galima nusipirkti ir tokių maišytuvų, į kuriuos galima pasiremti ir laikytis kaip už rankenos. Toks maišytuvas vonios rankenos, suprantama, nepakeičia, tačiau paslydus įsitverti galima.

Nemažiau svarbus yra ir virtuvės maišytuvas. Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į jo konstrukciją. Šiuo atveju gali būti specialūs ventiliai, uždarymas indaplovei, specialios ištraukiamos galvutės, kad būtų patogiau pripilti indą. Kai kurie virtuvės maišytuvai gaminami su dušeliu, jis labai patogus plaunant daržoves.