Sveikata

Koks šampūnas padės kovoti su pleiskanomis?

Kiekvienas gyvenime yra susidūręs su pleiskanomis, nes jos atsiranda staiga ir neaišku iš kur ir kaip jas gydyti. Pleiskanos yra galvos odos būklė, kuri negydoma gali pasikartoti bet kada. Sudirgusios, gėdingos ir sausos odos dėmės iš karto atsiranda gelsvai baltų dėmių pavidalu. Nenuostabu, kad skaitote ir galvojate, kaip atsikratyti pleiskanų – tai galite padaryti naudodami tinkamas priemones. Perskaitę ir pritaikę kai kuriuos šio straipsnio patarimus galėsite atsisveikinti su pleiskanomis. 

Kokias priemones pradėti naudoti vos tik atsiradus pleiskanoms?

Pleiskanas gydykite šampūnu nuo pleiskanų, kurio sudėtyje yra vienas ar daugiau ingredientų nuo pleiskanų. Jūs turite pleiskanų, nes ant jūsų galvos odos gyvena malassezia bakterijos. Nedidelis malassezia bakterijų kiekis natūraliai auga galvos odoje, bet jei turite pleiskanų, tikriausiai jų yra  per daug. Mokslininkai nėra tikri, kokia yra pleiskanų atsiradimo priežastis, bet jie sutaria, kaip išspręsti problemą. Šampūnuose nuo pleiskanų yra veikliųjų medžiagų, kurios neleidžia daugintis malassezia ir taip kontroliuoja, stabdo ir mažina šio grybelio plitimą. Kai malassezia populiacija mažėja, pleiskanos tampa mažiau aktyvios.

Atsikratykite pleiskanų naudodami arbatmedžio aliejaus šampūną ar kitas gydymo priemones. Nėra natūralios priemonės nuo pleiskanų, veiksmingesnės už arbatmedžio aliejų. Jei šampūnas nuo pleiskanų nėra toks, kokio norite, galite rinktis natūralų arbatmedžio aliejaus šampūną. Arbatmedžio aliejus yra natūralus antiseptikas. Mokslininkų teigimu, 5 procentai arbatmedžio aliejaus veiksmingai mažina pleiskanų simptomus. Arbatmedžio aliejus yra įvairių natūralių medžiagų mišinys. Vienas iš jų, terpinen-4-olis, yra atsakingas už arbatmedžio aliejaus poveikį nuo pleiskanų. Jei susidūrėte su arbatmedžio aliejumi ar arbatmedžio aliejaus šampūnu, kuriame yra didelė terpinen-4-olio koncentracija, būtinai nusipirkite. Tai padės įveikti erzinančias pleiskanas. Arbatmedžio šampūnai yra būtinos prekės kirpėjams, nes dažnai atsiranda klientų, kuriuos kankina pleiskanos. 

Kur rasti gerus šampūnus nuo pleiskanų?

Prie namų esančiame prekybos centre galbūt nėra daug šampūnų nuo pleiskanų, bet kai ieškosite internete, rasite šimtus. Geriausi iš jų išsiskiria veikliųjų medžiagų deriniais, kurie slopina malassezia. Geriausiuose šampūnuose nuo pleiskanų yra dviejų ar daugiau veikliųjų medžiagų derinys nuo malassezia. Taip pat prieš perkant patikrinkite šampūno sudėtį ir pirkite tik iš patikimos elektroninės parduotuvės. 

Sveikata

Kokį prausiklį rinktis į bėrimus linkusiai veido odai?

Ne visi odos tipai yra vienodi, todėl svarbu pirkti veido prausiklį atsižvelgiant į savo odos tipą. Jei nežinote, koks jūsų odos tipas, gali būti naudinga pasikonsultuoti su savo dermatologu. Žmonėms, kurių oda itin riebaluojasi ir yra linkusi į bėrimus, surasti tinkamas veido odos priežiūros priemones gali būti tikras iššūkis. Tačiau tinkamai parinktas veido odos prausiklis gali padėti kovoti su bėrimais ir pagerinti odos būklę. Veido odos valymas yra pats svarbiausias žingsnis veido priežiūros rutinoje. Todėl tikrai verta skirti laiko tinkamo prausiklio paieškai.

Veido valymo priemonė turėtų būti pasirinkta itin atidžiai, išanalizavus prausiklio sudėtį ir tai yra vienas svarbiausių aspektų renkantis veido odos priežiūros priemones. Veido prausiklio sudėtis turėtų būti kuo natūralesnė, neagresyvaus poveikio, jog nepažeistumėte apsauginio veido odos barjero ir nesausintumėte odos. Todėl patariama rinktis veido valymo putas ar gelius, kurie turi švelnesnį poveikį. Nerekomenduojama rinktis tokio tipo prausiklius, kurių sudėtyje yra alkoholio, kvapiklių, konservantų ar kitokių nesaugių medžiagų, kurios gali tik pakenkti ir būti neefektyvios.

Rekomenduojama rinktis tokį prausiklį, kuris savo sudėtyje turi gydančiųjų ingredientų, pavyzdžiui, cinkas arba pantenolis. Taip pat prausikliuose, kurie yra skirti mišriai ar riebiai veido odai, gali būti tokios veikliosios medžiagos kaip salicilo rūgštis ar benzoilo peroksidas. Salicilo rūgštis mažina paraudimą aplink uždegimines vietas, atkemša poras ir skatina spuogus susitraukti. Ši medžiaga skatina odos atsinaujinimą ir yra švelnesnio poveikio nei benzoilo peroksidas. Veido odos priežiūros priemonės, kuriose yra salicilo rūgšties, padeda naikinti paviršinius spuogus bei inkštirus. Tuo tarpu benzoilo peroksidas veikia kaip antiseptikas, mažinantis bakterijų, galinčių sukelti tolimesnius odos bėrimus, kiekį ant odos. Jis taip pat skatina odos atsinaujinimą ir yra stipresnio poveikio. Padeda pašalinti negyvas odos ląsteles bei mažina sebumo išsiskyrimą, kuris gali sukelti uždegimines reakcijas.

Sveikata

Kaip taisyklingai prausti veidą?

Norint džiaugtis gražia oda, būtinas veido valymas ir prausimas kasdien, kremai, veido kaukės bus efektyvios tik tuomet, kai tepsite ant švarios veido odos.

Kodėl veido odą reikia prausti ryte ir vakare?

Ryte reikia praustis dėlto, kad įvairios bakterijos, per naktį nuo plaukų gali patekti ant odos, o dienos metu ant veido odos kaupiasi ore esančios bakterijos, kenkia UV spinduliai, poveikį turi ir prasta mityba, tuomet paspartinamas odos senėjimas, ušžsikemša poros, oda papilkėja ir praranda gyvybingumą. Todėl  būtinas kasdieninis veido prausimas, ryte ir vakare, kad pašalintume per dieną  susikaupusius nešvarumus, negyvas odos ląsteles, makiažą, susikaupusius riebalus ir t.t. Veidą reiktų prausti drugnu vandeniu, nes prausiant  karštu vandeniu greičiau ima kimštis poros, oda greičiau užsiteršia, o vėliau ima sausėti ir pleiskanoti. Sudrėkinus veidą vandeniu užtepamas veido prausiklis ant veido, kaklo ir masažuojamais judesiais nuprausiama oda.  Po to nuplaunamas veidas drugnu vandeniu ir nusausinamas sausu ar popieriniu rankšluosčiu.

Veido prausikliai

Veido prausikliai- tai priemonė reikalinga kasdieninėje odos priežiūroje. Prausikliai gali būti tarp pienelio, želė ar putų konsistencijos prausiklių, juos galima pasirinkti pagal savo odos tipą: normaliai, sausai, riebiai ar  brandžiai odai. Putojantis prausiklis tiks visų tipų veido odai, jeigu veido odos poros linkusios užsikimšti, rinkites specialų antibakterinį ir prieš uždegiminį poveikį turintį prausiklį.

Makiažo, veido valymas

Po makiažo, veido valymui naudojamas veido pienelis arba veido prausiklis, tai priemonė, kuri nesausina odos, o ją minkština ir drėkina. Nusiprausus pieneliu arba prausikliu, patariama naudoti veido priežiūros piemonę- tonikas, jis uždaro ir sutraukia poras, atgaivina, tonizuoja ir paruošia odą kitų priemonių naudojimui. Vietuoj pienelio, prausiklio, tonikos galima naudoti micelinį vandenį, jis taip pat puikiai pašalina nešvarumus ir nuvalo makiažą. Micelinis vanduo tinka vaikams ir paaugliams, jis nedirgina odos ir išlaiko natūralų odos pH. Po micelinio vandens naudojimo, veido plauti nebūtina, bet tai asmeniškas pasirinkimas, jeigu jums sukelia diskomfortą, galima ir nusiplauti.

Stilius

Kosmetikos galiojimo laikas – kada dar galima naudoti, o kada mesti lauk?

Pakelkite ranką, jei jau daugiau nei metus jūsų kosmetinėje blaškosi nebenaudojamas tušas (kurio galiojimo laikas tikrai pasibaigęs). Arba kaip tie lūpų dažai, kuriuos naudojate tik per šventes pastarąjį dešimtmetį?

Jei įprastai neskiriate laiko savo kosmetikos likučiams išvalyti, labai lengva juos užlaikyti gerokai ilgiau nei jų galiojimo laikas. Ir tai liečia absoliučiai visą kosmetiką ir vonio priemones – makiažą, higienos reikmenis, kūno priežiūros priemones ir vaistus.

Pakalbėkime, kodėl svarbu žinoti kosmetikos galiojimo laiką ir kaip dažnai atnaujinti kosmetinę.

Kodėl negalima naudoti senos kosmetikos?

Pirma, sena kosmetika užima vietą kosmetinėje ir vonios spintelėje. Atrodo turite tiek daug, bet kai reikia ką nors rasti, paaiškėja, jog nieko gero, tik likučiai. Tačiau ne tai svarbiausia, ypač jei likučiai tik mėtosi, nes tingite išmesti, bet realiai nenaudojate. Baisiau, jei metų metus naudojate tą patį produktą.

Senų kosmetikos priemonių naudojimas gali sukelti alergiją, sudirgimus ir net pavojingas infekcijas. Neseniai atliktas Jungtinės Karalystės mokslininkų tyrimas parodė, kad 90 procentų grožio produktų, ypač su kempinėlėmis, yra terpė potencialiai „mirtinoms bakterijoms“, įskaitant E.coli ir stafilokokus. Šių nepageidaujamų bakterijų, kurios klesti drėgnoje aplinkoje(pavyzdžiui, makiažo kempinėlėse ir lūpų dažų tūtelėse) poveikis blogiausiu atveju gali sukelti odos infekciją ir kraujo užkrėtimą. Ir pagalvojus, ką šie dalykai liečia – pradedant nuo pirštų, prie veido, burnos, akių, kaklo ir vėl grįžtant prie gaminio, lengva suprasti, kodėl pavojinga juos ilgai naudoti nekeičiant naujais.

Kiek kokią kosmetiką galima naudoti?

Kaip jau supratote, jums reikia žinoti ką galima naudoti, o ką jau laikas išmesti iš kosmetinės. Teisybės dėlei reikia pripažinti, sunku pasakyti kokia yra produkto galiojimo data vien žiūrint į pakuotę, nes pažymėtos datos dažniausiai net nėra. Kitaip nei maisto produktams, kurie paprastai pažymėti data „galioja iki“ arba „geriausia iki“, kosmetikai pagal tam tikrus teisės aktus, nėra privaloma. Kad viskas būtų dar painiau, kai kuriuose kosmetikos produktuose tiesiog nėra nurodoma jokia galiojimo data. Net geriausias paakių kremas ar kūno losjonas gali jos neturėti.

Taigi, norėdami išsiaiškinti, kas gali likti naudojimui, o ką reikia išmesti pateikiame išsamų kiekvienos kūno priežiūros ir makiažo priemonių galiojimo pabaigos datą. Niekada daugiau nenaudosite mikrobų turinčių makiažo kempinių, antakių šepetėlio, paakių kremo ar kremo nuo saulės. Jei nėra aiškių nurodymų ant pakuotės ir perkate naują produktą, skaičiuokite galiojimo datą nuo pakuotės atidarymo. Bijote pamiršti? Užklijuokite lipduką ant pakuotės su atidarymo data.

  • Maskuoklis: 1 metai
  • Kreminiai skaistalai: 1 metai
  • Akių pieštukas: 3 mėnesiai
  • Akių kontūro pieštukas: 2 metai
  • Akių šešėliai: 1 metai
  • Makiažo pagrindas: 1 metai
  • Lūpų balzamas: nuo 1 iki 5 metų
  • Lūpų blizgesys: 1 metai
  • Lūpdažiai: 2 metai
  • Skystas akių kontūras: 3 mėnesiai
  • Tušas: 3 mėnesiai
  • Nagų lakas: 1 metai
  • Birūs skaistalai: 2 metai

Nepamirškime ir vonios produktų, kurie taip pat gali tapti nepageidaujamų bakterijų vieta. Šis sąrašiukas padės atsinaujinti.

  • Muilas: nuo 18 mėnesių iki 3 metų
  • Vonios aliejus: 1 metai
  • Kūno balikliai ir depiliacijos priemonės: 6 mėnesiai
  • Kūno losjonas: 2 metai
  • Kūno prausiklis: 3 metai
  • Dezodorantas: nuo 1 iki 2 metų
  • Vienkartiniai skustuvai: kas penkis – septynis skutimus
  • Paakių kremas: 1 metai
  • Veido kremas: 2 metai
  • Plaukų želė: nuo 2 iki 3 metų
  • Plaukų lakas: nuo 2 iki 3 metų
  • Vonios kempinė: 6 mėnesiai
  • Makiažo kempinė: 1 mėnuo
  • Vaistai: patikrinkite etiketę
  • Burnos skalavimo skystis: 3 metai nuo pagaminimo datos
  • Nagų lako valiklis: neribotą laiką
  • Kvepalai: nuo 1 iki 2 metų
  • Šampūnas ir kondicionierius: nuo 2 iki 3 metų
  • Skutimosi kremas: 2 metai
  • Kremas nuo saulės: 3 metai
  • Dantų šepetėlis: 3 mėnesiai
  • Dantų balinimo juostelės: 13 mėnesių

Dar nepasibaigus makiažo galiojimo laikui, galite išvengti seno makiažo sukeltų mikrobų, nešvarumų ir alergijų, valydami mėgstamus aplikatorius, pvz., kas kelis kartus valyti purvinus makiažo šepetėlius, (kartą ar du per savaitę turėtų būti naudinga). Taip pat rinkitės kokybišką kosmetiką internetu – vienas produktas vietoj kelių skirtingų ir mažesnė kaina – jūsų oda padėkos!

Sveikata

Koks depiliacinis kremas Jums labiausiai tinka?

depiliacinis kremasDepiliacijos procedūros yra neatsiejama savo kūno priežiūros dalis kiekvienos moters kasdieniame gyvenime. Kai kurios renkasi tuo pasirūpinti pačios, kitos – kreipiasi į profesionalus. Įvairūs kosmetikos gamintojai siūlo platų depiliacinių priemonių pasirinkimą. Todėl renkantis, labai svarbu įvertinti, ar depiliacinis kremas, kitos priemonės, iš tiesų atitiks Jūsų keliamus lūkesčius?

Iš ko galima rinktis?

Moterims, kurios depiliacija pasirūpina namuose, labai svarbu, kad naudojamas depiliacinis kremas ir kitos depiliavimui reikalingos priemonės būtų pagamintos tinkamai ir profesionaliai. Pavyzdžiui, neseniai rinkoje pasirodęs „Fresh depil“ depiliacinis kremas sulaukė moterų dėmesio ir įvertinimų. Itin šiuolaikiškas ir efektyvus kremas geriausiai tiks toms, kurioms dažnai tenka depiliuoti kojas ar rankas. Apie tai, kaip depiliaciją palengvino toks depiliacinis kremas Vinted ar kitame moterų forume galima rasti daugybę temų ir atsiliepimų. Tai tikrai gali padėti apsispręsti, renkantis, koks depiliacinis kremas Jums tiktų ar norint išbandyti naują produktą. Labai svarbu atskirti, kokios priemonės, kokioms kūno vietoms skirtos. Pavyzdžiui, Lycia depiliacinis kremas tinkamas rankų ir kojų odos depiliacijoms, todėl geriau jo nenaudoti depiliuojant bikini ar veido zoną virš viršutinės lūpos.

Sprendimas jautriai odai

Daugybė moterų skundžiasi, jog jų jautri oda paverčia depiliacija tikra kančia ir atrodo, kad joks depiliacinis kremas jų odai netinka. Tačiau tai nėra tiesa. Profesionalai tokiais atvejais pataria rinktis patikimus ir rinkoje daugybė metų įsitvirtinusius gaminius. Pavyzdžiui, „Veet“ produktai. Toms, kurios daug metų renkasi šį gamintoją, turbūt jau žinoma, kad bet kuris depiliacinis kremas yra tinkamai išbandomas ir nesukelia jokių alergijų. Įvairiose pasaulio šalyse puikiai įvertintas „Veet Debiut“ depiliacinis kremas, tinkantis ir jautriai odai. O toms, kurios mano, kad depiliacija neatsiejama nuo skausmo, gamintojas siūlo išbandyti specialias priemones, tam palengvinti. Pavyzdžiui, „Veet Silk & Fresh“ dušo depiliacinis kremas efektyviai pašalina plaukelius ir visiškai nedirgina odos. Priešingai, oda praturtinama drėgme ir naudingomis medžiagomis.

Universalios priemonės

Jeigu Jūsų oda nėra probleminė, greičiausiai, depiliacinis kremas nekelia Jums jokių alergijų. Tokiu atveju galite išbandyti įvairius profesionalius gaminius, tokius kaip depiliacinis vaškas granulėmis, kuris tinka kone visų tipų odai. O jei depiliacija Jus vargina, pagalvokite apie profesionalų pagalbą. Pavyzdžiui, Lietuvoje itin populiarėja depiliacija cukrumi, atsiliepimai ir rekomendacijos Jus gali nustebinti ir gali būti, kad po vienos procedūros nuspręsite visiškai atsisakyti depiliacijos namuose.