Namai

Faneros panaudojimas statybose: privalumai ir trūkumai

Kiekvienas, kuris kada nors statė ką nors savo rankomis, žino, koks svarbus yra tinkamų medžiagų pasirinkimas. Fanera man pasirodė tobula medžiaga – ji buvo lengva apdoroti, nebrangi ir, svarbiausia, patvari. Net ir susidūrus su lietumi bei sniegu, pavėsinė išlaikė savo formą ir tvirtumą. Žinoma, buvo ir iššūkių. Fanera nėra visiškai atspari drėgmei, todėl teko pasirūpinti tinkama jos apsauga nuo lietaus. Vis dėlto, ši medžiaga pasirodė esanti puikus sprendimas mano projektui.

Šiame straipsnyje aptarsiu faneros naudojimo statybose privalumus ir trūkumus, remdamasis ne tik teorinėmis žiniomis, bet ir asmenine patirtimi. Taip pat pateiksiu keletą rekomendacijų, kur ši medžiaga tinka geriausiai, kad galėtumėte priimti informuotą sprendimą savo statybos projektuose.

Faneros privalumai

 1. Stiprumas ir patvarumas: fanera yra žinoma dėl savo stiprumo. Dėl daugiasluoksnės struktūros, ji yra atspari deformacijai ir lūžimui. Tai ypač svarbu statybose, kur medžiagos patiria dideles apkrovas.
 2. Atsparumas drėgmei: nors fanera nėra visiškai atspari vandeniui, specialios rūšys, tokios kaip jūrinė fanera, gali puikiai atlaikyti drėgnas sąlygas. Tai leidžia ją naudoti tokiose vietose kaip vonios kambariai, virtuvės ar net išorinės sienos.
 3. Lankstumas: fanera lengvai apdorojama, ją galima pjauti, gręžti, šlifuoti ir klijuoti. Tai leidžia ją naudoti įvairioms konstrukcijoms ir dekoratyvinėms detalėms.
 4. Ekonomiškumas: palyginti su kitomis medžiagomis, fanera yra gana ekonomiška. Ji suderina kokybę su kaina, ypač dideliems statybos projektams.

Faneros trūkumai

 1. Jautrumas vandeniui: nors yra drėgmei atsparių faneros rūšių, įprasta fanera gali lengvai sugerti drėgmę, kas gali sukelti deformaciją ar net supūvimą.
 2. Paviršiaus kokybė: faneros paviršius gali turėti trūkumų, tokių kaip mazgai, įtrūkimai ar šiurkštumas. Tai gali reikalauti papildomo apdorojimo ar apdailos.
 3. Cheminis apdorojimas: kai kurios faneros rūšys gali būti apdorotos cheminėmis medžiagomis, kurios gali kelti sveikatos pavojų arba būti kenksmingos aplinkai.

Geriausios faneros panaudojimo sritys

Interjero apdaila: fanera puikiai tinka vidaus sienų ir lubų apdailai, baldų gamybai ir lentynoms. Ji gali būti naudojama ir kaip dekoratyvinis elementas, suteikiantis erdvei natūralų ir šiltą jausmą.

Grindų danga: fanera yra tvirta ir ilgaamžė, todėl dažnai naudojama kaip pagrindinė grindų danga. Ji gali būti padengta kilimu, linoleumu arba parketu, suteikiant grindims papildomą stabilumą.

Laikinų konstrukcijų statyba: dėl savo ekonominės vertės ir lengvo apdorojimo, fanera dažnai naudojama laikinoms konstrukcijoms, tokioms kaip statybinių aikštelių apsauginės sienelės, sandėliavimo patalpos ar net parodų stendai.

Patirtis ir ekspertų nuomonė

Algimantas iš el. parduotuvės e-heliopolis.lt teigia: „Fanera yra vienas iš labiausiai universalių produktų, kuriuos galime pasiūlyti savo klientams. Ji puikiai tinka tiek profesionaliems statybininkams, tiek ir tiems, kurie mėgsta daryti viską patys.“

Asmeninė patirtis taip pat patvirtina faneros privalumus. Prieš keletą metų statydamas savo sodo pavėsinę, pasirinkau fanerą dėl jos lankstumo ir lengvo apdorojimo. Nepaisant to, kad pavėsinė susidūrė su įvairiomis oro sąlygomis, fanera išlaikė savo formą ir stiprumą, o papildomai apsaugota lakais – atrodė puikiai visus šiuos metus.

Fanera yra itin vertinga statybinė medžiaga, turinti daug privalumų. Ji yra patvari, ekonomiška ir universali, tačiau turi ir tam tikrų trūkumų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti prieš priimant sprendimą ją naudoti. Tinkamai parinkta ir apdorota fanera gali tarnauti ilgus metus, todėl verta investuoti laiko ir išteklių į tinkamą jos pasirinkimą ir priežiūrą.

Karolis K., Vilnius

Namai, Verslas

Kaip surasti tinkamą įmonę pramoninei statybai?

Pramoninė statyba – tai dideli ir ganėtinai sudėtingi projektai, kuriems įgyvendinti reikia patyrusių bei kokybiškai dirbančių šios profesijos atstovų. Išties geri specialistai turėtų sugebėti puikiai projektuoti bei valdyti kitus procesus, susijusius su šia statybos rūšimi. Visgi, nors Lietuvoje gausu nuolat tarpusavyje konkuruojančių įmonių, išsirinkti nėra taip paprasta. Tad, į ką atkreipti dėmesį ieškant šios srities specialistų?  

Atsiliepimų svarba

Tikriausiai nereikėtų stebėtis, jog vienu iš esminių faktorių, kalbant apie bet kokios įmonės pasirinkimą, turėtų būti kitų asmenų atsiliepimai. Tik taip žinosite, kokias patirtis turi žmonės, kurie jau bendradarbiavo su Jūsų išsirinkta bendrove. Pasidomėję teigiamais arba neigiamais atsiliepimais suprasite, ko tikėtis iš įmonės, kaip greitai šie atlieka darbą, ar jis yra kokybiškas, taipogi, plačiau sužinosite apie jų bendravimo manieras bei, kaip pavyksta komunikuoti su darbuotojais. Taigi, norėdami pramoninio pastato projekto bei statybų, pirmiausiai susiraskite tai atliekančias bendroves, o tuomet atidžiai paskaitykite atsiliepimus apie kiekvieną iš jų.

Bendravimo etika

Galėtų atrodyti, jog svarbiausias statybų aspektas yra tai, kad įmonės darbuotojai gerai atliktų savo darbą, o tai, kaip jie bendrauja – Jums neturėtų rūpėti. Visgi, norint statyti pramoninės paskirties pastatą, turėsite suderinti nemažą dalį leidimų, tartis su projektuotojais, stebėti įvairius procesus. Dėl šios priežasties, itin svarbu rasti įmonę su kuria vyktų išties sklandus bendravimas, o Jūs sugebėtumėte rasti bendrą kalbą tarpusavyje. Tokį aspektą galite patikrinti paprasčiausiai paskambinę patikusiai bendrovei – iškart pastebėsite, kaip šie bendrauja, ar yra mandagūs, kaip reaguoja į Jūsų pasiūlymus bei norus.  

Darbo pavyzdžiai

Net, jeigu apie patikusią įmonę radote vien gerus atsiliepimus, o susisiekus su jais kalba einasi lyg per sviestą, visgi, svarbiu aspektu turėtų būti ir senų darbų pavyzdžiai. Juk Jūsų skoniai gali paprasčiausiai nesutapti – tad, jeigu turite tam tikrą pramoninio pastato įsivaizdavimą, būtinai peržvelkite bendrovės atliktų darbų pavyzdžius, jog pastebėtumėte, ar Jūsų braižas sutampa. Žinoma, šie gali prisitaikyti ir prie Jūsų norų, net jeigu anksčiau darbus atliko kiek kitaip, todėl nepamirškite tartis bei kalbėtis, aiškiai išsakykite savo lūkesčius.

Namai, Verslas

Stambiosios technikos nuoma: kaip pasirinkti patikimą įmonę?

stambi technikaKad ir kur bepasisuktumėte, visur vyksta statybos, kyla nauji daugiabučiai, verslo centrai, parduotuvės, gamyklos, namai. Tai reiškia, kad miestai plečiasi, o statybininkams darbo tikrai netrūksta. Rinką užkariauja ne tik didieji nekilnojamojo turto plėtotojai ar generalinės rangos bendrovės, bet ir mažesnės statybų, subrangos įmonės. Dėl to pastaruoju metu vis populiarėja įvairios subrangovus ir statybos įmones aptarnaujančios paslaugos, pavyzdžiui, stambiosios technikos nuoma.

Statybų technikos nuoma yra skirta tais atvejais, kai darbams atlikti reikalingi prietaisai nėra naudojami dažnai arba būtina speciali, itin brangiai kainuojanti įranga, kurią naudingiau skolintis. Tai gali būti labai įvairūs prietaisai: pradedant krautuvais, ekskavatoriais ar žmonių kėlimo technika, baigiant pjovimo, žemės gręžimo, montavimo ir kita reikiama įranga. Rinkoje žinomas ne vienas žaidėjas, turintis nemažą tokios technikos pasiūlą, todėl naujokams ar norintiems geriausio kainos bei kokybės santykio pasirinkti gali būti sunku. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės įvertinti statybinės technikos nuomą teikiančių bendrovių darbą.

Prekių asortimentas

Visų pirma reikėtų įvertinti bendrovės turimą prekių asortimentą. Vienos įmonės specializuojasi tik tam tikrose srityse, pavyzdžiui, siūlo tik kėlimo technikos nuomą. Jei jus domina specializuota technika, šias įmonės rinktis visiškai saugu ir protinga, nes dažniausiai mažesnės bendrovės teikia geresnes kainas ir klientus aptarnauja greičiau. Jei jums reikalingas didelis kiekis skirtingų prietaisų, verčiau rinkitės didesnę įmonę, su kuria pasirašę ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį gausite patrauklesnes sąlygas ir nuolatinį, sklandų bendradarbiavimą.

Galimybė pristatyti techniką

Geriausia, jei įmonę, užsiimančią stambiosios technikos nuoma, rinktumėtės lokaliai. Visgi dažnai pasitaiko, kad kai kurie mažesni miestai ar rajonai neturi pakankamai plataus pasirinkimo. Jei jus domina įrankių nuoma Palanga, įrankių nuoma Panevėžys, įrankių nuoma Telšiai ar įrankiu nuoma Alytus, pabandykite pasidomėti bendrovėmis, veikiančiomis netoliese esančiuose didmiesčiuose.

Darbuotojų bendravimas

Kad ir kokios srities įmonę norėtumėte pasirinkti, vienas svarbiausių vertinimo kriterijų turėtų būti darbuotojų bendravimas. Jis puikiai atspindi bendrovės požiūrį į savo komandą, klientus ir joje dirbančių specialistų kompetencijas. Kartais net ir pritaikyta nuolaida ar geresnės sąlygos neatpirks žalos, kurią padaro neprofesionalus, neatidus ar šiurkščiai bendraujantis personalas.

 

 

Namai

Plastikiniai langai padeda šildyti namus

plastikiniai langaiKad namai būtų šviesūs ir šilti, reikia ne tik geros šildymo sistemos ir daug energetinių išteklių. Kartais pakanka tik tinkamai sumontuotų plastikinių langų. Ypač tada, kai yra galimybės rinktis, kokius langus dėti.

Jei tai individualus namas, greičiausiai jis turi pietinį fasadą. Čia rekomenduojama dėti didesnius arba iš viso terasinius langus. Kam? Saulės spinduliai prišildo patalpos grindis ir orą, todėl pietiniame fasade esančiose patalpose visada šilta net ir jų intensyviai nešildant. Jei namuose puiki oro ventiliacija – šiluma pasiskirsto po kitus kambarius ir šildymo resursų reikia mažiau. Taip plastikiniai langai Vilniuje ir kituose miestuose gali sutaupyti nemažai šilumos. Plastikiniai langai Kaune yra gaminami ne vienoje įmonėje. Renkamasi lietuviškas stiklas, tačiau vokiški profiliai. Tiems, kas nelabai supranta, kaip gaminami plastikiniai langai, išduosime viešą paslaptį – langas susideda iš dviejų svarbių dalių: stiklo paketo iš 1, 2, 3 ar net 4 stiklų, tarp kurių esantys tarpai pripildomi argono dujų ir plastikinio profilio, kuris palengvina lango montavimą ir užtikrina, kad nesikaups drėgmė, langą bus galima atidaryti ir t.t. Plastikiniai langai kainos atžvilgiu yra nebrangūs, lyginant su mediniais, nes plastikiniai profiliai pigesni, nei mediniai. Plastikiniai langai Siauliuose parduodami su nuolaida, todėl visada reikia ieškoti geriausios kainos. Ieškokite reklamų, kuriose parašyta „plastikiniai langai ispardavimas“ arba „akcija“ ar panašiai. Tikrai neprašausite pro šalį, nes akcijos vyksta gana dažnai. Plastikiniai langai kaina skiriasi priklausomai nuo jų išmatavimų. Vienokia kaina bus terasinių, didelių langų, kitokia – nedidelių langelių. Plastikiniai langai kaina priklauso ir nuo varstymo mechanizmų bei furnitūros, tačiau į šias smulkias detales reikia žiūrėti atidžiau. Kartai kokybiškas varstymo mechanizmas kardinaliai pakeičia langų kainas.

Plastikiniai langai Panevezyje taip pat parduodami ne vienoje įmonėje. Visada reiktų pasidomėti, kas yra gamintojas, nes pardavėjai gali pardavinėti kelių gamintojų produkciją.

Plastikiniai langai Klaipedoje dabar viena iš populiariausių statybinių prekių. Čia, kaip ir sostinėje, vyksta daugiausiai individualių namų statybų, miestas plečiasi, atsinaujina, todėl langus žmonės perka gana noriai. Aišku, prieš pirkdami įsitikinkite, kad pasirinkti plastikiniai langai tiks pagal esamą namo projektą. Geriausia langus rinktis su architekto pagalba – jie tiksliai žinos, kas jums geriausia.

Namai

Kaip betonuoti grindis?

grindų betonavimasKad ir kokių grindų namuose norite: laminato, medinių, galiausiai, kokių nors šildomų grindų – pasirinkimas yra Jūsų rankose. Tačiau visas galimybes vienija vienas aspektas – reikia jas betonuoti. Tai pats efektyviausias pagrindas, kuris gali užtikrinti, kad jis ir apšildys, ir padės sulyginti ne visada lygiai padaromas grindis. Grindų betonavimas nėra labai sudėtingas, tad nebūtina samdytis profesionalų, kurie suteiks šią paslaugą. Viską labai nesunkiai galite atlikti ir pats, tik reikia žinoti – kaip. Namų statybos kaina nebus tokia didelė jeigu savo rankomis prie jos prisidėsite.

Grindų betonavimas prasideda nuo to, kad reikia paruošti tinkamą pagrindą, kuris galėtų užtikrinti, kad betonavimas bus sėkmingas. Reikia viską nuvalyti, kad neliktų kokių nors nešvarumų galinčių pakoreguoti patį pagrindą. Grindų betonavimas taip pat bus sėkmingas jeigu įsigysite kuo kokybiškesnį pagrindą, kuris yra dedamas ant esamo prieš pilant betoną. Pasikonsultuokite su profesionalais, kurie patars, koks variantas yra pats geriausias.
Tuo pačiu norėtume akcentuoti, kad jeigu nepasitikite savo jėgomis – kur kas geriau yra pasisamdyti profesionalus, kurie visą darbą atliks kokybiškai. Paprasčiausiai kitu atveju išleisite nemažai pinigų priemonėms, kurių taip ir neteks tikslingai panaudoti. Specialistai, kurie daugelį metų dirba šioje srityje – geriausias pasirinkimas, kadangi:

 1. Jeigu jums nepavyks visko padaryti iš pirmo karto – tokiu atveju veltui išmesite nemažą pinigų sumą. Tam tikru atveju samdytis profesionalus yra net pigiau.
 2. Garantuojama, kad jų atliktų darbų kokybė bus labai gera. Paprasčiausiai, vėliau galėsite kloti drąsiai kitą dangą, kadangi nekils patikimumo klausimas.
 3. Viskas bus atliekama labai greitai, kadangi specialistai žino, kaip ir ką daryti. Laiko taupymas daugeliui žmonių yra labai svarbus aspektas.

Akivaizdu, kad grindų betonavimas kartu su profesionalais yra labai geras pasirinkimas. Įvertinkite pliusus ir pasirinkite teisingai. Juk jau geriau viena kiek didesnė investicija, kuri tikrai atneš naudą.

Namai

Pastoliai: kad statybos būtų paprastesnės

pastoliaiStatybų sektorius Lietuvoje vis intensyvėja ir ne tik specialiose kompanijose, kurios orientuotos į NT vystymą, tačiau tuo pačiu ir privačių žmonių poreikiuose, kurie šiuo metu jau leidžia namus pasistatyti pačiam. Tiesa, namų statyba gana atsakinga ir daug laiko reikalaujanti sritis su kuria nesusipažinęs asmuo negalėtų visko atlikti paprastai ir greitai. Pavyzdžiui, juk reikia labai daug įrangos, be kurios niekaip nepavyktų pasiekti rezultato. Pastoliai – vienas iš tokio tipo daiktų, kurie reikalingi siekiant, kad žmogus galėtų nesunkiai pasiekti net ir pačias aukščiausias vietas. Norint keisti langus, dengti stogą ar paprasčiausiai apkalti namą lentelėms, būtina įsigyti pastolius, o jei nenorite to daryti, visada pravers pastolių nuoma. Taigi, kokie būna pastoliai, kokios saugumo taisyklės, dirbant dideliame aukštyje?

Pastoliai būna trijų rūšių ir skiriasi savo patvarumu, dydžiais ir nuomos ar pirkimo kaina:

 • Moduliniai pastoliai.
 • Fasadiniai pastoliai.
 • Apsauginiai pastoliai.

Statybininkai puikiai žino, kaip pastoliai yra naudojami ir kaip reikia su jais elgtis, kad galėtumėte būti tikras dėl saugumo.

Kelios taisyklės padės užsitikrinti, kad neiškils nesaugumo jausmas ar net nelaimė, kurių labai nesunkiai galima išvengti kad ir kokiame aukštyje esate.

 1. Svarbu apsirengti visą įrangą, kuri yra privaloma bet kurioje statybų vietoje: šalmas, specifiniai baltai, liemenė ir t.t.;
 2. Jei dirbate labai dideliame aukštyje, tuomet rekomenduojama būti prisirišus virve. Tai papildomą saugumo jausmą suteikianti galimybė;
 3. Svarbu patikrinti, ar pastoliai tikrai stovi labai tvirtai. Ir tai darykite kiekvieną dieną prieš lipimą. Kartais dėl smulkmenų gali atsisukti varžtelis arba daiktas pavažiuoti. Galutinis rezultatas gali būti neplanuota nelaimė;
 4. Pasirinkite tik kokybiškus pastolius. Tokius teikia specialios kompanijos, kurios jaučiasi atsakingos už tai, kad žmogus tvirtai stovėtų ant kojų.

Pastoliai funkcionaliai atliks savo darbą tik tokiu atveju, jei pasirinkite tinkamą variantą. Įvertinkite pagal šiuos veiksnius:

 • Pasirinkite tinkamo aukščio pastolius.
 • Patikrinkite, ar įstrižainių schema yra gera.
 • Kokias galimybes tenkina apkrovos ant kurio remiasi pastoliai.
 • Pastolių tvirtumas.

Pastoliai – prietaisas gebantis palengvinti statybų darbus. Jei domina pastolių arba keltuvų nuomos paslaugos, visada galite kreiptis į UAB Aivena – tai patikimas jūsų verslo partneris.

 

Namai

„Meva“ klojinių nuoma – patikimas darbo partneris

klojinių nuoma„Meva“ klojiniai – pažangiausia betonui lieti skirta technologija pasaulyje. Ji buvo pristatyta, statant  Dubajaus dangoraižį – aukščiausią pastatą pasaulyje, jo aukštis siekia net 828 m. „Meva“ klojiniai taip pat buvo panaudoti ir tarptautinio Maskvos verslo centro statybose. Taigi, akivaizdu, kad šie klojiniai puikiai tinka, statant ir nuosavą namą, ir gamybinius ar žemės ūkio paskirties pastatus. Be to, „Meva“ klojinių nuoma yra žymiai pigesnis bei patogesnis pasirinkimas už konstrukcijas daromas iš lentų, kurios liaudiškai yra vadinamos „apalubkėmis“. Tai šiuolaikiškas pasirinkimas, kuris garantuoja aukštą betono liejimo kokybę, laiko bei finansinių išteklių ekonomiškumą.

Lengvi ir patogūs

„Meva“ klojiniai yra gaminami Vokietijoje ir pasižymi itin lengvu rėmu, kuris yra pagamintas iš aliuminio ir plieno mišinio. Didžiausias šių klojinių elementas sveria tik 46 kg, o tai yra maždaug dešimt kartų mažiau nei tradiciniai klojiniai. Taigi, šių klojinių nuoma nereikalauja jokios papildomos įrangos ar technikos, nes juos sunešti gali du žmonės. O nesudėtingas klojinių sistemos montavimas ne tik leidžia pasirinkti reikalingą betono konstrukcijos dydį, bet ir neapsunkina montavimo darbų.

Lygus paviršius garantuoja pigią apdailą

„Meva“ klojinių rėmas yra padengtas specialiu cheminių paviršių dengimo metodu, kuris yra naudojamas automobilių pramonėje. Tokia danga užtikrina, kad prie klojinių paviršiaus visiškai nelips betonas, o betoninė konstrukcija bus apsaugota nuo rūdžių. Nepriekaištingą betoninių konstrukcijų lygumą užtikrina ir speciali polimerinė plokštė, kuri garantuoja, kad atliekant apdailą nebereikės lyginti betono paviršiaus.

Ekonomiškas pasirinkimas

Vokietijoje pagaminti „Meva“ klojiniai suteikia galimybę pačias įvairiausias konstrukcijas lieti greitai, patogiai, kokybiškai ir nebrangiai. Paprasta konstrukcija taupo laiką, o lygus liejimo paviršius lemia mažesnes apdailos išlaidas. Žinoma, iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tokių klojinių nuoma yra išties labai brangi, tačiau tai ne visai tiesa. Šiuo metu rinkoje yra išties nemažai įmonių, kurios nuomoja „Meva“ klojinius už piniginei draugišką kainą.

Atminkite, kad „Meva“ klojinių nuoma – patogus ir lengvas surinkimas, nesudėtingas išardymas ir laiko bei finansinių resursų taupymas. Tai pigus ir kokybiškas būdas pastatyti kokybišką statinį.