Sveikata

Kuo skiriasi odontologas nuo stomatologo?

Kalbant apie dantų gydymą ir šios srities specialistus, tikriausiai kiekvienas turi tam tikrų įpročių, susijusių su tuo, kaip vadina dantų gydytojus specialistus. Tenka pripažinti, kad „dantistas“ šios profesijos atstovų tarpe jau nebenaudojamas, tačiau tarp vyresnio amžiaus žmonių tai dar vis gana dažnai vartojamas terminas.

Jeigu manote, kad odontologas ir stomatologas yra apie vieną ir tą patį, tai čia šiek tiek klystate. Nors kalba eina apie tą pačią sritį, tačiau tarptautiniu mastu šie terminai turi kiek kitokią prasmę. Todėl kurį laiką plačiai naudotą terminą „stomatologija“ ar „stomatologas“ nejučia pakeitė „odontologas“ ir „odontologija“.

Kaip pateikiama oficialiuose terminų išaiškinimuose, stomatologija – tai mokslas apie burnos ertmės organų (tame tarpe ir dantų) ligas bei jų gydymą. Tai apima ne tik dantis, bet ir kitus burnos ertmės organus. O štai odontologija – kiek kitokios reikšmės terminas ir mokslas, apimantis dantų bei jų sandaros raidą, fiziologiją bei patologiją. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad odontologijos mokslas yra glaudžiai susijęs su stomatologijos mokslu, todėl šiandien imta dažniau vartoti terminą „gydytojas odontologas“. O tuo pačiu ir „odontologijos klinika“ pavadinimą galima pamatyti dažniau.

Iš esmės nėra labai svarbu, kaip pavadinsime šių sričių gydytojus, nes šie terminai yra tarpusavyje susiję. Terminai – tai tik žodžių žaismas tarptautiniame susitarimų lygmenyje, o kasdienybėje nė vienas dantų gydytojas dėl termino neįsižeis. Tiesa, prieš kreipiantis konkrečių su dantų gydymu susijusių paslaugų, turėtume žinoti, kad yra ir visiškai specializuotų odontologijos sričių. Tai ortodontai, endodontai ar burnos higienistai. Čia jau kalbama apie tam tikras specifines sritis ir paslaugas, kurias teikia ne kiekvienas dantų gydytojas. Tačiau visko išmanyti paprastai tikrai nereikia, nes apsilankius pas bet kurį odontologą, jis nukreips jus reikiama linkme.

Sveikata

Gera odontologijos klinika – laimingas žmogus

dantys

Visi puikiai supranta, kad rūpintis savo dantukais reikia, kadangi tik taip jie bus gražūs ir sveiki. Tiesa, galbūt verta paminėti tai, kad reikia rūpintis ne tik savo dantukais, tačiau ir visa burnos ertme. Ant liežuvio ir žandų, taip pat ir gomurio, kaupiasi labai daug nešvarumų, bakterijų, kurios reikalauja dėmesio ir tuo pačiu prisideda prie to, kad bendra žmogaus burnos ertmės būklė labai blogėja.

Paskutiniai tyrimai rodo, kad žmogaus burnos ertmės problemos sukelia labai daug problemų ir kitiems organams, tad vis daugiau susiranda kokybiškas privačias klinikas, kurios tikrai suteiks kokybiškas paslaugas ir pilnai patenkins žmonių poreikius užtikrinant, kad dantukai bus gražūs ir sveiki.

Geriausios klinikos paieškos

Norėdami būti tikras, kad Jūsų dantimis bus tinkamai pasirūpinta – turite susirasti pačią geriausią kliniką, kurioje atliekamos kokybiškos paslaugos. O klinikų pasirinkimas šiuo metu tikrai labai platus, tad ieškodami tokios, kurios paslaugos Jums atrado pačios geriausios – įvertinkite kelis kriterijus, kurie dažniausiai labai supaprastina paieškas. Norėdami padėti rasti tai, kas geriausia – nurodome kriterijus, kurie garantuoja kokybę.

Visi kriterijai yra svarbus, tačiau kiekvienam žmogui svarbūs vis kiti, tad kuo daugiau variantų palyginsite – kuo tikresnis galite būti, kad galiausiai rasite tai, kas Jums labiausiai tinka.

  • Žinoma, visada verta skaityti kitų žmonių įvairiuose forumuose paliktus atsiliepimus, kurie gali padėti susidaryti nuomonę, kokios tiksliai kokybės paslaugos yra suteikiamos.
  • Taip pat reikia įvertinanti ne tik kokios kokybės, tačiau apskritai kokios paslaugos yra suteikiamos. Nuo burnos higienos iki protezavimo. Ko reikia Jums?
  • Daugeliui žmonių kainoraščiai yra svarbus kriterijus, galintis padėti tinkamai pasirinkti ir apsispręsti, kurios klinikos paslaugos Jums labiausiai tinka ir kurios atrodo geriausios. Kadangi dabar dažniausiai visa info pateikiama internete – nesugaišite daug laiko lygindamas ir vertinamas.
  • Suprantama, kad būtinai verta pasidomėti, kokiomis medžiagomis darbai atliekami ir kokie padeda užtikrinti kad dantukai bus puikiai sutvarkyti ir žmogui paprasčiausiai nebereikės kreiptis į gydytoją.

Geriausios klinikos paieškos reikalauja žinių tačiau galiausiai radus tai,, kas jums puikiai tinka – kiksite patenkintas. Paieškos paprasčiausiai atsipirks.

Pasiruošimas apsilankymui

Jeigu reguliariai lankysitės pas profesionalą, tokiu atveju galite nepergyventi, kad jūsų dantukai atsidurs tokioje būklę, kad paprasčiausiai reikės labai daug pagalbos norint, kad jie bė atrodytų puikiai. Geriausia lankytis yra vieną kartą per pusę tokiu, atveju atveju tikrai neatsiras labai daug problemų. Taip pat siūlome nepamiršti, kad einant pas specialistą reikia išsivalyti dantukus ir tuo pačiu nevalgyti nieko, kas galėtų sukelti labai nemalonų burnos kvapą. Iš vakaro tikri nevartokite alkoholi ir tuo pačiu nerūkykite, kadangi tokie kvapai jaučiasi ir sukelsite diskomfortą profesionalui. Taigi, ėjimas pas specialistą nereikalauja jokio specifinio pasiruošimo, tad jeigu gerbiate savo odontologą – turite ateiti kuo švaresniais dantukais, kad būtų galima paprasčiau juos apžiūrėti ir tuo  pačiu, kad medikas pakaktų, kokie turėtų būti tolimesni Jūsų žingsneliai, kad galiausiai skirtas laikas atsipirktų ir paprasčiausiai dantukai atrodytų puikiai. O kuo daugiau dėmesio jiems skirsite – tuo ramesnis galite būti, kad galiausiai bet kokia problema bus išspręsta.

Šiais laikais, net kai yra labai platus priemonių pasirinkimas, daugelis žmonių dantukų priežiūrai skiria per mažai dėmesio. Taigi, labai svarbu apgalvoti, kokios priemonės gali padėti pasiekti rezultatą ir tuo pačiu naudoti jas reguliariai. Svarbiausia – dėmesys ir tokiu atveju daugiau visa kita bus tik priedas.

 

Sveikata

Tvarkyti ar rauti? Štai kur klausimas!

dantų traukimo kainaJokia čia paslaptis – gydytojo-odontologo paslaugos yra brangus malonumas, tad susidūrus su skaudamu, pažeistu ar netaisyklingai išdygusiu dantimi, apima nerimas, kiek reikės paploti už šypsenos sutvarkymą šįkart? Ne vienas dar ir pajuokauja, kad turbūt pigiau atsieitų išsirauti dantį, bet ne jį plombuoti, laminuoti ar kitaip taisyti. O kokia iš tiesų yra taisymo ir dantų traukimo kaina?

Skirtingiems dantims – skirtingas ir gydymas

Suaugusio žmogaus burnoje puikuojasi 32 dantys. Kiekvienam iš jų būtina atsakinga priežiūra, valymas, o sugedus – ir gydymas. Kaip žinoti, kada koks yra reikalingas, gali pasakyti tik patyręs specialistas odontologas. Pirmieji, nenuolatiniai dantys – pienininiai – pas vaiką burnoje būna tik laikinai, o po kurio laiko patys iškrenta. Žinoma, tai visiškai nereiškia, kad pieniniams dantims nereikialinga jokia priežiūra. Daug saldumynų valgantiems vaikams geli gesti dantys, todėl būtina dantisto konsultacija, o kai kuriais atvejais, neiškritęs dantys turi būti pašalinamas tam tikrais medicininiais būdais. Susidūrus su sugedusiais pieniniais dantimis daugelis gydytojų-odontologų patars neskausmingai ir greitai jį išrauti, nes kiek vyresnio amžiaus vaikams taisyti pieninius dantis tiesiog neapsimoka. Pieninių dantų taisymas bei rovimas dažnai nieko nekainuoja, nes už tai užmoka valstybė. Kiek kitokia, brangesnė situacija yra suaugusiems, norintiems susitaisyti ar susitvarkyti nuolatinius ar protinius dantis.

Nuolatinius dantis geriau taisyti nei rauti

Visam gyvenimui mums duoti nuolatiniai dantys turi būti rūpestingai valomi, kadangi taip galima išsaugoti nepažeistą jų emalį, šaknis, dantenas aplink juos kur kas ilgesnį laiką. Aišku, ne visada taip ir būna. Danties kaule atsiradusią nedidelę skylutę patariama užtaisyti, bet, jeigu gydytojas-odontologas pataria dantį traukti, vadinasi, toks sprendimas – ne šiaip sau. Save gerbiantis specialistas niekada nerizikuos paciento sveikata, todėl, vos pastebėjęs riziką, rekomenduos dantį išsirauti. Nuolatinių dantų traukimo kaina – įvairi. Tai priklauso nuo procedūros sudėtingumo, danties padėties keblumo ir pačios gydymo įstaigos kainų.




Protinius dantis patariama šalinti

Turbūt aktualiausia informacija, susijusi su dantų traukimo kaina, yra tada, kai reikia pašalinti protinius dantis. Jų buvimas paprastai nekelia išskirtinio diskomforto didžiajai daliai pacientų, tačiau kartais jie gali sukelti didelius skausmus. Už jų besirenkančios apnašos, bakterijos ne tik gadina kaulinį audinį, tačiau neigiamai veikia ir pačių dantenų būklę, o tada jos gali parausti, ištinti, ypač skaudėti. Jausmas toks lyg dantenos būtų iškeltos. Todėl daugelis medikų labai rekomenduoja išsirauti protinius dantis. Nors tai – nėra labai pigus malonumas, su specialiais anestetikais galima visai neskausmingai ir greitai pašalinti didelių problemų ateityje galintį sukelti dantį.

Taigi, atsakymo į klausimą apie dantų tvarkymo bei traukimo kainą veikiausiai nerasime, kadangi tai daug kur skiriasi. Bet kokiu atveju – negalima delsti esant skaudamiems, judantiems dantims, o dar geriau, jei reguliarus dantų patikrinimas tampa natūraliu ritualu, užtikrinančiu ilgesnį sveikos šypsenos turėjimą.

 

 

Sveikata

Kodėl svarbu mokyti vaiką pirmųjų dantukų priežiūros?

odontologaiBalti ir gražūs dantys yra tikra žmogaus puošmena, bet svarbiausia, kad dantys būtų sveiki, nes nuo to didele dalimi priklauso asmens gyvenimo kokybė. Tikriausiai nerastume nė vieno žmogaus, kuris nenorėtų išvengti to jausmo, kai staiga pradeda labai stipriai skaudėti dantį. Tačiau, dažniausiai skausmas didėja po truputį, tik žmonės vis delsia ir atidėlioja vizitą pas dantų gydytoją. Jei norime išvengti bet kokio dantų skausmo, mums tereikia kas kelis mėnesius profilaktiškai pasitikrinti dantų būklę, kurią įvertinę odontologai atliks tai, ką reikia. O mums vėliau neteks dideliais kiekiais gerti nuskausminamųjų vaistų.

Profilaktinis burnos higienos ir dantų priežiūros patikrinimas mums neturėtų sukelti kažkokių baimių, nes taip mes galime užkirsti kelią didesnėms problemoms. Gal mūsų tėvai ar seneliai viso to nemokė, tačiau mes turėtume pasistengti to išmokyti savo atžalas. Kuo ankstesniame amžiuje pradėsime vaiką mokyti taisyklingos burnos higienos ir dantukų priežiūros, tuo didesnė tikimybė, jog vaikas ateityje turės mažiau problemų dėl jų būklės, neteks patirti didelės nervinės įtampos lankantis pas odontologus, dantų gręžimo, plombavimo ar net netekimo, kas sutrikdytų taisyklingą sąkandį ir sukeltų skrandžio problemas.

Rūpintis vaiko burnos higienos ir dantų priežiūra reikia nuo pačių pirmųjų dantukų išdygimo, tačiau tėvai jau anksčiau turėtų pradėti domėtis vaikų dantų priežiūra. Išdygus pirmam ir antram dantukui, reikėtų juos valyti su marle du kartus per dieną. Svarbu atkreipti dėmesį į vaiko mitybą, kuri turėtų būti tinkamai subalansuota. Nuo mažens tikrai labai nepatartina vaikams duoti gerti gėrimų su saldikliais, valgyti saldumynų, nes tai pažeis dar gerai nesusiformavusius vaikų dantukus. Nors vis dar gajus požiūris, jog nereikia rūpintis vaikų pieniniais dantukais, nes jie vis tiek iškrinta, tačiau, tėvai čia labai suklysta. Visų pirma, tinkamai nesirūpinant pirmaisiais dantukais didėja rizika atsirasti ėduoniui, antra, jei pieniniais dantukais bus nesirūpinama, vaikas manys, jog nereikia rūpintis ir nuolatiniais. Taip vaikui nesusiformuos taisyklingi burnos higienos ir dantų priežiūros įpročiai.




Kai vaikui išdygsta keturi dantukai, jau reikia įsigyti švelnių šerelių dantų šepetuką ir vaikišką pastą. Dantukus reikėtų valyti du kartus per dieną, žinoma, tėvai turėtų padėti savo atžalai, nes vaikučiai dar gerai to nemoka. Be to, tuomet jau reikėtų apsilankyti pas dantų gydytoją, kad jis apžiūrėtų, ar viskas yra gerai, ar dantukai auga taisyklingai. Profilaktiškai pas odontologą reikėtų apsilankyti kas 3-6 mėnesius. Tai ne tik padės išvengti dantukų skausmo, bet leis vaikui jausti, kad odontologai yra geri dantukų draugai ir gali padėti išvengti nesmagių bėdų.

Jei norime, kad vaikas įprastų rūpintis savo dantukais, turime rodyti tinkamą pavyzdį, nes mažieji visko mokosi iš suaugusiųjų. Todėl svarbu, kad viską, ką sakote daryti vaikui, atliktumėte ir Jūs, kalbama ne tik apie dantų priežiūrą, bet ir apsilankymus pas dantų gydytoją. Vaikai iš prigimties yra smalsūs, todėl galime paskatinti jų domėjimąsi dantukų priežiūra. Galime leisti vaikui išsirinkti  dantų šepetėlį, pastą, kuri skirta tokio amžius vaikui, taip pat galima nupirkti smėlio laikroduką, kuris nurodytų, kiek laiko vaikas turi valyti dantukus. Dabar yra daug išmaniųjų telefonų su programėlėmis, kurios leidžia Jūsų vaikui dantukus valyti kartu su žaismingais gyvūnėliais (pvz., daugeliui gerai žinomu katinuku Tom’u).

Žinoma, šie įpročiai turėtų tapti Jūsų vaikučio kasdienybe ir nesukelti jam nepatogumų. Sudominti vaikus nesunku, nes mažiesiems viskas įdomu, yapč tai, kas nauja. Tačiau, reikia įdėti pastangų, jog tas susidomėjimas peraugtų tik į teigiamą patirtį ir vaikui susiformuotų taisyklingi burnos higienos ir dantų priežiūros įpročiai.

Sveikata

Kaip tiesinami dantys

dantu tiesinimasŠiais laikais daug kam išlaikyti ar sukurti gražią išvaizdą padeda dantu tiesinimas. Sakoma, kad šypsena yra ir mūsų vizitinė kortelė, ir tiesiausias kelias į širdį bei sėkmę. Dėl to žmonės stengiasi ne tik išlaikyti dantis sveikus, bet ir siekia visokeriopos dantų estetikos. Būdai, kaip galima pagražinti savo šypseną yra dantu tiesinimas (breketais, kabėmis, plokštele ir kt.) ir jų balinimas (kitaip nei dantu tiesinimas, kaina balinimas panašus, bet iškart veikiantis). Apie tai, kaip balinami dantys jau kalbėjome, o dabar norėtume pasvarstyti apie gražios šypsenos svarbą bei tai, kaip vyksta dantu tiesinimas breketais, kaina ar yra adekvati, ar lieka patenkinti klientai.

Kodėl mums reikia šypsenų

Kai į Lietuvą atkeliauja kokių nors užsieniečių iš šiltesnių šalių, mes dažnai išgristame pastabas apie per mažai besišypsančius tautiečius. Mūsų toks charakteris, ir mums patiems yra gerai būti šaltiems. Tačiau, kai patys nuvykstame į pietų šalis ir pamatome tą skirtumą, pamatome, kaip smagu būti tarp besišypsančių žmonių, visi jaučiamės daug geriau. Tai argi nebūtų smagiau, jeigu ir čia vieni kitiems daugiau šypsotumėmės? Jeigu nesmagu dėl netinkamai atrodančių dantu, tiesinimas ar balinimas gali padėti sukurti gražesnį rezultatą. Jeigu didžiuosimės savo dantimis, jeigu mūsų šypsena bus graži mums patiems, tai ir mes galėsime daugiau šypsotis. Yra sakoma „fake it until you make it“. Ši populiari frazė atspindi tam tikrą psichologinį dėsnį – jeigu kartoji sau, kad viskas gerai, jeigu imi šypsotis, tai tampa tavo nebe apsimesta, o tikrąja būsena.

Tačiau kol kas vis dar kalbame apie visiems būdingus bendražmogiškus dalykus, apie psichologinį komfortą. Iš tiesų čia yra ir daugiau aspektų. Tarkime, reikėtų atsižvelgti į tai, kad žmonėms, kurie dirba viešoje rinkoje, šypsena yra dar labiau reikalinga. Tokiu atveju, dantu tiesinimas kaina yra investicinis žingsnis. Jūs investuojate, kad jums būtų atliekamas dantu tiesinimas breketais, kaina šios procedūros tampa tarsi investicija į verslą. Jūs daugiau šypsotės, pirkėjai ar klientai jus priima palankiau, daug palankiau, ir jums labiau sekasi savo darbe.

Dantu tiesinimas – atsiliepimai ir praktika

Dabar labai populiarus dantu tiesinimas breketais. Mitas, kad žmonės su tokiomis tiesinimo sistemomis atrodo blogai. Jau praėjo daug laiko nuo tada, kai negalėdavome šypsotis dėl metalo pilnos burnos. Tik tada, kai tiesinimo procedūros buvo apskritai pradėtos atlikinėti, tik tada jos buvo tokios masyvios ir pastebimos. Tarsi visos statybų konstrukcijos būtų sukištos į burną. Tačiau laikai pasikeitė, daugybė dalykų yra nuolat vis labiau pritaikoma žmonių labui. Taip pat ir dantu tiesinimas, akcija dabar dažnai viliojantis klientus, yra jau kitoks.

Breketai taip dažnai  yra tiesiog išvis beveik nepastebimi. Jūs galite pasiklausti pas bet ką, kam tenka šiais laikais su kokybiškomis tiesinimo sistemomis tvarkytis savo šypseną ir sukandimą. Daug breketų detalių būna padarytos iš silikono ar kitokių permatomų medžiagų. Taigi, kai išsižiojate, neatrodo, kad burna pilna metalo. Atrodo, kad nesimato jūsų baltų dantų, tačiau tai nereiškia, jog kažkas negerai. Vadinasi, jums tereikia metus ar kažkiek trumpiau arba ilgiau prabūti su šiomis tiesinimo sistemomis,  o vėliau galite žavėti žmones iš tiesų tiesiais ir gražiais dantimis. Aišku, tada, kai nešiojate šias specialias tiesinimo sistemas, reikia nepamiršti ir laikytis atitinkamos higienos. O ir prižiūrėti dantis dėl gedimų tikrai reikia. Kadangi breketai yra ne visai lygūs paviršiai, ant jų gali lengvai prikibti nešvarumų, tad reikia labai gerai ir dažnai valyti dantis.

 

Sveikata

Įdomybės: moderni odontologinė įranga gali padėti atsikratyti dantų grąžto baimės

odontologinė įrangaTurbūt nerastumėm žmogaus, kuris džiaugsmingai žingsniuotų į odontologijos kabinetą. Priešingai – dažnai vizitą pas odontologą lydi neigiamos emocijos ir išgąstis, o baimių būna pačių įvairiausių. Viena iš jų – odontologo grąžtas. Nepaisant to, kad šiuolaikinė odontologinė įranga yra moderni ir pažangi, vien mintis apie gręžiamus dantis priverčia pašiurpti odą. Kita vertus, ar kada nors pagalvojote, kad sėdėjimas odontologo kėdėje gali būti malonus? Ne? Ir visai be reikalo.

Neseniai odontologams skirtame moksliniame žurnale „Stom info“ pasirodė pranešimas, kad netolimoje ateityje žmonės visas baimes galės pamiršti, nes yra sukurtas naujas ir pažangus įrenginys, kuris gali pašalinti odontologo besisukančio grąžto garsą.

Vienas pagrindinis šio įrenginio sumanytojas ir išradimo autorius – Brajanas Mileris iš Karališkojo Koliažo Londono odontologijos instituto. Pasak straipsnio, mokslininkas susižavėjo viena automobilius gaminančia įmone, kuri sukūrė specialią garso sistemą, gebančią pašalina nemalonius garsus, važiuojant automobiliu, tačiau netrukdo išgirsti skubiosios pagalbos sirenas. Būtent šios sistemos prototipas, pamažu ir buvo pritaikytas, kuriant naują, žmonių įtampą mažinantį odontologinį įrenginį.

Anot mokslininkų, naujasis įrenginys veikia panašiai, kaip ir garsą izoliuojančios ausinės: nuslopina aukšto dažnio garsą, kurį skleidžia odontologo antgalyje besisukantis grąžtas. Taigi, pacientui, kuris nenori girdėti odontologo grąžto skleidžiamo garso, reiktų įjungti įrenginį į savo mobilųjį telefoną ar MP3 grotuvą ir įjungti ausines, tada jis galės klausytis savo mėgstamos muzikos ir tuo pačiu girdėti, ką jam sako odontologas.

Teigiama, kad naujoji garsą slopinanti odontologinė įranga yra sudaryta iš mikrofono ir mikroschemos, kuri analizuoja aplinkos garso bangas ir jas modifikuoja. Tai reiškia, kad žmogus negirdi jokių nemalonių pašalinių garsų, kurie kelia baimę. Be to, paminėtina, kad šis įrenginys naudoja adaptacinę filtravimo technologiją, kurios specialūs elektroniniai filtrai atskiria nemalonias garsi bangas ir jas pašalina.

Tiesa, kol kas naujosios garsus, o tuo pačiu ir pacientų baimes, šalinančios įrangos odontologai negali įsigyti, nes šiuo metu yra ieškomas investuotojas, kuris padėtų įrenginiui patekti į rinką.

Sveikata

Dantų protezavimas – sveikatos ir grožio išsaugojimas

dantų protezavimasProtezai – tai įtaisai, kurie pakeičia žmogaus galūnės ar kurios nors kitos kūno dalies segmentus, kad būtų galima ištaisyti funkcinius ir kosmetinius defektus. Naudojami įvairių rūšių protezai. Jie gali būti anatominiai – atitinka trūkstamo organo formą ir atlieka dalį funkcijų, funkciniai – atlieka organo funkcijas, paprastai naudoja išorinį energijos šaltinį, ir gydomieji, kurie laikinai apriboja funkcijas bei taiso deformacijas. Protezai gaminami iš medžio, metalo, plastiko, odos ar stiklo. Dantų protezai gali būti daromi iš aukso, platinos ar porceliano.

Šiuolaikinėje medicinoje dažnai naudojamas dantų protezavimas, kurio pagalba atkuriamas dantis, jų grupė ar visi dantys. Naudojami įvairūs dantų protezavimo būdai. Priklausomai nuo jų, dantų protezai gali būti fiksuoti (dantų tiltai), išimami (daliniai arba pilni dantų protezai) arba naudojami implantai.

Fiksuoti dantų protezai, tai yra nenuimami dantų tiltai, naudojami, kai trūksta vieno ar kelių dantų. Tokio dantų protezavimo tikslas – stabilizuoti kandimą ir išvengti dantų pakrypimo, kai dantys ima svirti į tuščią vietą. Dantų tilto atrama paprastai būna dantys iš abiejų trūkstamo danties pusių. Fiksuojant tokį protezą, šie gretimi dantys nušlifuojami ir taip pažeidžiamas sveikų dantų emalis, o padidėjusi kramtymo apkrova trumpina jų gyvavimo laiką.

Išimami dantų protezai naudojami tuo atveju, kai trūksta kelių gretimų dantų arba žandikaulis yra iš viso be dantų. Tokių protezų tikslas atkurti kramtymo funkciją ir estetinį vaizdą. Daliniai protezai tvirtinami prie gretimų dantų specialiais metalo užraktais. Šiuo atveju taip pat būtina nušlifuoti vieną ar kelis gretimus sveikus dantis, o padidėjusi kramtymo apkrova trumpina jų gyvavimo laiką. Be to, burnoje gali būti jaučiamas metalo skonis. Pilnų protezų atveju protezus vietoje laiko rožinis plastiko pagrindas, tačiau jis negarantuoja stabilumo. Šiuo atveju paprastai kramtymo apkrova būna per maža, todėl nyksta žandikaulio kaulas. Keičiantis veido kontūrams, protezus reikai nuolat koreguoti.

Kadangi pirmi paminėti būdai turi nemažai trūkumų, šiuolaikinėje medicinoje puiki išeitis yra dantų implantai. Jie puikiai prisitaiko žandikaulyje ir lengvai integruojasi. O vėliau ant implantų atliekamas dantų protezavimas. Galima protezuoti ant pavienių dantų implantų arba ant jų pritaikyti fiksuotus dantų tiltus ar išimamus dantų protezus.

Šiuolaikinė medicina iš tiesų turi ką pasiūlyti pacientams. Dantų protezavimas – puiki išeitis netekus dantų. Patyrę gydytojai įvertins kiekvieno paciento situaciją ir parinks optimaliausią gydymo metodą