Namai

Kodėl reikia tinkamai pasirinkti kaminą?

Kaminai yra ne tik šildymo šaltinis, bet ir svarbus dizaino elementas, turintis įtakos namų atmosferai, komfortui ir netgi energetiniam efektyvumui. Tinkamai parinkti kaminai gali padėti sukurti ne tik jaukų ir šiltą namų interjerą, bet ir pagerinti bendrą gyvenimo kokybę. Štai keli pagrindiniai aspektai, kodėl svarbu rinktis kaminą atidžiai ir apgalvotai:

  1. Estetinis derinimas ir interjero harmonija. Kaminas dažnai tampa vienu iš pagrindinių interjero akcentų, suteikiančiu namams unikalumo. Tinkamai pasirinktas kaminas turi derėti su bendrais namų stiliaus ir dizaino sprendimais. Skirtingi kaminų tipai, nuo tradicinių mūrinių iki modernių elektrinių variantų, gali turėti skirtingą vizualinį poveikį ir kurti patalpų atmosferą. Pavyzdžiui, modernus elektrinis kaminas gali puikiai tapti minimalisto interjero akcentu, tuo tarpu masyvus mūrinis kaminas su akmeniniais detaliais gali suteikti kambariui didingumo.
  1. Funkcinis efektyvumas ir šildymo galimybė. Kaminas dažnai naudojamas ne tik kaip dekoratyvinis elementas, bet ir kaip pagrindinis šildymo šaltinis. Tinkamai pasirinktas kaminas turi būti pajėgus patenkinti namo gyventojų šildymo poreikius. Tai apima efektyvų šilumos perdavimą, kuris priklauso nuo kamino galios, dūmtraukio ir vėdinimo sistemos kokybės bei kamino įrengimo vietos.
  1. Techniniai aspektai ir saugumas. Kaminas turi būti įrengtas laikantis saugumo reikalavimų, kad būtų užtikrintas saugus jo naudojimas. Saugumas apima tinkamą dūmtraukio montavimą ir reguliavimą, kuris užkirs kelią anglies monoksido nutekėjimui į patalpas. Be to, svarbu atkreipti dėmesį į kaminų kūrimo taisykles, kurios apsaugo nuo gaisrų pavojų, ypač naudojant malkas.
  1. Ekonominiai ir ekologiniai aspektai. Investavimas į efektyvų kaminą gali padėti sumažinti šildymo sąnaudas ir tuo pačiu metu sumažinti anglies pėdsaką. Kaminai, naudojantys biomasę arba energijos taupymo technologijas, gali būti ekologiškesni ir mažiau teršti aplinką nei tradicinės šildymo sistemos. Tai ypač svarbu aplinkosauginio sąmoningumo kontekste, kuomet vis labiau siekiama mažinti iškastinio kuro naudojimą ir angliokasčių emisijas.

Visi šie aspektai parodo, kad kaminai yra svarbus namų elementas, kuriuos reikia pasirinkti ne tik pagal vizualinius ir estetinius kriterijus, bet ir atsižvelgiant į funkcinius, techninius, ekonominius bei ekologinius faktorius. Tinkamai pasirinktas kaminas ne tik atspindi gyventojų individualumą ir skonį, bet ir gali prisidėti prie viso namo vertės ir gyvenimo komforto didinimo.

Namai

Šilumos siurbliai – dažniausias pasirinkimas moderniems namams ir ne tik

Šildymo sistemos yra labais varios bet kuriame name. Dar projektuojant pastatą, jau galvojame, kokį šildymo sprendimą reikės pasirinkti. Šildymo sezonas Lietuvoje trunka apie pusę metų, o kartais ir daugiau todėl geras sprendimas leis mėgautis ne tik šiltais namais, bet ir mažesnėmis elektros sąnaudomis. Būtent galvojant apie visa tai šiandien labai dažnai pasirenkami šilumos siurbliai.

Galite rinktis skirtingas sistemas

Jie vertinami pirmiausia todėl, kad tai labai universalus sprendimai. Galite rinktis Jums patogiausią sistemą. Pavyzdžiui, oras-oras šilumos siurbliai, kurie dar vadinami kondicionieriais, yra labai geras sprendimas papildomam šilumos šaltiniui. Jie labai dažnai pasirenkami kai reikia apšildyti nedideles patalpas. Tai paprasta sistema, kurios įrengimui nereikalingi sudėtingi kasimo darbai – viena siurblio dalis montuojama viduje, kita išorėje.

Tiems, kurie nori šilumos siurbliu apšildyti visą pastatą, galima rinktis oras-vanduo šilumos siurblių sistemas. Tai tokiu pačiu principu veikiantis siurblys, tačiau jis atlieka ir dar vieną papildomą funkciją – ruošia karštą vandenį. Taigi tokia sistema gali veikti kartu su radiatoriais, šildomomis grindimis.

Paprasta sumontuoti, lengva valdyti

Vienas svarbiausių šilumos siurblių privalumų yra paprastas jų montavimas. Tokiai sistemai įrengti užteks pusdienio ar dienos, tam nereikia jokios sunkios technikos, sudėtingų darbų. Meistrai greitai sumontuos sistemą, pajungs ją ir galėsite naudotis.

O šilumos siurblio naudojimas ir valdymas yra labai paprastas. Jį galima naudoti pulteliu arba per išmaniąją programėlę. Tai reiškia, kad siurblį galite valdyti tiek būdami namuose, tiek per atstumą. Siurblys gali būti įjungiamas, kai reikalinga. Taip pat galima užstatyti programą, jog jis pats nuolat palaikytų numatytą temperatūrą. Kai kurie šilumos siurbliai taip pat turi oro valymo funkcijas bei tokius papildomus funkcionalumus, kai šiltą orą pučia į objektą kambaryje, o šaltą – nuo jo.

Tai daug lengviau nei kieto kuro katilas, kurį reikia nuolat prižiūrėti. Be to, tai yra kartu ne tik paprastesnis, ekonomiškesnis, bet ir saugesnis sprendimas.

Padės ne tik žiemą

Šilumos siurbliai yra populiarus pasirinkimas dėl to, jog tai ne tik žiemai, bet ir vasarai skirtas sprendimas. Žiemą šilumos siurblys šildo orą, o vasarą jį vėsina. Todėl tai labai patogus sprendimas, kuris atlieka ši karto dvi funkcijas. Skirtingai nei kieto kuro katilas ar židinys, kuris skirtas tik šaltajam metų laikui. Įsirengę vieną sistemą galėsite ją naudoti ištisus metus ir negalvoti apie papildomus vėsinimo sprendimus namams.

Namai

Kokie yra nebrangūs šildymo būdai?

šildymas

Visi nori gyventi šiltai ir mokėti mažai. Lietuvoje, didelė dalis žmonių gyvena nuosavuose būstuose ir jie gali pasirinkti kokią šildymo sistemą įsirengti namuose. Visi kiti šios galimybės neturi ir privalo apmokėti centrinio šildymo sąskaitas galėdami pasiderinti šildymo poreikį tik tarp namo bendrijos gyventojų. Centriniu šildymu besinaudojantys žmonės neturi realios galimybės taupyti.

 

Nebrangu, bet tik mažo ploto būstams

 

Renkantis šildymo būdą, svarbu kokios bus įrengimo išlaidos ir koks bus pasiektas efektyvumas, paprasčiau sakant – kiek reikės mokėti per mėnesį. Lyginant šildymo būdus, reikia pradėti nuo to kokio tipo kuru planuojame apšildyti namus. Ar šalia sklypo eina dujų trasą, ar yra pakankamai galingas elektros tiekimas jei planuojame iš dalies šildymui naudoti ir elektrą. Be išsamesnių skaičiavimų yra aišku, kad dujinis šildymas yra pigesnis nei elektrinis. Abu šildymo būdai tinka tik nedideliems būstams 30-80 kv.m. Minėtų šildymo būdų sąnaudos yra didesnės, todėl šiandien jų neanalizuosime. Pakalbėkime apie alternatyvas kurios yra populiarios šiuo metu.

 

Saulės baterijos

 

Lietuvoje ant individualių namų stogų vis dažniau galite pamatyti saulės baterijas. Tai šiluminė energija kuri nieko nekainuoja, tereikia išmanios sistemos ir tinkamų šildymo sistemos elementų. Šią energiją galima kaupti akumuliacinėje vandens talpoje, taip pat išvedžioti kuo daugiau šilumos vamzdyno grindyse, sienose tam kad būtų galima paimti maksimalų kiekį šilumos. Planuojant savo namuose sumontuoti saulės energijos šildymo sistemą, reikia numatyti ir kitą šildymo būdą, kuris gelbėtų tuo metu, kai nebūna saulėtų dienų ir šilumos gali pritrūkti. Turint tokią sistemą vasaros metu už šiltą vandenį mokėti tikrai nereikė, o žiemą, giedromis dienomis ji prisidės prie šildymo išlaidų mažinimo.

 

Geoterminis šildymas

 

Jeigu jūsų name yra įrengtas tik grindininis šildymas, galite svarstyti pereiti prie šildymosi geoterminiu šildymų vandeniu. Šis šildymo būdas pasikliauja gamtos teikiamais resursais, o esant nepakankamam šilumos kiekiui grunte, pasigamina trūkstamą kiekį šilumos su elektros pagalba. Anksčiau žmonės susimontavę geoterminį šildymą keikdavosi, nes tekdavo mokėti dideles sąskaitas už elektrą. Dabar, kai žiemą temperatūros nenukrenta daugiau nei 10 laipsnių šalčio, ši sistema yra labai efektyvi ir palyginti pigi.

 

Šilumos siurbliai

 

Dar viena šildymo sistema, kuria būtinai turite pasidomėti šilumos siurbliai. Palyginus su geoterminio,  šildymo sistema oras vanduo įrengimo kaina yra mažesnė, todėl patrauklesnė vartotojams. Nereikia gręžti gręžinių, kasinėti sklypo, užtenka pastatyti šilumos siurblį šalia namo ar pakabinti ant sienos mažiau matomoje vietoje.

 

 

 

Namai

Būsto šildymas… internetu?!

e-aquajazz.lt kieto kuro katilaiPasaulis modernėja. Ir ne vien dėl gatvėmis zujančių elektromobilių ar kompiuterių funkcijas turinčių išmaniųjų telefonų. Šildymo srityje taip pat matoma permainų. Ir ne tik kalbant apie įrenginių specifiką. Šildymo prietaisai itin patogiai įsigyjami tiesiog internetu. O e-aquajazz.lt kieto kuro katilai puikiai įrodo šį teiginį.

Žiemos darganos…

Lietuviška žiema permaininga. Būna ir šalčio, ir šilumos. Suversti kalnai sniego ir telkšančios balos. Ledas ir dumblas. Vieną dieną medžiai apšerkšniję, termometro skalė gerokai žemiau dvidešimties, o štai kitą dieną visur šlapia, žiema veikiau ima priminti rudenį ar ankstyvą pavasarį. E-aquajazz.lt kieto kuro katilai padeda praleisti žiemą šiltai ir jaukiai. Tuomet žiemos darganos nebaisios.

Vasaros planai

Vasarą norisi atostogų. Tačiau šiltuoju metų laiku verta pasirūpinti šildymo sistema. Taip iš anksto žinosite, kad atėjus šaltukui bus šilta ir gera. Šildymo sistema reikalauja nemažai atsakomybės ir atidaus rinkimosi, todėl išankstinis rūpinimasis duoda naudos.

Uždaviniai turėtų būti įgyvendinami ne kaip nors chaotiškai. Todėl reikia kreiptis į asmenis, suprantančius, kaip išsirinkti katilą, kaip jį sumontuoti, kaip pasirūpinti ir visais kitais sistemos mazgais. Šiuo požiūriu elektroninė parduotuvė e-aquajazz.lt pelno didelį pliusą, nes čia galima ne tik įsigyti katilą. Taip pat prireikus gaunama konsultacija. Be to, e-aquajazz.lt specialistai esant poreikiui atlieka ir montavimo darbus. Bei suteikia garantiją. Tad komplektas išties geras – gaunate kokybišką prekę, kuri profesionaliai sumontuojama, ir kokybė dar patvirtinama garantiniu dokumentu.
Sunkūs klausimai pavirsta lengvais

E-aquajazz.lt kieto kuro katilai galėtų būti skirstomi į įvairias kategorijas pagal galingumą ir kitus kriterijus. Apskritai šildymo sistemos – labai specifinė sritis, kur kyla visokiausių klausimų. Nemažai iš jų –gana sudėtingi. Tačiau džiugina tai, kad prireikus gaunama konsultacija. Profesionalų patarimai nepaprastai praverčia. Kitaip tariant, sunkūs klausimai pavirsta lengvais. Vietoj komplikuoto galvos sukimo gaunamas aiškumas.

Būsto šildymas – tarsi daugybė matematinių uždavinių, kurių neišsprendus šaltasis periodas bus žvarbus. O po truputį dėliojant planą ir įsigyjant reikiamus įrenginius žiemos jaukumas artėja.

Tiesiog būtina paminėti, kad e-aquajazz.lt kieto kuro katilai perkelia šildymą į kitą lygmenį. Kas galėjo pagalvoti, kad kada nors katilą įsigysime internetu. Modernu, paprasta, užima mažiau laiko, todėl investicija į jaukius žiemos vakarus tikrai verta dėmesio.

 

Namai

Židiniai, Klaipėda, žiema – dalykai, artimesni, nei galėjote pamanyti

Židiniai Klaipėda

Židiniai Klaipėda atrodo kaip du žodžiai, neturintys jokių sąsajų. Arba tarp jų reikia kablelio, arba pakeisti žodžio „Klaipėda“ linksnį. Tačiau palaukite! Pasirodo, tai nėra koks dirbtinis dviejų daiktavardžių sugretinimas. Tokį junginį nulėmė internetas. Tuoj viską paaiškinsime.

Bet prieš paaiškindami pridėsime ir trečią žodį – žiema. Sakote, kad tai jau primena lygtį? Ne, tikrai neversime jūsų aiškintis, kiek bus x, jei y = 6, o c = 33 / 6 + x. Neversime spręsti sudėtingų uždavinių. Židiniai ir žiema – tos pačios srities dalykai. Bet turint omenyje išraišką jie skiriasi. Židinys – šildymo įrenginys, o žiema – metų laikas. Skaitykite toliau ir suprasite, ką mes čia vinguriuojame.

Židiniai Klaipėda atrodo kaip du žodžiai, neturintys jokių sąsajų. <…> Tokį junginį nulėmė internetas. Prisimenate šiuos sakinius iš pradžios? Štai ir atsakymas į iškilusius klausimus: žmonės, gyvenantys uostamiestyje ar jo apskrityje, ieškodami židinių internete rašo „židiniai Klaipėda“. Nes toks specifinis yra paieškų žanras. Mokykliniame rašinėlyje tai būtų kaip keista klaida, o štai interneto diskurse frazė atrodo normali ir suprantama. Todėl iš pirmo žvilgsnio, kol nepagalvojama apie virtualios paieškos laukelį, įspūdis keistokas. Lyg ir įprasti lietuviški žodžiai, bet visiškai nesuderinti. Tačiau viskas sustyguojama paaiškinus, kad taip žmonės ieško įsijungę kompiuterį, nepriklausomai nei nuo to kompiuterio markės ar galingumo, nepriklausomai nuo interneto greičio ar sumos, kurią pirkėjai gali leisti skirti židiniui.

Kodėl buvo paminėta ir žiema? Todėl, kad tai šaltasis metų laikas, kai krinta sniegas, kai termometras skelbia minusinę temperatūrą. Kita vertus, žiemų būna ir „pliurzuotų“, kai visur telkšo balos, kai palyginti šilta, bet nemalonu. Tuomet netgi atrodo, kad geriau būtų šalčiau, bet sausiau. Bet tai tik patvirtina lietuviškų žiemų nenuspėjamumą ir lemia paieškos „židiniai Klaipėda“ populiarumą.

Židiniais, krosnelėmis ir kitais prietaisais paprastai rūpinamasi anksčiau, nei prasideda darganos. Žmonės prisimena liaudies išmintį. Pasinaudojama patarimu roges ruošti vasarą (arba šildymo sistema pasirūpinti, kol žiema dar nepradėjo šaldyti žemės).

Kokių asociacijų kyla, kai kas nors pamini šaltąjį metų laiką? Kalėdos, eglutė, sniegas, šaltis, varvekliai, ledas, šerkšnas, sniego senis, pirštinės, žieminės padangos, malkos, krosnis… ir, aišku, židinys. Jaukumo simbolis ir šilumos šaltinis.
Vasarą Klaipėdoje smagu ir sniego senis ar šerkšnas tampa tarsi tolimos pasakos siužetu. Tačiau kadenciją baigia birželis, liepa, rugpjūtis, tuomet valdžią perima rugsėjis, spalis ir lapkritis, o po jų – gruodis, sausis ir vasaris. Jau spalio mėnesį pradedama šildyti namus, nes oro temperatūra darosi vis žemesnė, ieškoma storesnių drabužių, norisi daugiau šilumos. Vieniems aktualios tampa šildymo kainos, kitų pagrindinis rūpestis – naujo katilo įsigijimas (nors, kaip kalbėjome, daugelis pasinaudoja patarimu žiemai pasiruošti iš anksto).

O dabar grįžkime prie internetinės paieškos. Kas svarbu žmonėms, kurie dabar įsijungę kompiuterį ir naršo internete? Be jokių abejonių, jie džiaugiasi, kad reikiamą informaciją pavyksta atrasti greitai ir patogiai. Tai dvi ypatybės, kurių reikšmė neginčijama.

Kokie dar dalykai reikšmingi virtualioje erdvėje? Pastebima tendencija, kad nelabai kas varginasi ieškoti kokiame septintame ar dešimtame puslapyje. Daugiausia dėmesio sulaukia tie portalai, kurie yra aukščiausiai.  Ir visai nesvarbu, ar jūsų paieška yra „židiniai Klaipėda“, ar „krosnelės Klaipėdoje“.

Kai internautas paspaudžia mygtuką įeiti į konkrečią svetainę, tikisi, kad joje bus naudingos informacijos. Ne mažiau svarbus yra tinklalapio dizainas. Taip pat tekstai. Kiekviena dalis turi įtakos visumai.

Kalėdos, eglutė, sniegas, šaltis, varvekliai, ledas, šerkšnas, sniego senis, pirštinės, žieminės padangos, malkos, krosnis… Tokias asociacijas su žiema minėjome. Bet žinote, kas dar iškyla prieš akis pamąsčius apie gruodį, sausį ir vasarį? Ogi kambario dizainas. Dažnai židinį pirkėjai renkasi ne tik kaip šilumos šaltinį, bet ir kaip interjero akcentą. Židinys ne tik šildo, bet ir kuria šventinę nuotaiką. Kambarys, kuriame jis yra, tampa susibūrimo vieta. Būstas su židiniu jaukesnis.

Kokie gamintojai kokias ypatybes iškelia į pirmą planą, kokio galingumo židinio reikia, kaip transportuoti ir sumontuoti – klausimai, kylantys pirkėjams. Tiksliau, dalis klausimų. Kuo profesionalesni pardavėjai, tuo vertingesni jų atsakymai, tuo geriau informuojami pirkėjai. Džiugina tai, kad Klaipėdoje yra specialistų, nenumojančių ranka į vartotojų klausimus.

Židinys, Klaipėda ir žiema – ne kokios nors priešpriešos. Pasirodo, kad sąsajos gana glaudžios. Ypač kai uostamiestyje prekiaujama kokybiškais šildymo įrenginiais ir teikiamos montavimo paslaugos.  Židiniai ir krosnelės Klaipėdoje – profesionalumo įrodymas.

Namai

Stogo šiltinimas nėra jau toks reiklus – ne tik, kad pigiai, tačiau ir greitai galite apšildyti patalpą!

Stogo šiltinimasNiekam nėra paslaptis, jog mūsų šalies žmonės yra linkę atlikti pesimistines prognozes iš anksto, pabrėždami tai, kad galimai vienos paslaugos galėtų būti brangios, jog galimai kai kurie pasiūlymai nėra verti dėmesio, kad reikalauja daug individualių pastangų bei laiko, siekiant pasiekti optimalius rezultatus. Vis dėlto, dažniausiai tokios situacijos pastebimos tuomet, kai žmonėms paprasčiausiai trūksta papildomos informacijos. Norime pastebėti, kad apie tuos dalykus, apie kuriuos esą tik girdėję, dažniausiai piliečiai bus linkę manyti neigiamai, todėl akivaizdu, kad tokią savybę pradanginti reikėtų, mat stogo šiltinimas, kaip pavyzdys, idealiai tai parodo.

Stogo šiltinimas, kaip ir supratote, įvado pabaigoje buvo paminėtas tikrai ne be reikalo – norime pastebėti tai, kad šis procesas ne vien tik, kad gali būti įgyvendinamas tikrai pigiai, tačiau be viso to ir su itin mažomis laiko, finansinėmis sąnaudomis. Niekam nėra nuostabu, kad pastarieji padariniai žmonėms, norintiems pagerinti individualių namų būklę, yra tikrai svarbūs – taigi, viliamės, kad šiandienos darbas žmonėms ne tik, kad bus naudingas, tačiau be viso to ir pasirodys pakankamai įdomus. Viliamės, kad mūsų užsibrėžti siekiai bus įgyvendinti be didesnių trikdžių.

Pradėkime nuo tos minties, kad dabartinių technologijų dėka, stogo šiltinimas tapo tiesiog paprastesnis. Norime atsižvelgti į tai, kad šiuos padarinius įkūnyti galima greičiau, pigiau, o taip pat ir su minimalistinėmis žiniomis. Be viso to, esą daug kompanijų, kurios ne vien tik, kad teikia išsamias konsultacijas, tačiau be viso to ir pasirūpina individualiu jūsų būsto stogo šiltinimu – tai yra tiesiog puiku, mat žmonėms ne vien tik rūpesčių kiekis ženkliai sumažėja, tačiau be viso to ir darbas vyksta kur kas greičiau.

Nuoširdžiai tikimės, kad mūsų pateikiamos mintys šiandieną apie paslaugą stogo šiltinimas, kad ir nebuvo itin išsamios, bent kai kuriems piliečiams pasirodys naudingos, bei tokios, kurias būtų galima be sunkumų pritaikyti praktikoje. Viliamės, kad individualūs lūkesčiai buvo pasiekti – dėl jų nuoširdžiai stengiamės.

Namai

Santechnika ir jos dalys. Maišytuvai

santechnikaSantechnika yra svarbi būsto dalis, tad rinktis ją turėtumėte neskubėdami, pasitarę su specialistais, gerai apgalvoję sprendimus ir viską suplanavę. Ypač tai svarbu taikant nestandartinius sprendimus, pavyzdžiui, įsirengiant nestandartinę vonią. Tokie variantai dažniausiai būna brangesni, o svarbiausia, jų bet kur nepritaikysi.

Rinkoje yra skirtingi prekių segmentai, tai yra vienos prekės skirtos brangiai mokantiems pirkėjams, o kitos – mažiau mokantiems. Suprantama, tų segmentų prekės skiriasi. Pavyzdžiui, brangioms vonioms pritaikyti vonios krašto maišytuvai, už juos gali tekti sumokėti iki tūkstančio eurų, o tai tikrai nemaža suma. Kita vertus, pirkėjai dažnai susižavi itin pigiomis santechnikos detalėmis, tačiau nepagalvoja, kad gražu gali būti tik iš išorės. Vėliau, montuojant tokias detales, gali tekti pirkti papildomas konstrukcines dalis ar tvirtinimo elementus, tad sutaupyti dažniausiai nepavyks. Svarbu būti apdairiems, nes kai kurie pardavėjai apie tai gali net neįspėti.

Mūsų pirkėjai dažniausiai mėgsta rinktis universalius daiktus. Pavyzdžiui praustuvo maišytuvus su ilgu čiaupu. Pirkėjai paprastai planuoja, kad tilptų ir kibiras, ir plautuvei nereikėtų atskiro maišytuvo. Tačiau paprastai toks sprendimas nėra labai geras. Tokie universalūs daiktai nepasižymi patikimumu ir ilgaamžiškumu. Kai naudojamos judančios detalės, visada yra galimybė vandeniui pratekėti ir varvėti, tokiu atveju gali tekti dažnai keisti nusidėvėjusias gumytes.

Atkreipkite dėmesį, kad praustuvo maišytuvai yra sukonstruoti taip, kad taupytų vandenį, juk dažniausiai leidžiamas vanduo paprasčiausiai išbėga, o tiesiogiai jo panaudojama nedaug. Tuo tarpu naudojant vonios maišytuvus, atvirkščiai, vandens taupyti nereikia, nes per trumpą laiką turi pribėgti didelis kiekis vandens. Tai svarbu žinoti žmonėms, kurie iš vonios kambario išmeta praustuvą ir pasilieka tik vonią. Toks atvejis yra ne tik nepatogus, bet ir suvartojama daugiau vandens.

Perkant maišytuvą, būtina atkreipti dėmesį į jo konstrukciją. Jeigu yra plonų detalių, papildomai prilituotų elementų, tai pasirėmus į maišytuvo snapą, jis gali nulūžti. Atkreipkite dėmesį, kad galima nusipirkti ir tokių maišytuvų, į kuriuos galima pasiremti ir laikytis kaip už rankenos. Toks maišytuvas vonios rankenos, suprantama, nepakeičia, tačiau paslydus įsitverti galima.

Nemažiau svarbus yra ir virtuvės maišytuvas. Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į jo konstrukciją. Šiuo atveju gali būti specialūs ventiliai, uždarymas indaplovei, specialios ištraukiamos galvutės, kad būtų patogiau pripilti indą. Kai kurie virtuvės maišytuvai gaminami su dušeliu, jis labai patogus plaunant daržoves.

Namai, Verslas

Medienos granulės – taupus ir švarus granulinės krosnelės kuras

granulinės krosnelėsŠiuo metu vis labiau populiarėja pastatų šildymas granulinėmis krosnelėmis. Tokios krosnelės yra kuriamos pagal moderniausias technologijas, jos ekologiškai švarios ir taupančios energiją. Todėl toks būstų šildymas yra vienas iš ekonomiškiausių ir ekologiškiausių šildymo būdų.

Granulinės krosnelės yra kūrenamos medžio granulėmis. Medžio granulės – aplinkai nekenkiantis, švarus ir atsinaujinantis biokuras. Tokio kuro sudėtyje esantys sieros ir azoto kiekiai tokie maži, kad, tinkamai sudeginus, azoto oksido ir sieros dioksido išsiskiriančiuose dūmuose beveik nerandama.

Medžio granulės yra gaminamos iš natūralios medienos, pavyzdžiui: pušies ar beržo. Jų gamybai yra naudojamos tik medienos atliekos, tai gali būti drožlės ar pjuvenos. Pirmiausia šios atliekos yra gerai išdžiovinamos, tada jos malamos ir presuojamos į 6-8 mm skermens ir 5-20 mm ilgio cilindro formos granules. Šiame procese nėra naudojami jokie klijai, lakai ar kitos cheminės medžiagos, todėl gaunamas labai švarus ir ekologiškas produktas.

Dėl jų gamybos būdo medžio granulėse yra daug mažiau drėgmės nei įprastose malkose, todėl granulių panaudojimas būstų šildymui yra daug efektyvesnis. Geros kokybės granulių šilumos našumas paprastai būna daugiau kaip 80 %. Be to, jų degimo procese išsiskiria labai nedidelis pelenų kiekis.

Medžio granules gamintojai paprastai pakuoja į 20 kg plastikinius maišelius, kurie yra atsparūs drėgmei. Kadangi pakuotės nepraleidžia drėgmės, tai granulės yra tinkamai apsaugotos, o naudojami maišeliai pakankamai tvirti, kad atlaikytų transportavimą. Taip supakuotas granules galima laikyti neribotą laiką.

Labai svarbu ir tai, kad medienos granulėms sandėliuoti sunaudojama dvigubai mažiau vietos nei yra įprasta laikant malkas. Be to, mūsų šalyje medienos granules gamina apie 20-30 įmonių, tad jų pasiūla ir pasirinkimas tikrai dideli, tad, norint jų įsigyti, nekyla jokių papildomų problemų.

Visos šios išvardintos granulinių krosnelių kuro savybės skatina, planuojant ir įrengiant būsto šildymą, rinktis būtent šias krosneles. Tačiau be visų jų teigiamų savybių, yra dar viena nemažiau svarbi aplinkybė. Tai naudojamo kuro kaina. Pažymėtina, kad šiuo metu Lietuvoje medienos granulės yra viena pigiausių kuro rūšių.

Įvertinus visus pliusus, granulinės krosnelės puikus pasirinkimas jūsų namų šildymo sistemos įrengimui, kuriant jaukius ir šiltus bei aplinkai draugiškus namus.