Sveikata

Maistas sportui: kaip išsirinkti ir vartoti?

maistas sportuiPrieš kelis metus sportuojantiems ir aktyviai gyvenantiems žmonėms Lietuvos lentynose pasirodęs maistas sportui šiandien yra kasdienybė kone kiekvieno aktyviai gyvenančio lietuvio. Ir iš tiesų, ne tik suderinta mityba, bet ir įvairūs naudingi maisto papildai taip pat gali kaip reikiant pagelbėti siekiant iš tiesų gerų rezultatų sporte. Tačiau specialistai teigia, jog per daug pasiekiami papildai kartais priveda prie to, jog sportuojantys netinkamai išsirenka ir naudoja tai, ką reikėtų vartoti.

Pirmiausia klaida, kokią gali padaryti pradedantys sportuoti, tai manymas, jog maisto papildai – tikri stebuklingi milteliai ar piliulės, kurių dėka kaip reikiant išaugs raumenys, o nereikalingas svoris nukris akimirksniu. Deja, taip tikrai nėra. Pirmiausia, reikia tinkamai suprasti, jog papildai ir yra papildai, o ne maisto pakaitalai. Juos derinant su mityba ir aktyviomis treniruotėmis pasiekiami geriausi rezultatai.

Be to, labai svarbu, kad išsirinktumėte vartojimui tinkamus papildus. Šiandien elektroninės parduotuvės pateikia itin platų maisto papildų pasirinkimą, tačiau tai toli gražu nereiškia, kad Jums tinka bet kokie. Todėl labai svarbu prieš renkantis pasikonsultuoti su specialistu ar bent jau pardavėju. Skirtingos priemonės pagelbsti tiems, kurie meta svorį ir tiems, kurie nori priauginti raumenų. Jei kaimynas geria vienokius papildus, dar nereiškia, kad jie tiks ir Jums.

Beje, internete maistas sportui gerokai pigesnis. Turbūt tai jau teko pastebėti ne vienam. Tačiau kartais sportininkai ima vaikytis žemų kainų ir neretai nusivilia. Nemanykite, kad kuo žemesnė kaina, tuo geriau. Kartais reikia įvertinti ne tik kainą, bet ir pačią papildų sudėtį. Prieš perkant papildus privalu įvertinti kam jie skirti, iš ko pagaminti ir kokį poveikį suteikia. Kaina, kai kalbame apie sveikatą ir gerą savijautą, turėtų būti antroje vietoje.

Tačiau net jei išsirinkote tinkamus papildus, reikia nepamiršti, kad maistas sportui reikalingas reguliariai. Tai reiškia, jog nepasieksite rezultatų jei tik nusipirkę papildus juos panaudosite, o vėliau vėl pamiršite. Jie neveiks ir tuomet jei juos gersite tik retkarčiais. Papildai sportui padeda tik tuomet, kai jie naudojami tinkamai ir reguliariai. Jei patys nežinote kaip, pasiteiraukite asmeninio trenerio ar pardavėjo, jis paaiškins kaip dažnai koks papildas turi būti naudojamas. Esama ir tokių papildų, kuriuos reikia gerti kelis kartus per dieną ir tik tada galima laukti tinkamų rezultatų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *