Stilius

Kaklo vėrinių istorija

Kaklo vėriniai – esminiai papuošalai iš visų. Su tuo galėtų sutikti kiekvienas stiliaus ekspertas. Šiuo metu patys populiariausi yra auksiniai vėriniai ir, žinoma, prie jų geriausiai derantys auksiniai pakabukai. Tinkamai pasirinktas kaklo vėrinys pagerina aprangos stilių ir suteikia išskirtinumo. Tai tarsi vyšnia ant torto, kuri galutinai užbaigia jūsų stiliaus išraiškingumą.

Auksiniai vėriniai gali būti skirtingo ilgio ir labai dailūs. O idealiai prie vėrinių pritaikyti auksiniai pakabukai gali kardinaliai pakeisti pasirinktą aprangos kodą ir niūrių įvaizdį paversti elegantišku ir subtiliu. Tik ar kada susimąstėte, nuo kada buvo pradėta puoštis šiais papuošalais?

Kaklo vėrinių istorija

Įvairūs kaklo papuošimai buvo naudojami nuo pačių seniausių civilizacijų. Pats ankstyviausias papuošalų radinys buvo aptiktas Monako saloje. Tai karoliai iš žuvies kaulų. Atlikus tyrimus nustatyta, kad šis kaklo papuošalas buvo nešiojamas prieš 25 000 metų.

Skirtingos civilizacijos tam tikrais istoriniais momentais rinkosi ir skirtingus karolių ilgius bei tipus. Seniausi žmogui žinomi kaklo vėriniai buvo pagaminti iš natūralių kriauklių, kaulų, akmenukų ir dantų, surinktų medžioklės metu. Kiek vėliau jau buvo nešiojami madingesni karoliai. Įvairios priešistorinės kapavietės patvirtina šiuos faktus. Štai senovės egiptiečiai gamino karoliukus iš stiklo ir glazūruotos keramikos.

Netrukus po to, kai buvo pradėti gaminti įvairūs kaklo vėriniai, atsirado ir pakabukai. Jie labiausiai išpopuliarėjo senovės Egipte ir tarp to meto romėnų bei graikų. Kaklo pakabukai buvo tarsi talismanai, kuriuos nešiotojas rinkosi kaip tam tikrą apsaugą nuo blogio. Net ir šiais laikais kai kurie žmonės renkasi pakabukus su mintimi, jog tai bus puikūs jų sėkmės talismanai.

Dar vieną stiprią suklestėjimo epochą vėriniai išgyveno Renesanso laikotarpiu. Tuo metu kaklo papuošalai savo populiarumu pralenkė net ir įvairias sages. Kaklo vėriniai buvo tokie svarbūs, kad net galėjo atvirai rodyti asmens turto kiekį ir socialinį statusą. Netrukus po Renesanso epochos, kaklo vėriniai tarsi pradingo. Tam įtakos turėjo XVII mados: drabužiai aukštu kaklu su raukiniais ir įvairiomis nėriniuotomis apykaklėmis.

Šiomis dienomis įvairūs kaklo papuošalai ir vėl be galo populiarūs. Jau ven dėl jų didelio asortimento ir galimybės pritaikyti vėrinius prie bet kokio aprangos stiliaus. 

Verslas

Paskolos bei kreditai: įdomūs ir istoriniai faktai

paskolos

Žvelgiant į statistiką, būtų galima netgi daryti išvadą, jog įvairaus tipo paskolos bei kreditai lietučiams jau yra puikiai pažįstama ar netgi savaime suprantamas dalykas. Vis dėlto, tai dar tikrai nereškia, kad būtų šalies gyventojai žino viską apie paskolas ir apie kreditus. Tikrai ne – juk būtent apie šiuos du dalykus galima pateikti tiek daug įdomių ir istorinių faktų. Tad pats meta papildyti jau turimas žinias.

Ne paslaptis, kad šiandien paskolos bei kreditas, o tiksliau – pinigų skolinimas, yra viena iš verslo formų. Tačiau, reikia akcentuoti, jog nemaža dalis žmonių yra linkę manyti, kad paskolos bei kreditai, kaip verslo rūšis, susiformavo labai seniai. Vis dėlto, žvelgiant į istorinius šaltinius matyti, kad tai netiesa – pinigų skolinimas, kaip tam tikra verslo sritis, buvo traktuojama dar 1190 metai.

Tokios verslo formos šaknys – Dž. Britanijoje. Beje, netgi turima žinių apie tai, kokiu tikslu buvo skolinami pinigai. Pasirodo, didžioji dali jų buvo skolinama statyboms vykdyti. Taip pat nemos sumos pinigų buvo skolinamos ir laivybos sričiai.

Vis dėlto, ne paslaptis, kad daugeliui žmonių, viskas, kas nauja, pirmiausia siejasi su JAV – juk būtent ten gimsta naujovės. Na, o, kas pasakytina apie paskolų sritį? Istoriniai šaltiniai tvirtina, kad JAV paskolos svarbų vaidmenį suvaidina bankininkystės srityje. Pasirodo, nuo 1820 iki 1860 metų bankų skaičius išaugo net kelis kartus, o labiausiai įtakos tam turėjo paskolos.

Paskolos bei kreditai neatsiejami nuo pinigų, tad pabaigai – keletas įdomių faktų ir apie juos. Tik iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog įmanoma suskaičiuoti, kiek pasaulyje iš viso yra pinigų. Iš tiesų tai jau suskaičiavo finansų ekspertai  ir jie yra pasiruošę šia žinia pasidalinti su mumis. Pasirodo, jei visi pasaulio pinigai būtų padalinti visiems pasaulio gyventojams, tai, kiekvienam iš mūsų atiteiktų maždaug po 11 000 JAV dolerių.

Puikiai visiems žinomas posakis apie nešvarius pinigus. Tačiau bene svarbiausia tai, kad šį pasakymą galima suprasti ir tiesiogiai, nes net 9 iš 10 banknotų yra užkrėsti bakterijomis.

Daugeliui žmonių JAV siejasi su didžiuliais pinigais, svajonėmis ir komfortišku gyvenimu, tačiau ne visi susimąsto apie tai, kad jei su savimi turi bent 8,6 euro, tai reiškia, jog ji yra turtingesnis net už ¼ JAV gyventojų, rašoma https://paskolins.lt/ svetainėje.

Verta pateiktų įdomų faktą ir apie žaliavas, iš kurių yra spausdinami banknotai. Pasirodo, eurams spausdinti yra naudojama vien tik medvilnė, tuo tarpu JAV doleriams spausdinti reikia ne tik jos, bet ir šiek tiek lino.

Tik nedaugelis žino, kad Rusijos, Kanados, Meksikos, Indijos banknotuose jų piniginė vertė yra atspausdinta ir Brailio raštu.

Šiandien ypač populiarios kreditinės kortelės pirmą kartą buvo panaudotos dar 1920 metais. Pirmiausia jos padėtos naudoti viešbučiuose, siekiant sudaryti sąlygas patogiai atsiskaityti už pusryčius bei kitas paslaugas.

Žodis  doleris yra kilęs iš žodžio taleris, kuris reiškia vieno Vokietijos miesto pavadinimo trumpinį.

Ne paslaptis, kad būtent Feng shui yra ta filosofija, kuri gali pateikti puikių patarimų kone visais gyvenimo atvejais. Na, o, ką ši filosofija sako apie pinigų turėjimą? Ką reikia daryti, kad jų mums niekada netruktų? Pasirodo, viskas labai paprasta –  reikia nesėdėti nugara į duris, įsigyti akvariumą su žuvytėmis, o darbo kabinete – pasirūpinti, kad bent viena siena būtų raudonos spalvos.