Stilius

Kaklo vėrinių istorija

Kaklo vėriniai – esminiai papuošalai iš visų. Su tuo galėtų sutikti kiekvienas stiliaus ekspertas. Šiuo metu patys populiariausi yra auksiniai vėriniai ir, žinoma, prie jų geriausiai derantys auksiniai pakabukai. Tinkamai pasirinktas kaklo vėrinys pagerina aprangos stilių ir suteikia išskirtinumo. Tai tarsi vyšnia ant torto, kuri galutinai užbaigia jūsų stiliaus išraiškingumą.

Auksiniai vėriniai gali būti skirtingo ilgio ir labai dailūs. O idealiai prie vėrinių pritaikyti auksiniai pakabukai gali kardinaliai pakeisti pasirinktą aprangos kodą ir niūrių įvaizdį paversti elegantišku ir subtiliu. Tik ar kada susimąstėte, nuo kada buvo pradėta puoštis šiais papuošalais?

Kaklo vėrinių istorija

Įvairūs kaklo papuošimai buvo naudojami nuo pačių seniausių civilizacijų. Pats ankstyviausias papuošalų radinys buvo aptiktas Monako saloje. Tai karoliai iš žuvies kaulų. Atlikus tyrimus nustatyta, kad šis kaklo papuošalas buvo nešiojamas prieš 25 000 metų.

Skirtingos civilizacijos tam tikrais istoriniais momentais rinkosi ir skirtingus karolių ilgius bei tipus. Seniausi žmogui žinomi kaklo vėriniai buvo pagaminti iš natūralių kriauklių, kaulų, akmenukų ir dantų, surinktų medžioklės metu. Kiek vėliau jau buvo nešiojami madingesni karoliai. Įvairios priešistorinės kapavietės patvirtina šiuos faktus. Štai senovės egiptiečiai gamino karoliukus iš stiklo ir glazūruotos keramikos.

Netrukus po to, kai buvo pradėti gaminti įvairūs kaklo vėriniai, atsirado ir pakabukai. Jie labiausiai išpopuliarėjo senovės Egipte ir tarp to meto romėnų bei graikų. Kaklo pakabukai buvo tarsi talismanai, kuriuos nešiotojas rinkosi kaip tam tikrą apsaugą nuo blogio. Net ir šiais laikais kai kurie žmonės renkasi pakabukus su mintimi, jog tai bus puikūs jų sėkmės talismanai.

Dar vieną stiprią suklestėjimo epochą vėriniai išgyveno Renesanso laikotarpiu. Tuo metu kaklo papuošalai savo populiarumu pralenkė net ir įvairias sages. Kaklo vėriniai buvo tokie svarbūs, kad net galėjo atvirai rodyti asmens turto kiekį ir socialinį statusą. Netrukus po Renesanso epochos, kaklo vėriniai tarsi pradingo. Tam įtakos turėjo XVII mados: drabužiai aukštu kaklu su raukiniais ir įvairiomis nėriniuotomis apykaklėmis.

Šiomis dienomis įvairūs kaklo papuošalai ir vėl be galo populiarūs. Jau ven dėl jų didelio asortimento ir galimybės pritaikyti vėrinius prie bet kokio aprangos stiliaus. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *