Automobiliai, Verslas

Reklama ant automobilio

reklama ant automobilioKažkada buvo Lietuvoje tokia reklamos forma – ant įdomesnės išvaizdos automobilio buvo klijuojama reklama, nebūtinai, kad savininkas nedirba toje įmonėje, kurios produktus reklamuoja… Atlygis už tokią reklamą dažniausiai būdavo keliasdešimt ar keli šimtai litrų benzino. „Win-win“ situacija abiems pusėms – tiek automobilio savininkui, tiek reklamos užsakovui. Deja dabar apie tokius dalykus girdėti nebetenka, nors reklama ant automobilio – vis dar viena iš populiariausių reklamos rūšių.

Šiuo metu Vilniuje dažniausiai galima išvysti 3 rūšių apklijuotus automobilius. Viena rūšis – policijos mašinos, kurios yra apklijuotos ne reklama, o numeriais, interneto puslapių adresais ir pasitikėjimo telefonais.

Kita rūšis – einamosios automobilių salonų mašinos, kuriomis vadybininkai bando įtikinti pirkti naujus automobilius. Aišku, jie dažnai važinėja po miestą, demonstruodami tų automobilių technines galimybes, todėl apklijuotos jos itin skoninga ir šaunia reklama.

Reklama ant automobilio dažnai pasitaiko ant komercinių transporto priemonių. Mikroautobusiukų Vilniuje nebeliko, tad komercinis transportas dabar mirga marga įvairiais užrašais ir reklamomis. Reklama ant automobilio viešojo transporto sektoriuje buvo viena veiksmingiausių. Buvo prieš keletą metų, bet galbūt ir toliau bus. Pasikeitusios Taksi bendrovės taip pat daug dėmesio skiria savo automobilių apklijavimui ir reklamai. Taigi, viešojo transporto sektorius dar gali suklestėti.

Į minėtas grupes niekaip nepatenka lenktyninis ir sportinis transportas. Ant lenktyninių automobilių reklama klijuojama bene gausiausiai. Lietuvoje yra vos keletas didesnių auto sporto renginių, kurių metu akis į automobilius susirenka šimtai ir tūkstančiai smalsuolių, todėl iš jų didelių užsakymų klijuotojai nelabai turi. Aišku, prieš lenktynes tenka paplušėti, tačiau tai labai sezoniška.

Reklama ant automobilio paprastai yra kuriama reklamos agentūrose. Tada atnešamas atspausdintas lipdukas, kurį užklijuoja tam tikroje vietoje ant automobilio. Arba ji gali būti kuriam pačių automobilių klijuotojų pagal kliento poreikius. Tokiu atveju ji išeina kur kas įspūdingesnė, nes klijuotojai puikiai žino, ką reikia išryškinti, kad geriau matytųsi. Tokia reklama ruošiama ir klijuojama kelias dienas. Ji yra ypač patvari ir ilgaamžiška, tad gali likti ant automobilio labai ilgai. Naudojama kokybiška įvairių spalvų ir tekstūrų PVC plėvelė, apsauganti automobilį nuo smulkių subraižymų ir duobučių, kurias palieka skriejantys akmenėliai.

Išbandykite patys – paprašykite savo įmonės leisti apklijuoti savo automobilį. Aišku, mainais  degalus…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *