Dabartiniai mokslai ir jų metodai labai daug atvejų remiasi internete randama informacija. Penktokai jau privalo kurti prezentacijas apie tam tikrus mokslo dalykus, todėl jiems kompiuteris yra būtinas. Pasirūpinkime savo vaikų kompiuteriais. Bet nuo ko pradėti?
Pirmiausia, susitaikykime su tuo, kad mūsų vaikai mokysis pas draugus, bibliotekoje. Gal jiems nebereikia nešiotis daugybės sunkių knygų, nuo kurių krypsta stuburas, tačiau jie turi apdoroti kur kas daugiau informacijos iš skirtingų šaltinių. Nešiojamieji kompiuteriai – puikiausias mokslo įrankis, nes planšetė gali tikrai ne viską.
Nešiojamieji kompiuteriai vaikams turi galimybes atlikti tam tikras funkcijas. Pagal tai nesunku bus juos išsirinkti:
- Biuro programų – Word, Excel, Power Point palaikymas;
- Paveikslėlių redagavimo programos;
- Interneto naršyklė ir reikalingi įrankiai – el. paštas, Skype ir t.t.
- Talpus diskas informacijai kaupti;
- Gera vaizdo plokštė.
Paklausite, kam reikalingas paskutinis minėtas dalykas? Vaizdo plokštė reikalinga žaidimams. Norite to ar nenorite, tačiau nešiojamieji kompiuteriai yra pakankamai galingi, kad „patemptų“ ir vidutinio sudėtingumo žaidimus. Nesvarbu, ar tai Minecraft, GTA ar CounterStrike. Moralines diskusijas atidėkime į šoną – žaidimai yra kiekvienos šeimos asmeninis reikalas. Dabar susikoncentruokime į techninius parametrus.
Nešiojamieji kompiuteriai vaikams neturi būti dideli ir sunkūs. Taigi, jų įstrižainė gali būti 10-13 colių. Tai „netbukų“ ir „ultrabukų“ klasė. „Netbukai“ yra pigūs, nes skirti tik naršyti internetu, tačiau yra pakankamai lėti ir nepritaikyti žaidimams. „Ultrabukai“ yra ploni, lengvi ir patvarūs, tačiau brangūs. Dėl to ieškokite alternatyvių finansavimo šaltinių. Kadangi perkate nešiojamąjį vaikui, visada galima suplanuoti tokį pirkinį iš anksto, pasirinkti norimus modelius ir stebėti, kaip jie… pinga. Savaime suprantama ilgas laiko tarpas iki pirkimo gali būti panaudojamas pinigų taupymui iš pačio vaiko pusės. Gimtadienio ar Kalėdinės dovanos tada gali būti dovanojamos pinigais, o ne žaislais ar brangiomis pramogomis. Taip vaikas galėtų bent 50-150 eurų prisidėti prie savojo kompiuterio.
Nešiojamieji kompiuteriai internetu yra pigesni, nei salone, todėl vertėtų užsukti į kelias elektronines parduotuves (pavyzdžiui, Fortakas.lt) ir išsirinkti tinkamiausius modelius. Vaikui kol kas nesvarbu, ar jo nešiojamas kompiuteris bus Asus, ar Acer, ar Dell – nuomonę apie tam tikrus prekės ženklus jis turės susidaryti pats per keletą metų. Tėvams nevertėtų jos primesti, lygiai taip pat, kaip ir dėl automobilių…
Padėkite savo vaikams įsigyti tokius nešiojamus kompiuterius, kurie jiems tarnaus keletą metų.