Laisvalaikis, Namai, Verslas

Nešiojami kompiuteriai: darbas ir pramogos

pigu.ltŠiandien gyvename informacijos ir interneto amžiuje. To dėka galime bet kur ir bet kada užsisakyti įvairias paslaugas, sužinoti aktualią informaciją, pasidomėti pasaulio naujienomis ar tiesiog pramogauti. Visa tai paprasta, kai po ranka yra nešiojami kompiuteriai. Jų dėka tiek dirbti, tiek smagiai leisti laisvalaikį yra paprasta.

Su nauju nešiojamu kompiuteriu galima atlikti pačius įvairiausius veiksmus ar užduotis. Tai gali tapti kasdieniu pagalbininku skaitant naujienas, mokantis ar net dirbant. Tačiau nepaprastai svarbu yra išsirinkti tinkamą kompiuterį, kuris geriausiai pasitarnaus konkrečiai veiklai: pavyzdžiui darbui arba žaidimams. Būtent čia ir gali pagelbėti pigu.lt elektroninė parduotuvė, kurioje nešiojamų kompiuterių pasirinkimas platus, o informacija nuosekli ir detali. Tai nepaprastai aktualu renkantis kompiuterį asmeniniam naudojimui, o ypač darbui.

Kompiuterių ir interneto atsiradimas įtakojo naujų darbo vietų antplūdį ir IT specialistų poreikį. Dabar darbo su kompiuteriu įgūdžiai yra vertinami kaip niekada ankščiau, o tai reiškia, kad kompiuterį aktualu ir net būtina turėti kiekvienam. Tačiau tai nereiškia, jog su kompiuteriu dirbti reiks ištisas valandas ofise, tikrai ne, dabar darbo su kompiuteriu pojūčius galima perkelti bet kur su nešiojamu kompiuteriu. Tikrai taip, pilnai pakrauti nešiojami kompiuteriai šiandien gali puikiai pasitarnauti didžiąją dienos dalį, tad dirbti ar keliauti kartu su juo galėsite bet kur.

Sunku būtų įsivaizduoti IT specialistą kitokioje aplinkoje nei ofisas ar biuras, tačiau pakeisti savo darbo aplinką itin paprasta, kai dirbi su nešiojamu kompiuteriu. Mažas ir daug vietos neužimantis kompiuteris neapsunkins bagažo, tad su juo dirbti ar pramogauti bus patogu bet kurioje pasaulio vietoje. Mobilus technikos panaudojimas neleidžia apsiriboti vienu kambariu, kaip buvo įprasta sėdint prie stacionaraus kompiuterio darbo kambaryje. Dabar visa tai kur kas paprasčiau ir patogiau.

Gyvename išmanių naujovių apsupty, tad džiugu, kad nešiojami kompiuteriai leidžia atsidurti arčiau viso to. Informacinių technologijų proveržis ir įvairios technikos naujovės palengvina ne vieno žmogaus gyvenimą, o dėka lanksčios ir puikiai kasdieniam gyvenimui pritaikytos technikos, pasinaudoti įvairiais privalumais ir paslaugomis itin paprasta, patogu ir greita.

Laisvalaikis, Namai, Verslas

Kompiuterių remontas ir to priežastys

kompiuterių remontasDažnai nesusimąstome, tačiau kompiuteriu ir įvairiais išmaniaisiais įrenginiais naudotis tenka vos ne kiekvieną dieną. Kitais atvejais sunku ir įsivaizduoti savo kasdienybę be šių laiką ir pastangas taupančių dalykėlių. Tačiau visa ši įranga nėra ilgaamžė, jai reikalingas kompiuterių remontas. Kai senas kompiuteris nebefunkcionuoja tinkamai, o ištikimas pagalbininkas netikėtai patiria defektą, tai tampa paslauga, kuria pasikliauti verta.

Vis dažniau kompiuterinė technika vartotojui siūlo nepaprastai daug naudos ir privalumų, tačiau kartu su tuo ateina ir atsakomybė. Savo asmeninį kompiuterį privalu tinkamai prižiūrėti, kad laikui bėgant jis išlaikytų savo funkcionalumą, tarnautų ilgai ir patikimai. Būtent todėl rekomenduojama laiku perrašyti operacinę sistemą, įsidiegti antivirusinę programą, rekomenduojama nesilankyti nepatikimuose puslapiuose ir taip toliau.. Visi šie veiksmai padeda apsaugoti kompiuterį nuo programinių defektų, tačiau ne vien nuo jų reikia saugoti savo asmeninius failus ir duomenis.

Tinkamai rūpintis programine įranga, tvarka kompiuteryje ir saugumu yra nepaprastai svarbu, tačiau lygiai taip pat svarbu yra ir pačio kompiuterio priežiūra. Kompiuterių remontas dažnai yra atliekamas nešiojamų kompiuterių ekranų keitimui, stacionarių kompiuterių perdegusių dalių keitimui ir t.t. Kad pavyktų viso to išvengti, labai svarbu yra tinkamai pasirūpinti savo technika. Tai reiškia, jog svarbu kompiuterį išjungti tinkamai, nereikia leisti jam per daug užkaisti. Lygiai taip pat aktualu pasirūpinti ir apsauga nuo dulkių, aplinkos poveikio, aštrių paviršių ir kt.

Su kompiuteriu dirbti tenka dažnai, o nuo visko apsisaugoti net ir labai stengiantis gali ir nepavykti. Netikėtai iš rankų išslydęs kompiuteris ar iš atsisiųsto failo išlindus kenkėjiška programa gali privirti nemažai problemų, nuo kurių apsisaugoti taip lengvai nepavyks. Bet net ir tuomet yra išeitis, kurią pateikia ne vienas patikimas kompiuterio remonto centras.

Defektą ne visuomet paprasta sutvarkyti patiems, dažnai reikia kreiptis ir į tuos žmones, kurie puikiai išmano techniką ir gali pasiūlyti geriausiai tinkantį sprendimą. Būtent todėl kompiuterių remontas yra ta paslauga, kuria pasinaudoti yra taip patogu, paprasta ir naudinga. Grąžinti kompiuterį antram gyvenimui galima ir dabar visa tai padaryti yra iš tiesų efektyvu ir naudinga.

Laisvalaikis

Nešiojami kompiuteriai vaikams

Nešiojamieji kompiuteriaiDabartiniai mokslai ir jų metodai labai daug atvejų remiasi internete randama informacija. Penktokai jau privalo kurti prezentacijas apie tam tikrus mokslo dalykus, todėl jiems kompiuteris yra būtinas. Pasirūpinkime savo vaikų kompiuteriais. Bet nuo ko pradėti?

Pirmiausia, susitaikykime su tuo, kad mūsų vaikai mokysis pas draugus, bibliotekoje. Gal jiems nebereikia nešiotis daugybės sunkių knygų, nuo kurių krypsta stuburas, tačiau jie turi apdoroti kur kas daugiau informacijos iš skirtingų šaltinių. Nešiojamieji kompiuteriai – puikiausias mokslo įrankis, nes planšetė gali tikrai ne viską.

Nešiojamieji kompiuteriai vaikams turi galimybes atlikti tam tikras funkcijas. Pagal tai nesunku bus juos išsirinkti:

  • Biuro programų – Word, Excel, Power Point palaikymas;
  • Paveikslėlių redagavimo programos;
  • Interneto naršyklė ir reikalingi įrankiai – el. paštas, Skype ir t.t.
  • Talpus diskas informacijai kaupti;
  • Gera vaizdo plokštė.

Paklausite, kam reikalingas paskutinis minėtas dalykas? Vaizdo plokštė reikalinga žaidimams. Norite to ar nenorite, tačiau nešiojamieji kompiuteriai yra pakankamai galingi, kad „patemptų“ ir vidutinio sudėtingumo žaidimus. Nesvarbu, ar tai Minecraft, GTA ar CounterStrike. Moralines diskusijas atidėkime į šoną – žaidimai yra kiekvienos šeimos asmeninis reikalas. Dabar susikoncentruokime į techninius parametrus.

Nešiojamieji kompiuteriai vaikams neturi būti dideli ir sunkūs. Taigi, jų įstrižainė gali būti 10-13 colių. Tai „netbukų“ ir „ultrabukų“ klasė. „Netbukai“ yra pigūs, nes skirti tik naršyti internetu, tačiau yra pakankamai lėti ir nepritaikyti žaidimams. „Ultrabukai“ yra ploni, lengvi ir patvarūs, tačiau brangūs. Dėl to ieškokite alternatyvių finansavimo šaltinių. Kadangi perkate nešiojamąjį vaikui, visada galima suplanuoti tokį pirkinį iš anksto, pasirinkti norimus modelius ir stebėti, kaip jie… pinga. Savaime suprantama ilgas laiko tarpas iki pirkimo gali būti panaudojamas pinigų taupymui iš pačio vaiko pusės. Gimtadienio ar Kalėdinės dovanos tada gali būti dovanojamos pinigais, o ne žaislais ar brangiomis pramogomis. Taip vaikas galėtų bent 50-150 eurų prisidėti prie savojo kompiuterio.

Nešiojamieji kompiuteriai internetu yra pigesni, nei salone, todėl vertėtų užsukti į kelias elektronines parduotuves (pavyzdžiui, Fortakas.lt) ir išsirinkti tinkamiausius modelius. Vaikui kol kas nesvarbu, ar jo nešiojamas kompiuteris bus Asus, ar Acer, ar Dell – nuomonę apie tam tikrus prekės ženklus jis turės susidaryti pats per keletą metų. Tėvams nevertėtų jos primesti, lygiai taip pat, kaip ir dėl automobilių…

Padėkite savo vaikams įsigyti tokius nešiojamus kompiuterius, kurie jiems tarnaus keletą metų.