Kelionės, Laisvalaikis

Kuo keliauti į Daniją – automobiliu ar mikroautobusu?

į DanijąMąstote apie kelionę? Jei taip, į galvą turėjo ateiti mintys apie transporto priemonę. Labai tikėtina, kad jūsų garaže ar kieme stovi automobilis. Ir juo tikriausiai kasdien kursuojate iš namų į darbą ir atvirkščiai. Juk tai patogumas ir laisvė. O jei ruoštumėtės svetur, kokį transportą rinktumėtės? Ar pasikliautumėte automobiliu, ar keliauti mikroautobusu į Daniją atrodytų optimalesnis sprendimas?

Automobilis suteikia laisvę, tačiau juo reikia ir pasirūpinti. Tepalai ir filtrai, diržai ir padangos, techninė apžiūra ir draudimas… Apie tai užsiminėme ne be reikalo, kadangi automobilio techninė būklė lemia, ar svarstysite su juo vykti į svečią šalį, ar geriau pasikliausite serviso paslaugomis. Jei senasis rūdžių kalnas atrodo tinkamas ne ilgesnei nei 100 kilometrų distancijai, kažin ar ryšitės važiuoti žymiai daugiau. Juk nuo Lietuvos iki Danijos kilometrų skaičius yra keturženklis. Situacija pakrypsta kita linkme, jei drąsiai galite patvirtinti, kad vairuojate tvarkingą automobilį. Kita vertus, techniką sunku prognozuoti. Bet tai tikrai nėra gąsdinimas, o ir vairuojame dažniausiai ne „žigulius“ ar „moskvičius“.

Jei norite išvengti papildomų rūpesčių, turbūt rinksitės kelionę mikroautobusu į Daniją. Tuomet vairuoja kitas asmuo, tad galima atsipalaiduoti. Aišku, šis teiginys kiek sąlyginis, mat daugelis teigia, jog vairavimas – tai malonumas. Visgi tolimas atstumas reikalauja jėgų. Vairuojama ilgai, be to, tenka kreipti dėmesį į visus ženklus bei kelius. Svarbu neužmigti, taip pat vengtinas greičio viršijimas. Reikia nepamiršti stebėti kuro lygio. Jei nesustojama vienoje degalinėje, iki kitos gali tekti stumti automobilį.

Tęsiant kalbą apie kurą, visi žinome jo kainas. Imant skaičiuoti paaiškėja, kad mikroautobusu į Daniją keliauti naudinga ekonomiškai. Jei omeny turėtume mokestį už mašinos stovėjimą jau pasiekus tikslą, kelionė mikroautobusu įgautų dar daugiau liaupsių.

Klausimas, kuo vykti, neapsieina be konkrečių transporto priemonių palyginimų. Jei nuosavas automobilis be kondicionieriaus, jei jo sėdynės įveikus didesnį atstumą vargina, greičiausiai mikroautobusas bus komfortiškesnis sprendimas. Kita vertus, viskas priklauso nuo mikroautobuso būklės bei komplektacijos. Vis dėlto jei vežimo paslaugas teikianti įmonė užsimena apie naujas ar apynaujes transporto priemones, mikroautobusas, ko gero, nusvers automobilį.

Transporto priemonės pasirinkimas priklauso ir nuo asmenybės tipo. Jei siekiama išvengti vienatvės ar atrasti naujų pažinčių, dėmesys kryps į kelionę mikroautobusu. Tai natūralu, kadangi šioje transporto priemonėje telpa daugiau žmonių nei lengvajame automobilyje. Be to, vežėjams nebūtų pelno vykti su vienu ar dviem keleiviams (na, nebent paslaugų teikėjai sulauktų tokio užsakymo ir viliojančio kainos pasiūlymo).

Taigi, automobiliu ar mikroautobusu į Daniją keliauti geriausia? Vienareikšmiško atsakymo tikriausiai nerasime, kadangi prieš konstatuojant reikėtų įvertinti konkrečias transporto priemones bei vairuotojų patirtį. Šiaip ar taip, kelionė mikroautobusu sufleruoja apie mažesnius rūpesčius. Dėl to nykštys keliamas už šį nuvykimo į Daniją būdą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *