Ne visi sugeba prisikaupti sukaupti solidžią pinigų sumą kojinėse: vienas neturi būtinos taupymo gyslelės, kito poreikiai yra didesni nei gaunamos pajamos, o galbūt pastarosios yra tokios kuklios, jog net neužtenka patenkinti elementariausių savo reikmių. Kreditai, protingai šia galimybe pasinaudojus, gali padėti visais šiais atvejais.
Kokie pagrindiniai faktai, kalbant apie greituosius kreditus, žinotini?
- Pasiskolini – grąžini
Kreditai – tai ne močiutės dovana ar pinigai, pasiskolinti iš geranoriškos kaimynės. Tai – abejoms pusėms naudingas sandėris: paskolos gavėjas gauna reikiamą sumą pinigų, o jos teikėjas – įmokas už suteiktą paskolą. Savaime suprantama, jog reikės grąžinti didesnę sumą. Logiška, čia galioja taisyklė: kuo trumpesniam laikotarpiui skolinamasi, tuo didesnės mėnesinės įmokos prisiimamos, tačiau, žvelgiant į galutinę mokėtiną sumą, mažiau permokama.
- Sutarties sąlygų nesilaikymas atneša rimtas ilgalaikes pasekmės
Turbūt net nereikia minėti, jog, prieš pasirašant bet kokią sutartį, būtina atidžiai išanalizuoti net menkiausią sutarties punktelį. Juk, kaip sakoma, nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės. Kalbant apie kreditus, bene pagrindinė sąlyga – sumokėti sutartyje nustatytą įmoką iki reikiamos dienos ir, atėjus grąžinimo laikotarpiui, iki galo atsiskaityti su kreditoriumi. Kas laukia priešingu atveju? Palūkanos už kiekvieną pavėluotą įmokos dieną, problemos su anstoliais, ir, kas blogiausia, delsiant punktualiai mokėti – neigiamas įrašas kredito istorijoje. Tai – informacija apie kiekvieno iš mūsų finansinę istoriją, kuri gali būti jums palanki arba, priešingai – kenkti ne tik besinaudojant įvairių greitųjų kredito bendrovių paskolomis, bet ir bandant gauti kur kas didesnes pinigų sumas (pavyzdžiui, imant būsto paskolą).
- Naudokitės viskuo, ką Jums siūlo kreditorius
Šiandien kreditai išduodami kur kas palankesnėmis sąlygomis nei anksčiau – tereikia gebėti jomis pasinaudoti. Vėlgi, tam būtina sutarties analizė bei informacijos sekimas, ką kuri kredito bendrovė siūlo. Priklausomai nuo konkrečios situacijos, siūlome pasidomėti, ar įmanoma atidėti paskolos grąžinimo terminą, pasiskolinti daugiau ar grąžinti pinigus anksčiau laiko.
Atsakingas skolinimasis – ne tik tuščias svaičiojimas ir gražiai skambantis terminas, pristatomas dažno paslaugos teikėjo internetinėje svetainėje. Tai – kelrodis, kuriuo vadovautis turėtų kiekvienas besiskolinantysis. Paprastai tariant, reikia įsisavinti porą pagrindinių taisyklių:
- Skolintis tik tada, kai iš tikrųjų reikia pinigų (aišku, kiekvieno poreikiai labai skiriasi) ir įvertintos kitos skolinimosi galimybės (galbūt artimoje aplinkoje atsiranda padėti finansiškai galinčių asmenų).
- Skolintis tik įsitikinus, jog ateityje nekils finansinių kliūčių įsipareigojimų vykdymui bei, savaime suprantama, turimų pinigų pakaks pragyvenimui (maistui, būstui, transportui ir panašiai).
Kreditai išduodami tik išanalizavus žmogaus mokumą pagal tam tikrus vertinimo kriterijus – amžių, pastovias gaunamas pajamas, „švarią“ finansinę padėtį. Tačiau pats geriausias „indikatoriaus“ – pačio besiskolinančiojo sąmoningumas. Tik Jūs pats geriausiai žinosite, ar, paskolos grąžinimo laikotarpiu, gebėsite susilaikyti nuo nebūtinų išlaidų, ar neįsisuksite į amžiną „skolinuosi – grąžinu“ ratą ir panašiai.