Įvairūs

Kolumbariumai: privalumai ir trūkumai

kolumbariumai Atsisveikinimas su mirusiaisiais – itin skaudus metas, kuomet esame priversti ieškoti geriausio sprendimo artimųjų atminimui paminėti. Nors Lietuvoje tradiciškai mirusieji laidojami kapavietėse, pastaraisiais metais išaugo dėmesys šio sprendimo alternatyvoms. Kolumbariumai – tai vieta, kurioje saugomos urnos su mirusiojo palaikais. Tiesa, šis pasirinkimas taip pat turi savų privalumų ir trūkumų.

Vietos taupymas ir kolumbariumo nuomos išlaidos

Didžiųjų miestų kapinėse mažėja laidojimo vietų, todėl daugiau dėmesio skiriama kolumbariumams. Planuojama, kad laikui bėgant kolumbariumai vis labiau plėsis ir atsiras naujų erdvių urnų laidojimui. Kitaip sakant, minėtasis sprendimas padeda taupyti vietą, todėl daugiau miesto gyventojų artimoje erdvėje gali atsisveikinti su anapilin iškeliavusiais artimaisiais.

Naujieji kolumbariumai – tai paprastai granitinės sienos sekcija, kurioje laidojamos urnos su mirusių žmonių pelenais. Kiekviena sekcija turi po kelias atskiras vietas skirtingoms urnoms ir atminimo lenteles su mirusio žmogaus pavarde. Tiesa, nors minėtasis sprendimas natūraliai siejasi su minimalizmu, tai nėra toks pigus pasirinkimas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Už vietą kolumbariume reikia sumokėti pradinę įmoką ir nuomos mokesčius. Kolumbariumo vietos nuoma gali būti pratęsiama už papildomą mokestį. Iš kitos pusės, negalima pamiršti, kad į vieną vietą galima sutalpinti kelias urnas, todėl toks pasirinkimas neretai virsta šeimos kapaviete.

Tradicija ir naujas požiūris į laidojimą

Vienas dažniausių klausimų, kurį kelia mirusiojo artimieji – kuo kolumbariumai yra pranašesni už tradicinį laidojimo būdą, mirusieji užkasant į žemę. Čia paprastai kalbama apie lengvesnį atsisveikinimą. Visų pirma, dalis lietuvių nemėgsta tradicinės laidojimo pompastikos ir renkasi ramesnį artimojo išlydėjimą. Iš kitos pusės, toks atsisveikinimas yra mažiau skaudus, lyginant jį su malda prie atidengto karsto. Tiesa, tradicijas vertinantys lietuviai kur kas noriau renkasi įprastą laidojimą, o į kolumbariumus žiūri kiek įtariai. Vis dėlto, manoma, kad laikui bėgant minėtoji tendencija keisis ir kolumbariumų poreikis gerokai išaugs.

Individualus apsisprendimas – artimųjų reikalas

Apsisprendimas, kaip laidoti artimą žmogų, yra itin asmeniškas ir individualus, todėl visų pirma turite nuspręsti, kuris atsisveikinimo būdas yra priimtiniausias ir artimiausias jūsų situacijoje. Apsvarstykite ir ilgalaikės priežiūros klausimus. Nors kolumbariumas pareikalaus gana didelių pradinių investicijų, vėliau, priešingai nei įprastos kapavietės atveju, jo priežiūra nereikalaus nei laiko, nei papildomų išlaidų. Iš kitos pusės, verta pagalvoti, ar bus žmonių, kurie rūpinsis kolumbariumo nuomos klausimais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *