Sunku rasti žmogų, kuriam mokesčių tema neaktuali. Buhalterinė apskaita domina tiek jaunesnius, tiek vyresnius, tiek ekonominę veiklą savarankiškai vykdančius, tiek tam tikroje darbovietėje dirbančius asmenis. Domina ne tik kaip „šis tas intriguojančio“, o kaip būtinybė. Apskaita neretai atrodo sudėtinga. Tenka praleisti nemažai laiko tvarkant šiuos reikalus. Ar įmanoma situaciją pakreipti produktyvesne linkme? Žinoma!
Apskaita – tai tarsi daugybė stalčiukų, į kuriuos reikia tinkamai sudėlioti dokumentus. O nurodymai nėra labai paprasti. Kol buhalterija nesutvarkyta, aplinkui šioks toks chaosas. Tačiau pradėjus vykdyti skaičiavimo ir kitus darbus situacija pagerėja, chaosas pavirsta tvarka. Ir tuomet kiti darbo procesai vyksta produktyviau. Bet, deja, ne visada taip lengva susitvarkyti su apskaitos keblumais. Lyg ir tuoj bus padaryta tai, kas reikia, bet tada vėl išlenda kokia nors klaida. Arba jau reikėtų pradėti skaičiuoti, bet kiti darbai užima daug laiko ir, jei nori pasirūpinti buhalterija, turi aukoti miego valandas.
Kodėl apskaita ir lengvumas dažnai nei kiek nesiejami? Kodėl šie žodžiai tampa antonimais? Kodėl jie yra tarsi du susipykę giminaičiai? Nejaugi situacija išties tokia varginanti? Palaukite! Jei atidžiai skaitėte, tai pačioje pradžioje turėjote pastebėti šiuos žodžius: Ar įmanoma situaciją pakreipti produktyvesne linkme? Žinoma! Toliau gilinamės į tai, kokios yra apskaitos „baisumo“ priežastys ir kaip gauti gerą rezultatą.
Informacija. Informacijos trūkumas. Informacija pateikta gana sudėtingai. Daug skirtingų patarimų. Per mažai laiko skirta informacijos paieškai. Visi šie sakiniai – tai įrodymas, kad apskaitos temoje labai svarbi yra informacijos sąvoka. Kodėl? Nes norint pradėti tvarkyti buhalteriją reikalingas žinių pamatas. Vienais atvejais tos žinios pateikiamos tarsi kinų kalba, kitais atvejais du šaltiniai užsimena apie skirtingas kryptis, ir nesuprasi, kuri iš tų krypčių yra teisinga. Arba apskaita pristatoma taip dviprasmiškai, kad nelieka nieko kito, kaip tik interpretuoti (lyg skaitant grožinės literatūros kūrinį).
Laikas. Pagrindiniai darbai užima daug laiko. Buhalterijos tvarkymas to laiko suryja dar daugiau. Pritrūko laiko pasidomėti. Liko visai nedaug iki mokestinių metų pabaigos ir todėl buhalterija primena daugybę metų nešienautą sodą. Tokį, kur darbo tiek, kad nors vežimu vežk.
Nenoras suklysti. Dar vienas į šią temą įeinantis punktas – nenoras suklysti. Apskaita reikalauja tam tikrų žinių. Nemenkų žinių. Tai atsakingas darbas; svarbu, kad rezultatas būtų tikslus. Kai procesas atrodo komplikuotas, sunku pradėti. Nes nenoras suklysti kiek baugina, skatina laikytis atokiau nuo buhalterinių reikalų.
Priežastys aiškios, bet kaip situaciją pakeisti? Kaip pasiekti gerą rezultatą? Kurgi ta produktyvesnė linkmė? Kaip sakoma, kiekvienas turėtų daryti tai, ką išmano geriausiai. Todėl verta susisiekti su buhalteriu. Taip ne tik apsisaugoma nuo klaidų, bet ir sutaupoma laiko. Na, o informacijos srautai nebebaugina. Iš pažiūros taip lyg ir išauga pinigų sąnaudos. Tačiau rezultatas patenkina lūkesčius. Žmonės, kurie naudojasi buhalterių paslaugomis, vieningai sutinka, kad tai yra geriausias sprendimas norint sklandžiai tvarkyti buhalterinę apskaitą.