Verslas

Buhalterinė apskaita. Kaip rasti gerus specialistus?

Verslui plečiantis, privalu užtikrinti, jog ne vien išoriniai įmonės procesai tarnautų sklandžiai. Tai reiškia, kad buhalterinė apskaita turėtų būti atlikta ypač profesionaliai. Šios paslaugos aukštą kokybę ir patikimumą gali garantuoti tik šios rinkos asai.

buhalteriai

Buhalterinė apskaita

Siekiant priimti verslui reikšmingus sprendimus, nepakaks tik metinių ataskaitų – aiškias bei informatyvias ataskaitas privalu gauti gerokai dažniau. Tai geriausiai galinti išspręsti išeitis – lėšų valdymą perduoti specialistams. Buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančių įmonių ir specialistų pasiūla rinkoje ganėtinai didžiulė. Šiuo atveju nepasiklysti bei pasirinkti geriausiai visus poreikius atitinkančius partnerius gali padėti ir tie, kuriems jau reikėjo ieškoti tokių specialistų.
Buhalterinė apskaita – tokia paslauga, kurią perkant pravartu atsižvelgti į kitų įstaigų ar organizacijų patirtį. Geri specialistai niekada nesimėto, o juos surasti iš karto gali būti ne taip jau paprasta. Norint pradėti sėkmingas paieškas ir deramai pasirūpinti, kad buhalterinė apskaita teiktų tik saugumo pojūtį, pirmiausia reikėtų įsivertinti savo poreikius.

Platus paslaugų pasirinkimas

Buhalterinės apskaitos specialistų ir įmonių paslaugų pasirinkimas ypač didelis, tad pirmiausia reikėtų pasirinkti, kokios būtent paslaugos Jums reikės – ar rūpės tik buhalterinė apskaita, ar prireiks ir kitokio pobūdžio paslaugų. Galbūt pati esminė bus darbo atlygio apskaičiavimo paslauga, bet gal planuosite specialistams patikėti visokeropą organizacijos finansų valdymą?

Nesunku pastebėti, kad buhalterines paslaugas siūlančios įmonės neretai linkusios specializuotis ne vienoje siauroje srityse, tad visada pravartu pasirinkti tą, kuri gali būti pati stipriausia Jus labiausiai dominančioje sferoje.

Rekomendacijų prašymas

Tuomet, kai jau nuspręsite susitikti su buhalterinę apskaitą atliekančiais atstovais, pamėginkite jų pasiteirauti apie specifinę informaciją iš savo veiklos srities. Toks būdas neginčijamai padės suvokti, ar įmonės darbuotojams neiškils nesusipratimų tuo metu, kai bus teikiamos paslaugos Jūsų įmonei. Niekada nesidrovėkite prašyti rekomendacijų iš kitų jų turimų klientų. Būtinai verta pasiteirauti ir apie buhalterinės įmonės įgytą patirtį darbo rinkoje. Ji finansų sferoje – išskirtinis privalumas bei profesionalumą bylojantis garantas.

Taip pat pravartu išsiaiškinti, ar įmonėje veikia vieno langelio sistema. (Toks principas kai specialistas ar departamentas, geba suteikti visą reikiamą informaciją. Minėtas principas reikšmingas tada, kuomet buhalterinė apskaita ir visa su ja susijusi informacija turi būti teikiama sparčiai, kai ji privalo būti ypač kruopščiai patikrinta. Be to, visada svarbu išsiaiškinti, kokiais kanalais keliaus visa informacija, kokiomis galimybėmis ji jus pasieks.

Jugma

8 657 64300

Konstitucijos pr. 12-202 Vilnius 09308

info@jugma.lt

https://jugma.lt/

Verslas

Buhalteris nėra kalkuliatorius

buhalterisDiskusijų forumuose knibždėte knibžda komentarų apie darbus: apie savęs realizavimą, apie atlyginimus, apie tai, kas svarbu darbdaviams ir darbuotojams (kokios savybės skatina judėti tolyn ir t. t.). Požiūriai įvairūs. Tačiau tuomet, kai kalba pakrypsta buhalterijos link, mintys vienodėja: buhalterinės paslaugos įmonėms itin svarbios.

Kalbant apie buhalteriją aktualu aptarti tris punktus. Šį kartą žvelgsime iš trijų perspektyvų. Visų pirma, būna visko. Visų antra, kuklumas ne visada gerai. Visų trečia, buhalteris nėra kalkuliatorius. Apie tai skaitykite toliau. Juk naudinga perskaityti keletą minčių, galbūt paskatinančių pamąstyti apie situaciją darbo rinkoje, o gal padėsiančių šį tą perfiltruoti.

Būna visko

Kartais darbdavys pernelyg griežtas, reikalaujantis to, kas neįeina į darbuotojo pareigas. Kitais atvejais viskas atvirkščiai, sukurtos sąlygos kokybiškam darbui. Patys buhalteriai irgi pasižymi skirtingomis charakterio savybėmis, o ir profesionalumo lygis negali būti toks pat.

Bene geriausiai kontrastus apibūdina žodžiai „būna visko“. Sutikite, jie labai teisingi ir reprezentuojantys tikrovę. Kad ir kokioje įmonėje tvarkoma buhalterija, šimtaprocentinis sklandumas pageidaujamas, bet ar kaskart įmanoma tai garantuoti?

Pastarasis klausimas gal kiek retorinis, tačiau akivaizdu, jog profesionalūs buhalteriai tikrai stengiasi, kad buhalterinės paslaugos įmonėms būtų visapusiškai kokybiškos.

Įdomus ir pastangų reikalaujantis variantas – apleistos buhalterijos tvarkymas. Sakysim, žmogus naujai pasamdomas ir imasi spręsti prisikaupusių problemų. Sprendimai bus kokybiški ir kiek greitesni, jei aplinka palanki, jei vadovas ne uja kaip vergą, o palaiko, suteikia prieigą prie reikiamų išteklių.

Kuklumas ne visada gerai

Žiūrint iš buhalterių pusės vertėtų paminėti kuklumo savybę. Kuklumas ne visada gerai. Jei pastangos ir skirtas laikas vykdant tam tikrą projektą yra verti 800 eurų, bet specialistas paprašo vos 400, tai vėliau tikriausiai mąsto, jog nustatė per mažą kainą. Būtent todėl kuklumas ne kiekvienu atveju yra dorybė.

Šitai reikėtų atsiminti ir darbdaviui. Jei įmanoma skirti 150 eurų premiją, tai kodėl atseikima vos 70? Aišku, čia eina kalba apie tas situacijas, kai įmonė laikosi gana stabiliai, kai nėra krizės nuojautos.

Apie kuklumą neprošal užsiminti ir iš dar vieno kampo. Ambicijos. Ką jums reiškia šis žodis? Turbūt susimąstėte apie siekius. Jei buhalterio tikslas – įsitaisyti šiltame kabinete ir praleisti laiką, vadinasi, ambicijos prastokos.

Buhalteris nėra kalkuliatorius

Tai štai, priėjome prie trečios temos dalies. Jei jūsų veikla susijusi su buhalterija, tai neleisite pasėti abejonės ir pritarsite, jog buhalteris nėra kalkuliatorius. Ar tai būtų mažas, ar didelis mokslinis skaičiuotuvas su daug mygtukų, jis ir buhalteris – nelyginamos visatos.

Buhalterinės paslaugos įmonėms apima ne vien mechaniškus veiksmus. Nustebtumėte sužinoję, kiek reikalavimų keliama specialistams. Pavyzdžiui, atstovauti interesams – na, tikrai ne du plius du, o žymiai sudėtingesnis uždavinys. Arba suteikti patarimą. Arba reaguoti į klientui / darbdaviui ramybės neduodančius klausimus.

Nusikelkime į šio straipsnio pradžią. Ten rašėme šitaip: Diskusijų forumuose knibždėte knibžda komentarų apie darbus: apie savęs realizavimą, apie atlyginimus, apie tai, kas svarbu darbdaviams ir darbuotojams (kokios savybės skatina judėti tolyn ir t. t.). Tai žodžiai, patvirtinantys, kad kiekvienas specialistas – ne kalkuliatorius, o žmogus, kuriam rūpi, ką veikti, kaip veikti ir kaip tobulėti. Buhalterinės paslaugos įmonėms ir šias paslaugas teikiantys asmenys – ne išimtis.

Verslas

Kodėl buhalterinė apskaita kartais baugina? Ir kaip tai pakeisti?

apskaitaSunku rasti žmogų, kuriam mokesčių tema neaktuali. Buhalterinė apskaita domina tiek jaunesnius, tiek vyresnius, tiek ekonominę veiklą savarankiškai vykdančius, tiek tam tikroje darbovietėje dirbančius asmenis. Domina ne tik kaip „šis tas intriguojančio“, o kaip būtinybė. Apskaita neretai atrodo sudėtinga. Tenka praleisti nemažai laiko tvarkant šiuos reikalus. Ar įmanoma situaciją pakreipti produktyvesne linkme? Žinoma!

Apskaita – tai tarsi daugybė stalčiukų, į kuriuos reikia tinkamai sudėlioti dokumentus. O nurodymai nėra labai paprasti. Kol buhalterija nesutvarkyta, aplinkui šioks toks chaosas. Tačiau pradėjus vykdyti skaičiavimo ir kitus darbus situacija pagerėja, chaosas pavirsta tvarka. Ir tuomet kiti darbo procesai vyksta produktyviau. Bet, deja, ne visada taip lengva susitvarkyti su apskaitos keblumais. Lyg ir tuoj bus padaryta tai, kas reikia, bet tada vėl išlenda kokia nors klaida. Arba jau reikėtų pradėti skaičiuoti, bet kiti darbai užima daug laiko ir, jei nori pasirūpinti buhalterija, turi aukoti miego valandas.

Kodėl apskaita ir lengvumas dažnai nei kiek nesiejami? Kodėl šie žodžiai tampa antonimais? Kodėl jie yra tarsi du susipykę giminaičiai? Nejaugi situacija išties tokia varginanti? Palaukite! Jei atidžiai skaitėte, tai pačioje pradžioje turėjote pastebėti šiuos žodžius: Ar įmanoma situaciją pakreipti produktyvesne linkme? Žinoma! Toliau gilinamės į tai, kokios yra apskaitos „baisumo“ priežastys ir kaip gauti gerą rezultatą.

Informacija. Informacijos trūkumas. Informacija pateikta gana sudėtingai. Daug skirtingų patarimų. Per mažai laiko skirta informacijos paieškai. Visi šie sakiniai – tai įrodymas, kad apskaitos temoje labai svarbi yra informacijos sąvoka. Kodėl? Nes norint pradėti tvarkyti buhalteriją reikalingas žinių pamatas. Vienais atvejais tos žinios pateikiamos tarsi kinų kalba, kitais atvejais du šaltiniai užsimena apie skirtingas kryptis, ir nesuprasi, kuri iš tų krypčių yra teisinga. Arba apskaita pristatoma taip dviprasmiškai, kad nelieka nieko kito, kaip tik interpretuoti (lyg skaitant grožinės literatūros kūrinį).
Laikas. Pagrindiniai darbai užima daug laiko. Buhalterijos tvarkymas to laiko suryja dar daugiau. Pritrūko laiko pasidomėti. Liko visai nedaug iki mokestinių metų pabaigos ir todėl buhalterija primena daugybę metų nešienautą sodą. Tokį, kur darbo tiek, kad nors vežimu vežk.

Nenoras suklysti. Dar vienas į šią temą įeinantis punktas – nenoras suklysti. Apskaita reikalauja tam tikrų žinių. Nemenkų žinių. Tai atsakingas darbas; svarbu, kad rezultatas būtų tikslus. Kai procesas atrodo komplikuotas, sunku pradėti. Nes nenoras suklysti kiek baugina, skatina laikytis atokiau nuo buhalterinių reikalų.

Priežastys aiškios, bet kaip situaciją pakeisti? Kaip pasiekti gerą rezultatą? Kurgi ta produktyvesnė linkmė? Kaip sakoma, kiekvienas turėtų daryti tai, ką išmano geriausiai. Todėl verta susisiekti su buhalteriu. Taip ne tik apsisaugoma nuo klaidų, bet ir sutaupoma laiko. Na, o informacijos srautai nebebaugina. Iš pažiūros taip lyg ir išauga pinigų sąnaudos. Tačiau rezultatas patenkina lūkesčius. Žmonės, kurie naudojasi buhalterių paslaugomis, vieningai sutinka, kad tai yra geriausias sprendimas norint sklandžiai tvarkyti buhalterinę apskaitą.