Sveikata

Ką turite žinoti, jei Jūsų laukia dantų protezavimas

dantu protezavimasDantų protezavimas – daugeliui nuo seno žinoma procedūra, kurios metu įstatomi dantų protezai. Dažnai dažnai protezai siejasi su senyvo amžiaus žmonėmis, tačiau iš tiesų šiandien protezavimas yra gana dažna procedūra. Taip jau yra, kad šią procedūrą reikia taikyti įvairiose situacijose. Jei stomatologas informavo, kad Jums reikalingas protezavimas, dažniausiai pravartu šiek tiek pasidomėti apie tai, kokia procedūra Jūsų laukia, kaip jai pasiruošti ir elgtis po jos.

Nežinote, kada taikomas protezavimas? Dažniausiai protezai įstatomi tuomet, kai:

  • Nuo senatvės netenkama dantų
  • Dėl ligos neturite vienoje vietoje kelių dantų
  • Po nelaimingo atsitikimo ar traumos nėra dalies dantų.

Kam to reikia?

Dantų protezavimas – reikalinga profesionali stomatologo atliekama procedūra, kurios metu atkuriami prarasti dantys. Protezavimas gali būti naudojamas siekiant atkurti kelis vienoje vietoje prarastus dantis arba visą dantų eilę. Tai svarbi procedūra, kurios nauda pirmiausia yra estetinė išvaizda. Su protezais galite pamiršti apie nepatogų kramtymą, apie kompleksą plačiai šypsotis. Be to, dažniausiai protezus patariama sudėti ne tik dėl estetikos, bet ir dėl paciento sveikatos. Mat jei prarastų dantų vietoje neatkuriami nauji, kiti dantys gali pradėti judėti iš savo vietų, gali pasikeisti sukandimas, žandikaulio forma.

Ką galima rinktis?

Jei stomatologas nusprendė, kad Jums bus reikalingi protezai, greičiausiai jis papasakos, kaip vyks visas gydymo planas. Tame tarpe bus nuspręsta, kokius protezus Jums pritaikys specialistas. Dažniausiai naudojami protezai pagal tai, kokia yra situacija. Vieniems labiau reikalingi fiksuoti protezai, kitiems daliniai ar pilnai išimami. Specialistas paaiškins, kodėl nusprendė Jums taikyti vienokis ar kitokius protezus.

Kas tai bus?

Nepaisant to, kokius protezus stomatologas pasiūlys Jums, nereikėtų jaudintis, kad dantų protezavimas turės pasekmių. Dažniausiai tai procedūra, po kurios galite džiaugtis žavinga šypsena ir natūraliai atrodančiais protezais. Visi protezai gaminami iš itin kokybiškų ir ilgaamžiškų medžiagų – dažniausiai iš cirkonio, metalo ar bemielės keramikos, todėl galite būti tikri, kad protezai nesuges, nesulūš, nereikės jų keisti ar remontuoti.

Kaip iškęsti?

Dažnai žmonėms dantų protezavimas asocijuojasi su šlifavimu ir kitomis ne itin maloniomis procedūromis. Tačiau šiandien technologijos jau gerokai pažengusios, tad nereikėtų jaudintis, kad protezavimo procedūra bus Jums nemaloni. Šiandien dantų protezavimas atliekamas profesionaliai ir nekelia jokio skausmo pacientui. Dažniausiai atliekama vietinė nejautra, kad pacientas galėtų jaustis kiek įmanoma patogiau ir saugiau.

Kaip elgtis paskui?

Dantų protezai nereikalauja atskiros sudėtingos priežiūros ir nereikia manyti, jog dabar negalite valgyti tam tikro maisto. Po dantų protezavimo galite gyventi pilnavertį gyvenimą, o kaip tinkamai prižiūrėti dantis ir išvengti nemalonių potyrių, po procedūros maloniai Jums papasakos Jūsų stomatologas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *