Sveikata

Įdomybės: moderni odontologinė įranga gali padėti atsikratyti dantų grąžto baimės

odontologinė įrangaTurbūt nerastumėm žmogaus, kuris džiaugsmingai žingsniuotų į odontologijos kabinetą. Priešingai – dažnai vizitą pas odontologą lydi neigiamos emocijos ir išgąstis, o baimių būna pačių įvairiausių. Viena iš jų – odontologo grąžtas. Nepaisant to, kad šiuolaikinė odontologinė įranga yra moderni ir pažangi, vien mintis apie gręžiamus dantis priverčia pašiurpti odą. Kita vertus, ar kada nors pagalvojote, kad sėdėjimas odontologo kėdėje gali būti malonus? Ne? Ir visai be reikalo.

Neseniai odontologams skirtame moksliniame žurnale „Stom info“ pasirodė pranešimas, kad netolimoje ateityje žmonės visas baimes galės pamiršti, nes yra sukurtas naujas ir pažangus įrenginys, kuris gali pašalinti odontologo besisukančio grąžto garsą.

Vienas pagrindinis šio įrenginio sumanytojas ir išradimo autorius – Brajanas Mileris iš Karališkojo Koliažo Londono odontologijos instituto. Pasak straipsnio, mokslininkas susižavėjo viena automobilius gaminančia įmone, kuri sukūrė specialią garso sistemą, gebančią pašalina nemalonius garsus, važiuojant automobiliu, tačiau netrukdo išgirsti skubiosios pagalbos sirenas. Būtent šios sistemos prototipas, pamažu ir buvo pritaikytas, kuriant naują, žmonių įtampą mažinantį odontologinį įrenginį.

Anot mokslininkų, naujasis įrenginys veikia panašiai, kaip ir garsą izoliuojančios ausinės: nuslopina aukšto dažnio garsą, kurį skleidžia odontologo antgalyje besisukantis grąžtas. Taigi, pacientui, kuris nenori girdėti odontologo grąžto skleidžiamo garso, reiktų įjungti įrenginį į savo mobilųjį telefoną ar MP3 grotuvą ir įjungti ausines, tada jis galės klausytis savo mėgstamos muzikos ir tuo pačiu girdėti, ką jam sako odontologas.

Teigiama, kad naujoji garsą slopinanti odontologinė įranga yra sudaryta iš mikrofono ir mikroschemos, kuri analizuoja aplinkos garso bangas ir jas modifikuoja. Tai reiškia, kad žmogus negirdi jokių nemalonių pašalinių garsų, kurie kelia baimę. Be to, paminėtina, kad šis įrenginys naudoja adaptacinę filtravimo technologiją, kurios specialūs elektroniniai filtrai atskiria nemalonias garsi bangas ir jas pašalina.

Tiesa, kol kas naujosios garsus, o tuo pačiu ir pacientų baimes, šalinančios įrangos odontologai negali įsigyti, nes šiuo metu yra ieškomas investuotojas, kuris padėtų įrenginiui patekti į rinką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *