Laisvalaikis

Baidarės ir kanojos: kaip jas atskirti?

baidarėsBaidares lietuviai pamėgo jau seniai, tai puikus būdas netradiciškai ir aktyviai praleisti laisvalaikį, pasigrožėti gamta bei gauti išties neblogą adrenalino dozę, jei baidare bandoma įveikti sraunią ir kliūčių pilną upę. Visgi, baidarių nuomos punktai pastebi tendenciją, kad žmonės baidares dažnai maišo su kanojomis. Baidarės ir kanojos nėra sinonimai, todėl vertėtų žinoti skirtumą, kad ateityje nesuklystumėte nuomodamiesi baidares savaitgalio iškylai.

Iš tiesų baidarės yra laikomos vienu iš kanojų tipų. Ir kanojos, ir baidarės yra lengvos valtys, skirtos plaukti upėmis arba ežerais. Visgi, baidares ir kanojas skiria dizaino ir plaukimo ypatumai: kanojoje irkluotojas paprastai sėdi ant specialių sėdynių arba klūpi ant kelių, tuo tarpu, baidarėse – ant baidarės dugno, pilnai ištiesęs kojas prieš save. Verta paminėti, kad skiriasi baidarių ir kanojų irklai. Kanojoje tradiciškai yra naudojami vienos mentės irklai, baidarėse – dviejų menčių irklai. Dėl irklų atsiranda ir valties valdymo skirtumai. Pavyzdžiui, baidarę valdo gale sėdintis žmogus,  tad jei priekyje sėdintis žmogus pavargtų irkluoti, baidarė ir toliau sėkmingai gali plaukti, nes už viską atsakingas galas. Tuo tarpu, jei kanojoje sėdi du žmonės ir vienas iš jų nuspręstų pailsėti, kelionė labai apsunktų, nes vienam žmogui valdyti šią valtį yra išties fiziškai labai sudėtinga.

Dar vienas skirtumas – dizainas. Baidarių viršus paprastai būna uždaras o kanojos  – atviras. Kanojų ir baidarių paskirtis taip pat nėra vienoda. Kanojos labiau tinka pramoginiam pasiplaukiojimui, jose telpa daugiau žmonių bei daiktų, todėl tai puikus pasirinkimas šeimoms, kurios savaitgalį nusprendė papramogauti ant  ežero. O štai baidarės nėra tokios talpios ir erdvios, tačiau aptakus dizainas padeda lengviau manevruoti šią valtį ir pasiekti didesnį greitį. Tad baidarės yra puikus pasirinkimas, jei mėgstate adrenaliną. Tiesa, reiktų atminti, kad baidarės nėra tokios stabilios kaip kanojos, jos greičiau virsta, todėl, jei pirmą kartą plaukiate baidare, pasirinkite ne itin sudėtingą maršrutą, jei nenorite sušlapti.

Taigi, baidarės ir kanojos tirai nėra viena ir ta pati valtis, o kurią rinktis, priklauso tik nuo jūsų pomėgių ir tikslų. Gero vėjo, vėjo!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *