Kelionės, Laisvalaikis

Baidarių nuoma rudenėjant: kaip pasiruošti?

Šiandien baidariu nuoma yra toks įprastas reiškinys, kad tampa viena populiariausių vasaros tradicijų. Į žygį baidarėmis leidžiasi tiek patyrę plaukikai, tiek jokios patirties neturintys keliautojai, jauni ir vyresnio amžiaus turistai. Be to, baidarės atitinka universalius plaukiančiųjų poreikius – tai puiki galimybė praleisti laiką su draugais ir pasimėgauti jaukiomis šeimos akimirkomis. Nors plaukimas baidarėmis paprastai siejamas su vasaros sezonu, baidarių nuomotojai teigia, kad skambučiai netyla ir orams atvėsus.

baidariu nuoma

Rudens plaukimo privalumai
Jei nutarėte išbandyti save rudens plaukime, galime jus pasveikinti – tai puiki galimybė išbandyti savo jėgas, be to, pasikeitus vandens lygiui, plaukimas tampa kur kas dinamiškesnis. Jei pasiilgote ekstremalių pojūčių, rinkitės vingiuotas upes su kliūtimis. Tiesa, toks plaukimas nepatiks apie ramų savaitgalį svajojančiai šeimai. Jei domitės jaukiu laisvalaikiu ir ramiu plaukimu, pasikalbėkite su baidarių nuomotojais, kurie pasiulys marsrutus, atitinkančius jūsų išsikeltus kriterijus. Rudens plaukimas siejamas su itin dailia aplinka ir išskirtinio grožio vaizdais, kurie ilgam pasilieka atmintyje.

Maršrutų ir nakvynės vietų rezervacija
Priešingai nei vasaros metu, rudens plaukimai nėra tokie užimti, todėl nesunkiai rasite jūsų poreikius atitinkančius laisvus maršrutus. Vis dėlto, kad išvengtumėte nesklandumų, baidarių rezervacijos atidėlioti nereikėtų. Rekomenduojame su baidarių nuomotojais susisiekti likus bent mėnesiui iki numatytos plaukimo dienos. Svarbu pasidomėti ir stovyklavietės ar nakvynės namukų rezervacijos klausimais. Jei renkatės vėlyvą rudenį, gali būti, kad stovyklavimas palapinėse jums nebeatrodys toks patrauklus. Šiuo atveju kur kas racionalesnis sprendimas – jaukus namukus su pirtimi, kur galėsite pailsėti po įtempto irklavimo ir atgauti jėgas.

Dėmesys aprangai ir avalynei
Baidariu nuoma rudenį reikalauja didesnio dėmesio aprangai ir avalynei. Jei šiltuoju metų laiku rūbams neskiriame didesnio dėmesio, rudenėjant reikia rengtis šilčiau. Tiesa, intensyvus irklavimas apsaugo nuo peršalimo, tačiau primename, kad drabužiai gali sušlapti, todėl rekomenduojame su savimi turėti atsarginių drabužių komplektą (kuris turi būti supakuotas į neperšlampamus maišus). Jei renkatės vėlyvą rudenį, siūlome pasidomėti termo drabužių privalumais, kurie padės palaikyti optimalią kūno temperatūrą ir užtikrins efektyvų drėgmės šalinimą. Plaukimui skirta avalynė turi būti patogi. Ji negali smukti ar spausti. Geriausias sprendimas – neperšlampami, guminiai batai. Primename, kad tuo atveju, jei ruduo yra šaltas, plaukiant galite jausti nemalonų rankų dilgčiojimą. Šiuo atveju jums bus reikalingos kokybiškos, sustiprinto pagrindo pirštinės, kurios apsaugos ir nuo šalčio, ir nuo nuospaudų.

Laisvalaikis

Baidarės ir kanojos: kaip jas atskirti?

baidarėsBaidares lietuviai pamėgo jau seniai, tai puikus būdas netradiciškai ir aktyviai praleisti laisvalaikį, pasigrožėti gamta bei gauti išties neblogą adrenalino dozę, jei baidare bandoma įveikti sraunią ir kliūčių pilną upę. Visgi, baidarių nuomos punktai pastebi tendenciją, kad žmonės baidares dažnai maišo su kanojomis. Baidarės ir kanojos nėra sinonimai, todėl vertėtų žinoti skirtumą, kad ateityje nesuklystumėte nuomodamiesi baidares savaitgalio iškylai.

Iš tiesų baidarės yra laikomos vienu iš kanojų tipų. Ir kanojos, ir baidarės yra lengvos valtys, skirtos plaukti upėmis arba ežerais. Visgi, baidares ir kanojas skiria dizaino ir plaukimo ypatumai: kanojoje irkluotojas paprastai sėdi ant specialių sėdynių arba klūpi ant kelių, tuo tarpu, baidarėse – ant baidarės dugno, pilnai ištiesęs kojas prieš save. Verta paminėti, kad skiriasi baidarių ir kanojų irklai. Kanojoje tradiciškai yra naudojami vienos mentės irklai, baidarėse – dviejų menčių irklai. Dėl irklų atsiranda ir valties valdymo skirtumai. Pavyzdžiui, baidarę valdo gale sėdintis žmogus,  tad jei priekyje sėdintis žmogus pavargtų irkluoti, baidarė ir toliau sėkmingai gali plaukti, nes už viską atsakingas galas. Tuo tarpu, jei kanojoje sėdi du žmonės ir vienas iš jų nuspręstų pailsėti, kelionė labai apsunktų, nes vienam žmogui valdyti šią valtį yra išties fiziškai labai sudėtinga.

Dar vienas skirtumas – dizainas. Baidarių viršus paprastai būna uždaras o kanojos  – atviras. Kanojų ir baidarių paskirtis taip pat nėra vienoda. Kanojos labiau tinka pramoginiam pasiplaukiojimui, jose telpa daugiau žmonių bei daiktų, todėl tai puikus pasirinkimas šeimoms, kurios savaitgalį nusprendė papramogauti ant  ežero. O štai baidarės nėra tokios talpios ir erdvios, tačiau aptakus dizainas padeda lengviau manevruoti šią valtį ir pasiekti didesnį greitį. Tad baidarės yra puikus pasirinkimas, jei mėgstate adrenaliną. Tiesa, reiktų atminti, kad baidarės nėra tokios stabilios kaip kanojos, jos greičiau virsta, todėl, jei pirmą kartą plaukiate baidare, pasirinkite ne itin sudėtingą maršrutą, jei nenorite sušlapti.

Taigi, baidarės ir kanojos tirai nėra viena ir ta pati valtis, o kurią rinktis, priklauso tik nuo jūsų pomėgių ir tikslų. Gero vėjo, vėjo!