Namai

Kokiais kriterijais vadovautis renkantis lauko duris?

lauko durysKaip remonto metu elgiasi namų šeimininkai? Vieni aklai pasitiki meistrais ir dosniai atveria piniginę jų nurodytiems daiktams įsigyti. Kiti, neturėdami reikiamų žinių, bando patys „prasinešti“ po parduotuves. Toks apsipirkinėjimas dažniausiai baigiasi pigiausios prekės įsigijimu, pirkiniu, paremtu konsultanto rekomendacijomis arba, užpuolus nevilčiai, pagriebimu pirmo pasitaikiusio daikto. Idealiausia būtų, jei, prieš perkant bet kokį daiktą savo namams, būtų pasidomima pastarojo specifikacija bei aiškiai įvardijama, ko konkrečiai reikia. Šis straipsnis skirtas tiems, kam šiuo metu reikalingos lauko durys.

Besiblaškant gausioje ekspozicijoje ar nervingai spaudinėjant mygtukus internetinėje parduotuvėje, svarbu atsiminti, jog pagrindinis prioritetas turėtų būti praktiškumas. Nors lauko durys bendrame pastato interjere atlieka reikšmingą vaidmenį, visgi svarbiausia – funkcionalumas. Svarbu, ar pastarosios bus montuojamos daugiabučio laiptinėje, ar nuosavame name ir turės tiesioginį kontaktą su lauku. Laukujėms butų durims aktualiausia turėtų būti saugumas, gera šiluminė bet garso izoliacija. Visa tai aktualu ir namo durims, tačiau pastarosios turi būti atsparios dar ir drėgmei bei tiesioginiams saulės spinduliams. Atsižvelgiant į prioritetų svarbą, kur kas paprasčiausiai nuspręsti, iš kokios medžiagos pagamintos durys yra tinkamiausios.

Aliuminės – tvirtos, lengvai prižiūrimos, tačiau geromis šilumos izoliacinėmis savybėmis nepasižymi.

Šarvuotos (plieno) – garantuoja itin didelį saugumą bei išsiskiria spavų bei ornamentų gausa. Tai – idealus variantas butui. Prieš dedant šias duris į namą, reikėtų atkreipti dėmesį, jog šilumos atžvilgiu jos taip pat nėra patrauklios.

Iš medienos pagamintos lauko durys šilumos sulaikymo atžvilgiu yra gana efektyvios, tačiau šioms, norint jas apsaugoti nuo šalutinio drėgmės poveikio, būtina reguliari kruopšti priežiūra.

Stiklo pluošto durys – brangesnė, tačiau itin kokybiška bei moderni alternatyva. Jos ne tik gerai sulaiko šilma, bet yra tvirtos bei ilgaamžės.

Jei blaškotės tarp „vienos gražesnės”, „kitos saugios, bet žiemą teks kęsti šaltį”, galite rinktis individualių lauko durų gamybą (kad ir pas „TIKS langai” specialistus), kuomet medžiagos derinamos taip, jog išpildytų poreikius tiek dizaino, tiek funkcionalumo atžvilgiu. Aišku, ši paslauga pareikalaus daugiau piniginių investicijų nei standartinių durų įsigijimas.

Namai

Šarvuotos durys Vilniuje: kuo jos skiriasi?

durys VilniujeRūpindamiesi savo ir savo artimųjų saugumu, ypatingą dėmesį skiriame durų paieškai. Tvirtos durys tampa ne tik saugumo, bet ir komforto garantu. Šiuo metu didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukia šarvuotos durys Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose. Minėtoji tendencija aiškinama itin patraukliu durų kokybės ir kainos santykiu. Be to, šios durys puikiai dera tiek klasikinio, tiek modernaus stiliaus interjere.

Privalumai

Vertinant šarvuotų durų privalumus, išskiriami keturi svarbiausi kriterijai: saugumas, stabilumas, sandarumas ir individualus dizainas. Vienas svarbiausių šių durų išskirtinumų yra itin aukšti saugumo rodikliai. Paprastai šarvuotos durys turi dvi skirtingų rakinimo sistemų spynas. Be to, šios durys atsparios aplinkos poveikiui, karščiui ir ugniai. Kokybiškai pagamintos durys vertinamos dėl išskirtinio stabilumo ir sandarumo. Keičiantis orams ar esant padidėjusiam drėgmės lygiui, šios durys nesikraipo, nekeičia formos ir nesideformuoja. Tuo pačiu užtikrinamas įrangos ilgaamžiškumas ir patikimumas. Durys apsaugo nuo aplinkos triukšmo ir užtikrina aukštus šilumos išlaikymo rodiklius. Be to, šarvuotos durys Vilniuje ir mažesniuose Lietuvos miestuose gali būti gaminamos pagal individualų kliento užsakymą, todėl durys atitiks net ir išrankiausio pirkėjo lūkesčius. Platus apdailos skydų ir raštų pasirinkimas leis įgyvendinti pasirinkto interjero viziją ir realizuoti jaukaus būsto idėjas.

Skirtumai

Nusprendę įsigyti šarvuotas duris, neišvengiamai susidursite su gana didele minėtųjų durų pasiūla ir pamatysite, kad skiriasi ne tik durų dizainas, bet ir kainos. Taupantys pirkėjai neabejodami renkasi pigesnes duris, tačiau prieš priimdami vieną ar kitą sprendimą, nepamirškite, kad pigesnių durų gamybai paprastai naudojami kelių milimetrų plieno lakštai, todėl tokios durys gali būti nesunkiai pralaužiamos. Kitaip sakant, pigesnis variantas negali užtikrinti maksimalaus saugumo. Šarvuotų durų kainą lemia ir jų profilio bei atskirų lakštų suvirinimo būdas. Lakštas prie profilio gali būti tvirtinamas keliuose (paprastai – trijuose) taškuose arba ištisinės siūlės principu. Pastarasis variantas yra brangesnis, tačiau užtikrina kur kas geresnes durų eksploatacijos savybes. Durų kainą lemia ir įrangos, su kuria atliekami metalo pjovimo ir litavimo darbai, klasė, duris gaminančios bendrovės vardas ir patirtis, durų gamybai naudojama plieno rūšis, vyrių konstrukcija (pigesnis sprendimas – durys su išoriniais vyriais), montuojamų spynų tipai ir jų apsauga nuo įsilaužimo, durų montavimo niuansai, vidinė durų apšildymo technologija, išorinė apdaila ir t. t.

Specialistai primena – jei norite pasirūpinti savo ir savo šeimos narių apsauga, jei ieškote ilgaamžių durų, užtikrinančių maksimalias komforto sąlygas, šiam tikslui neturėtumėte gailėti investicijų – tik aukščiausius kriterijus atitinkančios durys džiugins nepriekaištinga kokybe.