Foto

Kiek verta mokėti profesionaliam fotografui?

fotografasArtėjant kokiais nors šventei daugelis mūsų svarsto, ar verta samdyti profesionalų fotografą. Atrodo, koks tikslas, kai šiuo metu beveik visi turi fotografavimo priemones, taigi tuo pačiu gali nesunkiai įamžinti net ir pačias netikėčiausias akimirkas. Visgi, skirtumas yra tas, kad vien technikos neužtenka tam, kad nuotraukos būtų puikios. Juolab, technika tokia brangi, kad tikrai retas asmuo, kuris neužsiima profesionalia fotografija gali sau leisti ją įpirkti. Fotografas už prieinamą kainą visada pasiūlys Jums kokybiškas paslaugas. Klausimas, kiek reikia mokėti tokiam asmeniui? Vieningo atsakymo nėra. Svarbiausia, kad profesionalų pasirinkimas toks platus, jog kiekvienas nesunkiai atras tai, kas jam labiausiai tinka.

Geriau bet koks nei joks?

Akivaizdu yra tai, kad profesionalių fotografų kainos tikrai nėra labai mažos. Jeigu norite kokybės – tokiu atveju teks į ją normaliai ir investuoti. Pavyzdžiui, kai kurie vestuvių fotografą už vienos paros darbą gali paprašyti net ir 1 500 eurų. Suma atrodo tikrai labai didelė, tad kyla klausimas, ar verta mokėti tokias sumas. Alternatyva – paprašyti kaimyno vaiko, kuris iš pažiūros atrodo turi visai neblogą fotografavimo priemonę. Deja, tai prastas pasirinkimas. Žinoma, jeigu švenčiate vieną iš savo daugelių gimtadienių, tokiu atveju profesionalo paslaugos galbūt ir nėra labai būtinos, tačiau norint, kad vestuvės praėjus ilgiems metams vis dar būtų Jūsų mintyse – tokiu atveju naudinga kreiptis į specialistus. Aišku, jau geriau prastas specialistas, kurio įranga ne tokios aukštos kokybės nei jokio, tačiau jeigu norite tikrai labai gražių švenčių – investuoti į kokybę paprasčiausiai verta. Juk nuotraukos po šventės gali būti pats ryškiausias Jūsų priminimas, kuris padės akimirkomis vėl sugrįžti atgal į nuostabias dienas.

Kiek turi kainuoti specialisto paslaugos?

Fotografas už prieinamą kainą kiekvienam žmogui gali skambėti vis kitaip. Juk kiekvienas mes skirtingai suvokiame, ką reiškia fotografo kainoraščiai ir kiek mums yra daug. Kol vieni mano, kad 200 eurų yra labai didelė suma, tuo tarpu kiti gali sau leisti net  2 000 eurų fotografui. Atsakyti, kokia suma yra gera – sunku. Geriausia yra palyginti kuo daugiau profesionalų ir paprasčiausiai išsivedus vidurkį pasižiūrėti, kiek daugmaž kainuoja vidutiniškai paslaugos. Būtent į šią sumą ir reiktų orientuotis, kuri jums gali padėti suvokti profesionalo atliekamų paslaugų kainoraščių ribas.

Tuo pačiu reikia labai detaliai pasidomėti, kokias tiksliai paslaugas jūs gausite pasinaudoję vieno arba kito asmens paslaugomis. Kol vieni teikia tik nuotraukas, tuo tarpu kiti suteikia galimybę ir pasinaudoti video montažu. Žinoma, vėlgi skiriasi kiekvieno žmogaus poreikiai, tačiau natūralu yra tai, kad kuo daugiau paslaugų, tuo asmuo yra labiau patenkintas ir ilgiau prisimins nuostabią dieną.

Fotografas už prieinamą kainą dažniausiai ieškomas internete, kadangi šioje platformoje labai patogu susižinoti visą jums aktualią informaciją ir tuo pačiu susipažinti su atliktais darbais. Peržiūrėkite nuotraukas ir nuspręskite ar kokybė jus tenkina, ar jums labiau patiktų kitokio pobūdžio nuotraukos. Svarbiausia skirti laiko paieškoms. Tuomet tikrai atrasite tai, kas Jums puikiai tinka.