Foto

Kiek verta mokėti profesionaliam fotografui?

fotografasArtėjant kokiais nors šventei daugelis mūsų svarsto, ar verta samdyti profesionalų fotografą. Atrodo, koks tikslas, kai šiuo metu beveik visi turi fotografavimo priemones, taigi tuo pačiu gali nesunkiai įamžinti net ir pačias netikėčiausias akimirkas. Visgi, skirtumas yra tas, kad vien technikos neužtenka tam, kad nuotraukos būtų puikios. Juolab, technika tokia brangi, kad tikrai retas asmuo, kuris neužsiima profesionalia fotografija gali sau leisti ją įpirkti. Fotografas už prieinamą kainą visada pasiūlys Jums kokybiškas paslaugas. Klausimas, kiek reikia mokėti tokiam asmeniui? Vieningo atsakymo nėra. Svarbiausia, kad profesionalų pasirinkimas toks platus, jog kiekvienas nesunkiai atras tai, kas jam labiausiai tinka.

Geriau bet koks nei joks?

Akivaizdu yra tai, kad profesionalių fotografų kainos tikrai nėra labai mažos. Jeigu norite kokybės – tokiu atveju teks į ją normaliai ir investuoti. Pavyzdžiui, kai kurie vestuvių fotografą už vienos paros darbą gali paprašyti net ir 1 500 eurų. Suma atrodo tikrai labai didelė, tad kyla klausimas, ar verta mokėti tokias sumas. Alternatyva – paprašyti kaimyno vaiko, kuris iš pažiūros atrodo turi visai neblogą fotografavimo priemonę. Deja, tai prastas pasirinkimas. Žinoma, jeigu švenčiate vieną iš savo daugelių gimtadienių, tokiu atveju profesionalo paslaugos galbūt ir nėra labai būtinos, tačiau norint, kad vestuvės praėjus ilgiems metams vis dar būtų Jūsų mintyse – tokiu atveju naudinga kreiptis į specialistus. Aišku, jau geriau prastas specialistas, kurio įranga ne tokios aukštos kokybės nei jokio, tačiau jeigu norite tikrai labai gražių švenčių – investuoti į kokybę paprasčiausiai verta. Juk nuotraukos po šventės gali būti pats ryškiausias Jūsų priminimas, kuris padės akimirkomis vėl sugrįžti atgal į nuostabias dienas.

Kiek turi kainuoti specialisto paslaugos?

Fotografas už prieinamą kainą kiekvienam žmogui gali skambėti vis kitaip. Juk kiekvienas mes skirtingai suvokiame, ką reiškia fotografo kainoraščiai ir kiek mums yra daug. Kol vieni mano, kad 200 eurų yra labai didelė suma, tuo tarpu kiti gali sau leisti net  2 000 eurų fotografui. Atsakyti, kokia suma yra gera – sunku. Geriausia yra palyginti kuo daugiau profesionalų ir paprasčiausiai išsivedus vidurkį pasižiūrėti, kiek daugmaž kainuoja vidutiniškai paslaugos. Būtent į šią sumą ir reiktų orientuotis, kuri jums gali padėti suvokti profesionalo atliekamų paslaugų kainoraščių ribas.

Tuo pačiu reikia labai detaliai pasidomėti, kokias tiksliai paslaugas jūs gausite pasinaudoję vieno arba kito asmens paslaugomis. Kol vieni teikia tik nuotraukas, tuo tarpu kiti suteikia galimybę ir pasinaudoti video montažu. Žinoma, vėlgi skiriasi kiekvieno žmogaus poreikiai, tačiau natūralu yra tai, kad kuo daugiau paslaugų, tuo asmuo yra labiau patenkintas ir ilgiau prisimins nuostabią dieną.

Fotografas už prieinamą kainą dažniausiai ieškomas internete, kadangi šioje platformoje labai patogu susižinoti visą jums aktualią informaciją ir tuo pačiu susipažinti su atliktais darbais. Peržiūrėkite nuotraukas ir nuspręskite ar kokybė jus tenkina, ar jums labiau patiktų kitokio pobūdžio nuotraukos. Svarbiausia skirti laiko paieškoms. Tuomet tikrai atrasite tai, kas Jums puikiai tinka.

 

Laisvalaikis, Verslas

Fotografijos kursai Vilniuje – gera dovana

fotografijos kursaiAr norėtumėte padovanoti žmogui tai, kuo jis džiaugtųsi visą gyvenimą? Tai labai paprasta – užrašykite jubiliatą į fotografijos kursus. Fotografijos kursai kainuoja apie 140-180 eurų, tad tai puiki dovana nuo viso kolektyvo ar grupės draugų.

Kodėl? Ar tai ne per daug ekstravagantiška?

  1. Pinigus išleidžiame, taures sudaužome, viskį išgeriame ir nieko nebelieka. Fotografijos kursai moko žmogų tai, kuo jis užsiims visą likusį savo gyvenimą – fotografuos.
  2. Fotografijos – žmogaus atsiminimai. Reikia išmokyti juos rūšiuoti ir saugoti – kaip tik to mokoma kursų metu.
  3. Ekstravagantiška dovana vyrui yra vyrų striptizas, o ne fotografijos kursai, trunkantys 1,5-2 mėnesius. Dovanokite drąsiai!

Jubiliatas neturi normalaus fotoaparato? Pakanka turėti kiek rimtesnę „muilinę“, kurioje būtų bent keli rankinio nustatymo rėžimai. Deja, tokių nėra išmaniuosiuose telefonuose, todėl su telefonu į kursus niekas nepriims.

Fotografijos kursai moko ne tik fotografuoti, bet ir apdoroti nuotraukas – jas retušuoti, mažinti neprarandant kokybės, paruošti spausdinimui arba internetui. Tai labai vertinga informacijos, kurios paprastai fotografijos dėstytojai neduoda. Savos fotoatelje atidaryti po kursų nepavyks, tačiau pradžia tam gali būti padaryta labai rimta. Juk svarbiausia – sudominti…

Kursų metu dėstytojas dirba su keliais žmonėmis. Tai reiškia, kad dėmesio kiekvienam mokymų dalyviui skiria labai daug. Tie, kurie mėgdavo mokykloje sėdėti „galiorkoje“, dabar nepraslys… Bet tai reiškia, kad žmogus tikrai kažko išmoks. O fotografijos kursuose mokoma daug naudingų dalykų. Pradžioje duodami fotografijos pagrindai – paaiškinama, kaip veikia fotoaparatas, į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis naują foto kamerą ir t.t. Tada paaiškinama, kokia gali būti fotografija, pristatomi pagrindiniai efektai (makro, panorama, freezelight ir t.t.) ir fotografavimo būdai. Duodamos konkrečios praktinės užduotys. Tada mokoma dirbti su nuotraukomis, jas paruošti spausdinimui, pridėti tam tikrų efektų. Tai galima sakyti įvadas į Photoshop‘o kursus, kurie tikrai praverčia visiems (juk reikia nuotraukoje esančius žmones išlaisvinti iš spuogų, raudonų akių ir net riebalų vergijos).

Rekomenduojame foto kursus, kaip įsimintiną dovaną. Kaina, kaip jau minėjome – labai nedidelė. 140 eurų didesniam kolektyvui ar draugų būriui surinkti nebus didelė problema.