Namai

Ar kas nors gali būti prieš saulės jėgainės?

Nacionalinė atsinaujinančios energijos laboratorija nustatė, kad vien tik pietvakarių JAV žemėse esančiose žemėse galima pagaminti daugiau kaip 7 000 gigavatų (GW) koncentruotos saulės energijos – daugiau nei šešis kartus daugiau nei šiuo metu JAV suvartojama elektros energijos. Buvo paminėtos ir kitos Jungtinių Valstijų teritorijos, pavyzdžiui, Florida, vakarų kalnai ir Didžiosios lygumos, kuriose taip pat saulės jėgainės gali gaminti daug energijos.

Tai skamba kaip geras planas, ar ne? Pietvakariuose esančios dykumos paprastai yra didelės karštos, smėlėtos, plokščios žemės plotai, apaugę krūmokšniais ir kaktusais, kurie beveik niekam nenaudojami.  Tiesą sakant, tai atrodo puiki vieta dideliems saulės baterijų plotams ir atrodo galima statyti saulės jėgaines. Taigi, ar nebūtų gera idėja panaudoti šią žemę visų ir aplinkos labui, įrengiant joje saulės elektrines, gaminančias mums visiems reikalingą elektros energiją? Kam galėtumėte prieštarauti?

Kalifornijos senatorė Dianne Feinstein raštu kreipėsi į vidaus reikalų sekretorių Ken Salazar, prašydama atsisakyti 12 siūlomų saulės elektrinių planų dykumos žemėse, motyvuodama galimu plotų naikinimu. Skundas pateiktas dėl nedidelės dalies iš 165 svarstomų vėjo ir saulės energijos nuomos sutarčių 600 000 akrų buvusių geležinkelių žemių. Feinstein teigia, kad žemės plėtra prieštarauja žemės paskirčiai ir kelia pavojų laukinei gamtai.

„Deja, daugelis šiuo metu svarstomų vietų yra visiškai netinkamos ir dėl jų bus iš esmės sunaikintos kai kurios iš pačių nepaliestų dykumos teritorijų”, – laiške rašė Feinstein. Ji ypač susirūpinusi dėl dykumos tarp Joshua Tree nacionalinio parko ir Mojave nacionalinio rezervato. Saulės jegainė ir jos infrastruktūra potencialiai gali sugadinti  laukinės gamtos grožį.

Ar tai jums neprimena kai kurių argumentų, kuriuos girdite, kai žmonės nori statyti kalėjimus ar net oro uostus?  Niekas nenori jų turėti savo kieme. Pagalvokite apie visą naudą, kurią galima gauti panaudojus dykumų teritorijas daugiau nei 7 000 gigavatų (GW) saulės energijos gamybai. 

Saulės elektrinės savo kaina vis labiau konkuruoja su kitomis energijos gamybos technologijomis ir neišskiria anglies dioksido – pagrindinio visuotinio atšilimo teršalo. Apskaičiuota, kad saulės šiluminių elektrinių gaminamos energijos kaina bus konkurencinga anglimi kūrenamoms elektrinėms ir naujoms branduolinėms elektrinėms.

Namai

Elektros prekės – nesiliaujanti stebinti kokybė!

elektros prekėsElektra šių dienų kontekste atrodo savaime esantis ir būtinas reiškinys, be kurio sunku būtų ištemti dieną, o ką jau kalbėti apie kelias. Elektros įtaka visų mūsų gyvenimuose yra neišmatuojama, tad tenka taikstytis, kad esame jai pavaldūs. Tik elektros dėka mes susisiekiame su pasauliu, produktai šaldytuve nesugenda, galime dirbti iki vėlaus vakaro ir atlikti dar begale kitų veiksmų, apie kuriuos, nesant elektrai, negalėtumėm net pagalvoti.

 Vis dėlto, yra ir kita medalio pusė. Nors elektra ir yra itin svarbi mūsų gyvenimuose, tačiau ji gali būti ir labai pražūtinga. Reikia tik žvilgtelt į televizorių, kai pranešinėja apie kriminalinius įvykius, kuriuose sudega namai, kartais kartu ir su žmonėmis dėl netvarkingos elektros instaliacijos ar nekokybiškos įrangos. Elektra žmones gali pražudyti ir tiesiogiai jeigu, nesant tvarkingai įrangai, gautumėm tiesioginį kontaktą su elektra. Iškrova bus milžiniška ir neabejotinai žmogų gali užmušti mirtinai. Tačiau viso to galima išvengti jeigu jūsų namuose bus įrengtos kokybiškos elektros prekės. Būtent kokybė yra vienas iš kertinių dalykų, kuris padeda apsaugoti save bei savo artimuosius nuo įvairių nelaimingų atsitikimų, susijusių su elektra. Kokybiškos elektros prekės apsaugos, kad elektros instaliacija būtų pakankamai tvarkinga, kad atlaikytų elektros iškrovas, neprasidėtų gaisrai, o mažamečiai vaikai negalėtų gauti tiesioginio kontakto su elektra.




 Žmonės šiais laikais tapo per daug taupūs ir patys tiksliai nebesupranta, kur vertėtų taupyti, o kur pinigų geriau negailėti, kad po to nereikėtų visą likusį gyvenimą savęs graužti. Elektros prekės – viena iš pirmųjų sričių, kuriose šykštu negalima taupyti perkant kaip įmanoma pigesnes prekes, neatsižvelgiant į jų kokybę. Po to patirti nuostoliai, sudeginti namai, baldai, kitas turtas, o kartais ir žuvę artimieji tampa nepalyginamai skaudesne netektimi, nei tiek keli papildomi eurai, kuriuos būtumėte galėję sumokėti už kokybišką elektros įrangą, kad viso to nenutiktų. Rūpinkitės ne tik savimi, bet ir savo artimaisiais ir jokiu būdu negailėkite kelių papildomų eurų įrangai, kuri vėliau gali išgelbėti ne tik jūsų, tačiau ir jūsų artimųjų gyvybes.

 

Namai

Studijų procesas be elektros nė iš vietos

elektraBūtų sunku rasti tikslų atsakymą į klausimą, kiek elektros energijos sunaudoja žmogus. Kiekvieno poreikiai skirtingi, kiekvieno namuose nevienodas skaičius elektros prietaisų, todėl rezultatų įvairovė neišvengiama. Kita vertus, įmanoma apskaičiuoti vidurkį. Na, o kai kurios socialinės grupės daro itin stiprią įtaką skaičių požiūriu.

Tema apie elektros sąnaudas (ir, žinoma, tarifus) labai aktuali studentams. Šiuolaikinis studijų procesas neįsivaizduojamas be kompiuterio. Darant grupinius darbus, tariamasi prisijungus socialiniame tinkle, taip pat dalijamasi failais. Kompiuteriu rašomi įvairiausi rašto darbai. Jis reikalingas norint sužinoti, ar mokslui skirta knyga yra bibliotekoje. Naudodami kompiuterį studentai kartu gilina ir žinias, kaip dirbti su viena ar kita programa. Tuomet pasikliaujama paieškos sistemomis bei nufilmuotais paaiškinimais, kaip veikia konkreti funkcija, pavyzdžiui, pasikliaujamojo intervalo apskaičiavimas „Excel‘yje“. Visgi bene daugiausia laiko pareikalauja jau minėti rašto darbai, mat stengiantis sukurpti keletą puslapių tenka pasukti galvą. Ieškoma informacijos ne tik knygose, bet ir internete. Klijuojami sakiniai, siekiama aiškumo ir sklandumo. Dėl gero rezultato parašytas darbas dar perskaitomas. Praeina tikrai ne pusvalandis, tad suprantama, jog neišsiverčiama be elektros energijos.

Parašytą darbą reikia spausdinti. Spausdintuvas taip pat veikia naudodamas ne orą. Na, o jei dar vyksta rašymo procesas ir nusprendžiama padaryti pertraukėlę, geriausiu draugu tampa šaldytuvas. Čia susirandama maisto, kuris mikrobangų krosnelėje įgauna šilumos ir priverčia varvinti seilę. Ir jokia paslaptis, kad šaldytuvui bei mikrobangų krosnelei reikia elektros. Be jos neveiktų nei vienas, nei kitas prietaisas. Ir tai dar ne viskas. Per paskaitą, kuri pasirodė gana nuobodi, pavyko gerokai ištuštinti išmaniojo telefono bateriją. Komunikacijos įrenginys su dideliu ekranu, visai vertas plytos vardo ir pasižymintis didoka baterijos talpa, rašant darbą jungiamas į rozetę, kad kitą dieną būtų galima siųsti žinutes ir naršyti internete.




Atliekant namų darbus ir ruošiantis atsiskaitymams nesinori praleisti mėgstamo serialo. (Norėtųsi sakyti „mylimo“, bet taip kalbininkų kantrybės taurė būtų perpildyta, nes mylimi juk žmonės, o ne serialai.) Taigi, jungiamas televizorius, kuris, kaip ir daugybė kitų namuose esančių daiktų, naudoja elektros energiją. Ir visai nesvarbu, ar tai senas „Šilelis“, ar krūvą pinigų kainavęs ir išmaniuoju tituluojamas įrenginys.

Kalbant apie studentus egzistuoja tam tikra tendencija, apie kurią liaudyje vyrauja kalbos. Tai paskutinę naktį atliekami darbai. Ir ką gi tai reiškia? Ogi tai, jog ne tik kraunamas kompiuteris, ne tik telefonas ruošiamas naujiems iššūkiams, ne tik maistas šyla mikrobangų krosnelėje, bet ir elektros lemputė palubėje dega. Tai dar vienas įrodymas apie elektros svarbą. Toks paskutinės nakties „sindromas“ turi tiesioginę prasmę – darbai atliekami naktį. Vadinasi, studentams elektros reikia turbūt labiau nei kai kurioms kitoms žmonių grupėms. Elektra iš tiesų reikalinga visiems, tačiau likus keletui valandų iki darbo įteikimo ji būtina. Žinoma, tais atvejais, kai nepavyksta nugalėti minėtojo „sindromo“. Tada nerūpi nei serialai, nei tai, kas gero yra šaldytuve.

Esame apsupti visokiausių prietaisų. Vienus naudojame pramogai, kitus darbus. Dauguma padeda atlikti ir viena, ir kita. Tiems prietaisams reikalinga nenutrūkstama energija. Dėl to kiekvienuose namuose yra bent kelios rozetės. Ir studentai, siekdami tobulo namų darbo rezultato (net jei viskas atliekama ir paskutinę naktį), nuo rozetės nežada niekur trauktis…