Automobiliai

Automobilio draudimas – greita ir patikima paslauga

automobilio draudimasŠiandien tikriausiai sunku būtų rasti vairuotoją, kuris tinkamai neprižiūrėtų savo transporto priemonės. Ir tai ne vien degalų pylimas ar tepalų keitimas, bet ir automobilio draudimas. Kad nuosava transporto priemonė galėtų būti eksploatuojama, ją privalu apdrausti privalomuoju automobilio draudimu. Tuo tarpu nuo papildomų rizikų apsidrausti padeda KASKO.

Kiekvienas vairuotojas, turintis savo nuosavą transporto priemonę, turi ne tik pasirūpinti automobilio technine apžiūra, bet ir draudimo paslaugomis. Sėkmingai draudžiame ne tik savo sveikatą, bet ir turtų, kuriuo naudojamės vos ne kiekvieną dieną. Automobilis ne išimtis, jį drausti privalu visiems – tai reikalauja ne tik bendras suvokimas, bet ir kelių eismo taisyklės. Pagal jas transporto priemonė negali būti eksploatuojama (dalyvauti eisme), jeigu ji nėra apdrausta privalomuoju transporto draudimu. Tai draudimas, kuris leidžia apsaugoti savo automobilio vertę nepavydėtinoje situacijoje, kai kelyje atsitinka nelaimingas įvykis.

Kita vertus, įprastas automobilio draudimas ne visuomet atsiperka ir tinkamai pasitarnauja. Daugeliu atvejų už įlenktą kėbulą, apraižytą kapotą ar skilusį priekinį automobilio stiklą tenka atsakyti patiems. To priežastis – iš įvykio vietos pasišalinęs pažeidėjas, tyčinė trečiųjų asmenų veikla ar gamtos stichijos. Prie to pačio galima pridėti ir pačių vairuotojų elgesį už vairo, kai dėl savo neapdairumo pažeidžiama ar kitaip apgadinama transporto priemonė. Visų šių nuostolių privalomasis civilinis draudimas neatlygins, tam reikalingas papildomas KASKO draudimas.

Transporto priemonę nemenkai gali apgadinti ne vien netikėti eismo įvykiai kelyje, bet ir nelaimingi atsitikimai už jo ribų. Visų šių nemalonumų sėkmingai padeda išspręsti automobilių KASKO draudimas. Tai paslauga, leidžianti apdrausti savo nuosavą transporto priemonę nuo pačių įvairiausių rizikų: trečiųjų asmenų veiklos, gamtos stichijų, nelaimingų atsitikimų ir kt. Tokį draudimą rinktis įprasta, jei vairuojate prabangų automobilį ir nenorite rizikuoti jo verte. Jei galima papildomai apsidrausti, kodėl gi to nepadaryti.

Dažnai keliuose išvengti visų netikėtumų yra tiesiog neįmanoma. Būtent tokiose akimirkose automobilio draudimas padeda bent kiek sušvelninti nuostolius, patirtus nelaimingo atsitikimo metu. Tuo tarpu, jei automobilis patiria žalą kitomis aplinkybės, nusiminti lygiai taip pat neverta, nes KASKO draudimas atlygina žalą ir už įvairias kitas rizikas.

 

Automobiliai

Kas yra kasko draudimas?

Kasko draudimasKasko draudimas yra skirtas drausti automobilius ar bet kurias kitas motorines transporto priemones. Kasko draudimas — tai savanoriškas transporto priemonių draudimas, kuris skiriasi nuo privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės (TPVCA) draudimo tuo, kad transporto priemonės savininkams suteikia tokias draudimo apsaugas, kurios nėra suteikiamos transporto priemonių savininkams pagal transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimą. Kasko draudimas kompensuoja visus nuostolius ir žalą, kuri Jūsų transporto priemonei buvo padaryta, sąlygota dėl trečiųjų asmenų. Tokie staigūs ir nenumatyti nuostoliai dėl nuo Jūsų nepriklausančių veiksnių gali sukelti rimtų finansinių sunkumų.

Kartais nelaimės atveju žmonės pristinga lėšų ne tik taisydami automobilį. Kai kuriais atvejais automobilis asmenims yra darbo priemonė, kuri galima sakyti ir yra pajamų šaltinis, kai pavyzdžiui darbui naudojamas nuosavas automobilis. Kasko draudimas yra reikalingas ir naudingas kiekvienam, tačiau, kai kuriems, kasko yra būtinas dėl saugumo garanto, kuris padeda ne tik ramiau gyventi, bet ir netikėtų nelaimių atveju be neplanuotų išlaidų ar nuostolių pašalinti draudžiamųjų atvejų padarinius.

Kokiais atvejais kasko draudimas suteikia apsaugą?

  • Vagysčių, apiplėšimų atvejais, bei atvejais kai nuostoliai patirti ir žala buvo padaryta vagišiams mėginant apšvarinti automobilio savininką;
  • Netikėtų ir nenumatytų išorinių mechaninių jėgų (įskaitant ir eismo įvykius, nuvažiavimą nuo kelio, gyvūno partrenkimą kelyje ir kitus panašius atvejus, kurie mechaniškai pažeidžia automobilį ar kitą transporto priemonę);
  • Stichinių nelaimių atvejais, tokiais kaip pavyzdžiui žemės drebėjimas, smegduobių susidarymas, uraganai, kruša ir panašiai. Nors Lietuvoje stichinės nelaimės tikrai nėra įprasti reiškiniai, tačiau pastarųjų dienų įvykiai sostinėje parodė, kad smegduobės gali prasiverti ne tik dėl netikėtų gamtos išdaigų, bet ir dėl sutrūkusių vandentiekio vamzdžių (kurie neatlaiko, vėlgi, gamtos sąlygų — stingdančio šalčio);
  • Gaisro atvejais, kuomet kasko draudimo dėka patirti nuostoliai transporto priemonių savininkams atlyginama net ir už gaisro dūmų, suodžių padarytą žalą ar žalą, kuri buvo padaryta gesinimo darbų metu;
  • Sprogimų atvejais;
  • Vandalizmo atvejais, kai tretieji asmenys tyčia suniokoja ar apgadina transporto priemones.

Tai tiek glaustai apie kasko ir privalomojo automobilio draudimo skirtumus, kurie turėtų suprasti esminius skirtumus.

 Plačiau apie paslaugą: https://www.ld.lt/kasko-draudimas