Įvairūs

Stichinės nelaimės: ar esame joms pasiruošę?

stichinėsŠių dienų pasaulyje jau nieko nestebina, kai per visuomenės informavimo kanalus pranešama apie tai, kad stichinės nelaimės palietė vieną ar kitą šalį. Danai gali pasirodyti, kad visos grėsmės toli ir tikėtina, kad nepasieks mūsų, tačiau klaidinga taip manyti ir dera iš anksto pasirūpinti, kad užklupus negandoms būtų galima kiek įmanoma saugiau ir įprasčiau gyventi.

Svarbus kiekvieno indėlis

Vieningumas ir komandinis darbas yra įvardinamas kaip vienas svarbiausių aspektų, kuomet užklumpa netikėta situacija ir iškyla pavojus žmonių gyvybėms. Stichinių nelaimių metu susiduria gamtos ir žmonijos jėgos ir dažnai būtent gamta įrodo savo pranašumą. Tačiau XXI amžiuje žmonija deda kiek įmanoma daugiau pastangų, kad užklupus tokioms nelaimėms kuo lengviau išgyventų jų padarinius.

Institucijos, atsakingos už žmonių saugumą, deramai įvertina riziką ir visuomenę informuoja, kaip reikia reaguoti ir kokių prevencinių priemonių imtis. Kiekvienas pilietis privalo sekti šių nurodymų, nes svarbu suvokti, jog nelaimės atveju bendruomeniškos pastangos yra labai svarbios, o jos geriau veiks, jei kiekvienas veiks pagal iš anksto numatytą planą. 

Jautriausios sritys

Elektros energija ir nenutrūkstamas jos tiekimas yra vienas iš procesų, mus lydinčių kasdien. Be to mes sunkai įsivaizduojame savo kasdienines veiklas, o siautėjant gamtos stichijoms ar užklupus kitai nelaimei, įprastai ši sritis pažeidžiama viena iš pirmųjų. Patikimi elektros generatoriai yra vieni iš tų įrenginių, kurie gali užtikrinti kiek įmanoma patogesnį gyvenimą po to, kai užklumpa stichinė nelaimė ir sutrinka įprastas elektros tiekimas. Tai aktualu ne tik privatiems vartotojams, bet ir įmonėms, kurioms elektra yra gyvybiškai svarbi vykdyti jų kasdienines veiklas.

Maisto atsargos taip pat yra vienas iš svarbiausių aspektų, kuriais dera pasirūpinti iš anksto. Lietuvos VRM taip pat pateikia išsamias gaires, kaip elgtis neramumų ar stichinių nelaimių atveju. Svarbu paisyti perspėjimų apie gresiančius pavojus ir be panikos reaguoti į juos bei stengtis padėti ne tik sau, bet ir tiems, kurie sunkiau gali savimi pasirūpinti užklupus stichinei nelaimei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *