Namai

Rankšluosčiai ir jų pasirinkimas

rankšluosčiaiNors žodis „rankšluostis“ sudarytas iš „rankos“ ir „šluostyti“, tačiau jo paskirtis gerokai platesnė. Vienais ir šluostome rankas, kiti skirti visam kūnui, treti naudojami virtuvėje, taip pat daugybė rankšluosčių nugula vasarą prie jūros. O nuo 2001-ųjų metų netgi minima Rankšluosčių diena. Tai liudija šių daiktų svarbą. Parduotuvėse jų gausu. Vienas už kitą gražesnis dizainas vilioja. Išsirinkti gana sunku, bet žinant, į ką atsižvelgti, įmanoma.

 Vienas iš kriterijų yra dydis. Jis atskleidžia rankšluosčio funkciją (apie funkcijas užsiminta pradžioje). Nesunku nuspėti ir tai, kad mažesnis rankšluostis bus patogesnis vaikui. O štai augalotas vyras ieškos kuo didesnio. Atskirų diskusijų nusipelno ir paplūdimio rankšluosčiai, tačiau šiame straipsnyje labiau orientuojamės į skirtus higienai.

Jei rankšluostis turi aiškiai apibrėžtą funkciją, tai dizainas visiškai nesvarbu? Juk nėra skirtumo, ar jis bus žalias, ar rudas, jei paskirtis – šluostyti. Jei taip manote, vadinasi, klystate. Tikėtina, kad ryškių spalvų rankšluosčiai keletą skalbimų dažys kartu skalbiamus drabužius. Laikui bėgant spalva gali išblukti ir tapti ne tokia intensyvi. Tačiau neutralesnių spalvų ar visiškai baltus rankšluosčius galima pagirti už praktiškumą.

Labai svarbus ir medžiagos kriterijus. Itin vertinami medvilniniai rankšluosčiai. Kadangi ši medžiaga puikiai sugeria drėgmę, savo funkciją toks rankšluostis atlieka puikiai. Deja, tačiau stori medvilniniai netiks greičio mėgėjams, mat tenka nemažai palaukti, kol tokie rankšluosčiai išdžiūsta. Kokia išeitis? Bet kuriuo atveju medvilnė yra geras sprendimas, tiesiog, jei vonios patalpa pernelyg drėgna, teks rinktis plonesnį rankšluostį.

Norite, kad rankšluostis greitai išdžiūtų? Atsakymas į visus klausimus – bambukas. Taip, nenustebkite, kad bambukai naudojami ne tik augalus paremiančių kuoliukų gamybai. Bambuko pluoštas skirtas norintiems greito išdžiūvimo. Be to, ši medžiaga itin mėgstama ekologų. Pagirtina ir tai, kad bambuko pluoštas nesukelia alergijos. Itin atidžiai rankšluosčių ieškoma vaikams. Tada itin svarbu, kad nepasireikštų jokia alergija, kad medžiaga būtų minkšta ir švelni.

Tai, apie ką čia rašoma, naudojame kiekvieną dieną. Būtent todėl perkant bandoma nuspėti ilgaamžiškumą. Yra tikimybė, kad baltas rankšluostis ilgiau išlaikys savo išvaizdą gražią nei, pavyzdžiui, oranžinis. Tačiau galima numanyti, kad, jei pastarasis gerokai brangesnis, tai prastesnis nebus. Prieš perkant derėtų pasvarstyti, ar daiktas bus skirtas rankoms, ar visam kūnui. Juk išsimaudžius tikrai nepakaks mažo rankšluostuko.

Kyla dar vienas klausimas – kur įsigyti. Rankšluosčiai parduodami labai daug kur – nuo prekybos centrų iki internetinių parduotuvių. Pastarasis variantas atrodo patrauklus, dažnai žavintis dėl prieinamos kainos. Tačiau ir toks pirkimas reikalauja pasidomėti dydžiu, medžiagos ypatybėmis ir kitais kriterijais.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *