Automobiliai, Laisvalaikis

Praktinis vairavimo egzaminas – į klausimus atsako vairavimo mokykla Vilniuje

Vairavimo mokykla VilniujeSvajojate apie teisę vairuoti? Tuomet pirmasis jūsų darbas – teorijos egzamino laikymas. Išlaikę teorijos užduotis, turite pasiruošti praktiniam važiavimui. Ruoštis galite pasirinktoje vairavimo įstaigoje ir drauge su šeimos nariu. Vairavimo mokykla Vilniuje primena, kad važiavimas su profesionaliu instruktoriumi užtikrina kur kas aukštesnius rezultatus nei mokymasis su šeimos nariais, todėl pirmenybę skirkite vairavimo mokyklai, o papildomas pamokas praleiskite su artimaisiais.

Pasiruošimas vairavimo egzaminui

Jei norite sėkmingai išlaikyti vairavimo egzaminą, privalote skirti laiko vairavimo pamokoms. Atidžiai klausykitės instruktoriaus nurodymų ir patarimų. Itin dažna pradedančiųjų vairuotojų klaida – manymas, kad transporto priemonės vairavimas yra nesudėtinga ir lengva užduotis. Nepamirškite, kad būdami už vairo turite rūpintis ne tik savo, bet ir kitų eismo dalyvių saugumu. Net ir menkiausia jūsų klaida gali tapti rimto eismo įvykio priežastimi, todėl vairuodami privalote būti ne tik atsargūs, bet ir atidūs.

Registracija ir dokumentų pateikimas

Praktinio vairavimo egzamino laikymui būtina užsiregistruoti internetu arba paskambinti bendruoju „Regitros“ informacijos numeriu. Vairavimo mokykla Vilniuje primena, kad valstybinį praktikos egzaminą galima laikyti išlaikius teorijos egzaminą, jei šis nustatyta tvarka yra privalomas. Atvykus laikyti valstybinio praktikos egzamino, būsimasis vairuotojas turi pateikti galiojantį dokumentą, patvirtinantį asmens tapatybę, galiojančią medicininę pažymą, patvirtinančią mokinio teisę vairuoti pageidaujamos kategorijos transporto priemonę, sveikatos žinių pažymėjimą, kuris liudytų, kad asmuo yra išklausęs pirmosios medicinos pagalbos suteikimo kursą. Registracijos metu būtina pateikti ir galiojantį vairuotojo pažymėjimą, jei asmuo turi teisę vairuoti.

Vairavimo egzamino eiga

Vairavimo egzaminas trunka nuo 60 iki 90 minučių. Į šį laiką įtraukiamas ir būsimų vairuotų sutikimas, techninė transporto priemonės patikra, susipažinimas su transporto priemone ir pasirengimas egzaminui, egzamino metu padarytų klaidų aiškinimas ir rezultato paskelbimas.

Praktinį vairavimo egzaminą gali stebėti būsimą vairuotoją mokęs instruktorius, jei šiam sprendimui neprieštarauja pats egzaminuojamasis. Egzamino metu išsaugomas vaizdo ir garso įrašas, siekiant išvengti galimų ginčų ir nesutarimų. Vaizdo ir garso medžiaga užtikrina egzamino sklandumą ir apsaugo nuo sukčiavimo. Išlaikyto egzamino rezultatas galioja tol, kol vairuotojui išduodamas pažymėjimas, liudijantis asmens teisę vairuoti. Minėtasis rezultatas galioja ne ilgiau kaip vienerius metus. Jei per vienerius metus mokinys nepasiėmė vairuotojo pažymėjimo, egzaminas turi būti laikomas iš naujo. Neišlaikius valstybinio praktikos egzamino, pakartotinis laikymas leidžiamas praėjus mažiausiai septynioms kalendorinėms dienoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *