Įvairūs

Per kiek laiko išmoksime užsienio kalbos?

užsienio kalbų mokyklosUžsienio kalbos mokymasis – daug laiko ir pastangų reikalaujantis procesas, kuriam turite ruoštis iš anksto. Nepakaks geros užsienio kalbų mokyklos, kad svetima kalba prabiltumėte po pusmečio. Praktika rodo, kad tik atkaklus ir sistemingas mokymasis užtikrins realius rezultatus, kuriais galėsite didžiuotis. Žinoma, ilgametę patirtį turinti kalbų mokykla, subūrusi atestuotus ir profesionalius kalbų mokytojus, užsibrėžtų tikslų leis pasiekti kur kas greičiau.

Nusiteikite sunkiam ir ilgam darbui

Pradėdami mokytis, visų pirma turite prisiminti, kad tai daug pastangų reikalaujantis procesas. Nesusigundykite melagingais pranešimais, kad pirmą kartą girdimą kalbą galima išmokti vos per mėnesį – paprastai tai užsidirbti bandančių mokytojų planas, neduodantis jokios realios naudos. Priešingai, siekiant greičiausių rezultatų, būtina mokytis sistemingai, apimant visas kalbos sritis. Be to, net ir pats geriausias mokytojas negalės padėti, jei šiam tikslui neskirsite savų pastangų ir laiko.

Turėkite aiškų tikslą

Svarbiausia paskata – aiškaus tikslo turėjimas. Turite žinoti, kodėl ir kam mokotės. Didžiausi sunkumai iškyla tuomet, kad besimokantieji negali atsakyti, kokią realią naudą gaus mokėdami vieną ar kitą kalbą – tuomet mokymosi procesas praranda motyvaciją. Natūraliai, pritrūkus ryžto, kalbos mokymasis tampa kur kas sudėtingesnis ir painesnis. Be to, jei šiam darbui skiriate vos kelias valandas per savaitę, ar galima tikėtis, kad išmoksite kalbėti?

Bendraukite su profesionalais

Jei nusprendėte mokytis kalbos, rinkitės profesionalią kalbų mokyklą ar ilgametę patirtį turintį mokytoją. Pamokų kainos priklauso nuo kalbos sudėtingumo, jos populiarumo ir susitikimų dažnumo. Vis dėlto nereikėtų tikėtis, kad tai pigus malonumas. Visais atvejais rekomenduojame rinktis žinomą ir stiprią kalbų mokyklą, kuri turi savo metodiką, dirba su nauja mokymosi medžiaga ir gali pasiūlyti konkrečiam mokiniui tinkamiausią susitikimų tvarkaraštį. Kalbų mokymai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose gali būti vykdomi tiek grupelėse, tiek individualiai. Mažesni miestai paprastai organizuoja grupinius užsiėmimus, tačiau visuomet yra išimčių.

Tai kiek reikės laiko?

Siekiant greitų rezultatų, užsienio kalbą reikia matyti visur ir visada – bendrauti su mokytoju, žiūrėti filmus, skaityti knygas, klausytis muzikos, jei įmanoma – bendrauti su draugais iš užsienio. Primename, kad mokantis kalbos itin svarbų vaidmenį atlieka kartojimas – kasdien kartokite tai, ką išmokote, prijungdami naujas žinias. Skiriant daug pastangų ir laiko, užsienio kalbos galima išmokti per 2 metus. Žinoma, konkretūs skaičiai priklauso ir nuo kalbos sudėtingumo, ir nuo pamokų intensyvumo. Jei turite galimybę išvykti į užsienį ir bendrauti su vietiniais gyventojais, teigiamų pokyčių galite tikėtis kur kas greičiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *