Žvelgiant į statistiką, būtų galima netgi daryti išvadą, jog įvairaus tipo paskolos bei kreditai lietučiams jau yra puikiai pažįstama ar netgi savaime suprantamas dalykas. Vis dėlto, tai dar tikrai nereškia, kad būtų šalies gyventojai žino viską apie paskolas ir apie kreditus. Tikrai ne – juk būtent apie šiuos du dalykus galima pateikti tiek daug įdomių ir istorinių faktų. Tad pats meta papildyti jau turimas žinias.
Ne paslaptis, kad šiandien paskolos bei kreditas, o tiksliau – pinigų skolinimas, yra viena iš verslo formų. Tačiau, reikia akcentuoti, jog nemaža dalis žmonių yra linkę manyti, kad paskolos bei kreditai, kaip verslo rūšis, susiformavo labai seniai. Vis dėlto, žvelgiant į istorinius šaltinius matyti, kad tai netiesa – pinigų skolinimas, kaip tam tikra verslo sritis, buvo traktuojama dar 1190 metai.
Tokios verslo formos šaknys – Dž. Britanijoje. Beje, netgi turima žinių apie tai, kokiu tikslu buvo skolinami pinigai. Pasirodo, didžioji dali jų buvo skolinama statyboms vykdyti. Taip pat nemos sumos pinigų buvo skolinamos ir laivybos sričiai.
Vis dėlto, ne paslaptis, kad daugeliui žmonių, viskas, kas nauja, pirmiausia siejasi su JAV – juk būtent ten gimsta naujovės. Na, o, kas pasakytina apie paskolų sritį? Istoriniai šaltiniai tvirtina, kad JAV paskolos svarbų vaidmenį suvaidina bankininkystės srityje. Pasirodo, nuo 1820 iki 1860 metų bankų skaičius išaugo net kelis kartus, o labiausiai įtakos tam turėjo paskolos.
Paskolos bei kreditai neatsiejami nuo pinigų, tad pabaigai – keletas įdomių faktų ir apie juos. Tik iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog įmanoma suskaičiuoti, kiek pasaulyje iš viso yra pinigų. Iš tiesų tai jau suskaičiavo finansų ekspertai ir jie yra pasiruošę šia žinia pasidalinti su mumis. Pasirodo, jei visi pasaulio pinigai būtų padalinti visiems pasaulio gyventojams, tai, kiekvienam iš mūsų atiteiktų maždaug po 11 000 JAV dolerių.
Puikiai visiems žinomas posakis apie nešvarius pinigus. Tačiau bene svarbiausia tai, kad šį pasakymą galima suprasti ir tiesiogiai, nes net 9 iš 10 banknotų yra užkrėsti bakterijomis.
Daugeliui žmonių JAV siejasi su didžiuliais pinigais, svajonėmis ir komfortišku gyvenimu, tačiau ne visi susimąsto apie tai, kad jei su savimi turi bent 8,6 euro, tai reiškia, jog ji yra turtingesnis net už ¼ JAV gyventojų, rašoma https://paskolins.lt/ svetainėje.
Verta pateiktų įdomų faktą ir apie žaliavas, iš kurių yra spausdinami banknotai. Pasirodo, eurams spausdinti yra naudojama vien tik medvilnė, tuo tarpu JAV doleriams spausdinti reikia ne tik jos, bet ir šiek tiek lino.
Tik nedaugelis žino, kad Rusijos, Kanados, Meksikos, Indijos banknotuose jų piniginė vertė yra atspausdinta ir Brailio raštu.
Šiandien ypač populiarios kreditinės kortelės pirmą kartą buvo panaudotos dar 1920 metais. Pirmiausia jos padėtos naudoti viešbučiuose, siekiant sudaryti sąlygas patogiai atsiskaityti už pusryčius bei kitas paslaugas.
Žodis doleris yra kilęs iš žodžio taleris, kuris reiškia vieno Vokietijos miesto pavadinimo trumpinį.
Ne paslaptis, kad būtent Feng shui yra ta filosofija, kuri gali pateikti puikių patarimų kone visais gyvenimo atvejais. Na, o, ką ši filosofija sako apie pinigų turėjimą? Ką reikia daryti, kad jų mums niekada netruktų? Pasirodo, viskas labai paprasta – reikia nesėdėti nugara į duris, įsigyti akvariumą su žuvytėmis, o darbo kabinete – pasirūpinti, kad bent viena siena būtų raudonos spalvos.
Padidinti Zemes ukio paskolu garantiju fondo teikiamu garantiju procentai: finansines nuomos (lizingo) bendrovems padidinta iki 60 proc., uz ukio subjektus, kurie uzsiima gyvulininkyste, jei kreditai skirti gamybiniams pastatams isigyti, ju statybai bei rekonstrukcijai, gamybinei irangai ar gyvuliams isigyti – iki 80 proc.