Tas, kas tik ką tik pradėjo dirbti transporto sektoriuje, gali greitai susimaišyti tarp įvairiausių terminų, o jei jų nemoka bei nesupranta, tai žinių stoka gali kišti koją. Bet kaip visada praktika yra geriausias žinių šaltinis, tad viskas išmokstama su laiku. Tačiau reikia žinoti kiekvienam specialius pervežimų tipus, kurie yra trys tačiau mes pakalbėsime apie du populiariausius ir dažniausiai girdimus logistikoje — multimodaliniai ir intermodaliniai pervežimai. Kas tai? Tuoj jums juos strumpai pristatysime.
Prieš gerai besigilinant į pirmąjį, reikia paminėti, kas yra tie intermodaliniai pervežimai. Paprastai tai yra krovinio gabenimas, kai visame maršrute iki tikslo dalyvauja dvi ar daugiau transporto rūšių. Tai gali būti sausumos transporto vilkikas, o vėliau keltas ar laivas. Dažniausiai intermodalinius gabenimus atlieka viena įmonė. Tad jei jūsų pasirinkti pervežimo partneriai siūlo bei gali suorganizuoti intermodalinius pervežimus, žinokite, kad pasirinkto gerą įmonę bendradarbiauti. Nes šiuolaikinėje logistikoje išskirtinumas bei paslaugų platumas yra labai reikalingas, nes taupo pinigus. Intermodalinius pervežimus siūlanti įmonė yra tiesiog aukso puodas, kadangi galima greitai, nebrangiai gauti krovinį jį gabenant skirtingomis transporto priemonėmis, taip pasiekiamas maksimaliausias gabenimo efektyvumas. Nereikia papildomai ieškoti kitos įmonės, kuri galėtų plukdyti ar skraidinti krovinio į tolimą vietą. Taip pat viena įmonė rūpinasi ir krovinio saugojimu, sandėliavimu. Tad intermodaliniai pervežimai išties yra palanki paslauga tiek logistikos kompanijai, tiek verslui, kuriam reikalingas toks krovinio gabenimas.
Tačiau intermodaliniai pervežimai negali keliauti ilgus atstumus, to kartais padaryti negali net ir didžiausios krovinių pervežimo įmonės. Tad tenka pasitelkti kitą pervežimo tipą, tai multimodalinius gabenimus. Multimodaliniai, kaip ir intermodaliniai pervežimai, apima kelias transporto rūšis, tačiau šiuo atveju krovinius gabena ne viena, o kelios skirtingos įmonės, kurios perduoda viena kitai užsakovo krovinį. Tokie pervežimai leidžia kroviniui atsidurti, bet kurioje planetos vietoje, ar tai būtų Brazilija, Čilė, Kuba, o gal Antarktidos glūdumos. Ten kur yra keliai ir uostai, ten krovinys atsiduria pas gavėją. Vienas tokio pervežimo minusas, tai, kad reikia apiforminti dokumentaciją kelių įmonių, o ne vienos.
Taigi, multimodaliniai ir intermodaliniai pervežimai išties gelbsti įmones, kurios turi užsienio rinkoje geras sąlygas plėstis. Gamintojai drąsiai gali turėti tuos partnerius, kurie savo paslaugų sąraše turi tokias transportavimo paslaugas.