Mandala Indijos religijose- apskritimo arba kvadrato formos geometrinė kompozicija, simboliškai vaizduojanti tam tikrą dvasinę, kosminę arba psichologinę tvarką. Ją sudaro kvadratai, koncentriniai ratai, susijungę trikampiai, besitelkiantys apie centrinį tašką. Mandala gali būti piešta ant medžiagos ar supilta iš spalvoto smėlio, smulkinto marmuro, maltų ryžių, brangakmenių. Smėlio mandala sunaikinama iš sykio norint pabrėžti materialaus pasaulio laikinumą. Plačiausiai naudojama hinduistinėje ir budistinėje tantroje kaip pagalbinė priemonė medituojant, suteikiant sąmonę. Medituojant mandala gali būti vizualizuojama ir be išorinio pavaizdavimo. Mandaloje simboliškai atspindi visos visatos arba atskirų jos dalių pilnatvė. Pagrindinės geometrinės sudedamosios dalys yra: taškas centre, apskritimas, kvadratas, simbolinis lotoso lapelių vainikas, trikampis. Mandalas galima laikyti ir simboliu, ir ritualu. Kaip simbolis jos reiškia harmoniją, vientisumą ir visatos begalybę. Kaip ritualas- padeda pasiekti meditacinę būseną.
Mandalų spalvinimo knygos
Mandalų spalvinimo knygos tiesiog šluojamos nuo lentynų. Nereikia būti menininku, kad sukurtum nuostabų ir žavingą paveikslą, o spalvinant mandalas tiesiog neįmanoma suklysti. Tai išlaisvina vaizduotę, išmoko tarpusavyje derinti spalvas, lavina kūrybiškumą ir moko greičiau rasti problemų sprendimus. Apvalių raštų, koncentrinių apskritimų ir geometrinių formų spalvinimas puikiai tinka, norint nuraminti riaumojantį protą, išlikti dabarties akimirkoje ir lavinti sąmoningumą. Mandalų spalvinimo metu visos neigiamos emocijos ir išgyvenimai pakeičiami pozityvumu ir džiugesiu.
Savęs pažinimas
Savęs pažinimas reiškia savo gyvenimo vertybių, įsitikinimų, savęs kaip asmenybės, savo prioritetų, jausmų, įpročių, kūno ir santykių gerbimą. Pažinti save- tai suprasti savo silpnybes ir stiprybes, aistras ir baimes, norus ir svajones, tai, kas patinka ir tai, kas nepatinka, toleranciją ir ribas. Tai asmeninio tobulėjimo praktika, kuri padeda suprasti savo asmenybės išskirtinumą. Pažinti save kaip asmenybę. Tai pirmas dalykas, kurį reikia išsiaiškinti. Iš pradžių reikia pasidomėti, ką kiti mano apie jūsų asmenybę. Be to, kiekvienas žmogus giliai viduje žino, koks jis yra asmeniniame ir viešajame gyvenime. Reikia pasistengti suprasti, kodėl tam tikrose situacijose elgiamasi taip, o ne kitaip.