Žaidimas leidžia vaikams panaudoti savo kūrybiškumą lavinant vaizduotę, vikrumą ir fizinę, pažintinę bei emocinę jėgą. Žaidimas yra svarbus sveikai smegenų raidai. Žaisdami vaikai labai ankstyvame amžiuje užsiima ir bendrauja su juos supančiu pasauliu.
Interaktyvūs mokomieji žaislai vaikams dažniausiai skiriami pramogai – įtraukiant juos į pramogines veiklas, kurios juos užima. Tačiau žaislai kuriami ne tik su tikslu linksminti vaikus. Interaktyvūs žaislai gali išmokyti vaikus būtiniausių dalykų, kurių jie negali išmokti darželyje ar klasėje, ir suteikia jiems puikų pagrindą daugeliui įgūdžių, kuriuos reikia išsiugdyti gyvenime.
Štai todėl svarbu ne tik žinoti, kokie tinka žaislai mergaitėms nuo 6 metų ar kokie populiariausi žaislai 2021, bet ir suprasti, kuo šie žaislai ir žaidimai padeda vaikams išmokti.
Keletas svarbių įgūdžių, kurių interaktyvūs mokomieji žaislai gali išmokyti vaikus:
Socialiniai įgūdžiai
Vienas iš būtiniausių įgūdžių, kuriuos vaikai turi išmokti ankstyvaisiais metais, yra tai, kaip laviruoti, tyrinėti ir reaguoti į juos supantį pasaulį. Šis svarbių savybių rinkinys yra žinomas kaip socialiniai įgūdžiai.
Interaktyvūs žaislai, reikalaujantys daugiau nei vieno žmogaus, moko mažylius žaisti kartu ir dalintis, tai leidžia jiems žaisti su kitais vaikais, išmokti bendrauti ir tinkamai reaguoti į daugybę kylančių situacijų.
Geras socialinių įgūdžių rinkinys yra būtinas vaikams, kurie ketina lankyti mokyklą per ateinančius kelerius metus, nes tai padarys perėjimą iš šeimos į didelę grupę žmonių daug paprastesnį.
Pažinimo įgūdžiai
Interaktyvūs žaislai, tokie kaip galvosūkiai, dėlionės, statybiniai elementai ir kiti panašūs žaidimai, skatina pažintinį vaikų vystymąsi nuo mažų dienų. Jie pradės atpažinti formas ir spalvas, raštus ir skaičius, taip pat daugybę skirtingų dalykų.
Jų logika ir problemų sprendimas taip pat pagerės naudojant interaktyvius žaislus, kurie skatina užbaigti raštus, skaičiuoti, atpažinti spalvas ar derinti figūras. Tai yra svarbus įgūdis, kurį reikia įvaldyti nuo mažų dienų.
Kalbos įgūdžiai
Mokymasis kalbėti yra vienas kertinių vaikystės raidos dalių, o interaktyvūs žaislai padeda vaikams mokytis. Pirma, žaidimų metu prie jų dažnai prisijungia kiti vaikai ar šeima, ir tai padės jiems tobulinti bendravimo įgūdžius. Jie girdės žmonės kalbant, kartos žodžius ir mokysis suprasti jų reikšmes.
Šiais laikais yra net robotų kalbėjimo žaislų, kurie gali išmokyti mažuosius kalbėti, o tai gali labai padėti lavinti jų kalbos įgūdžius vėlesniame amžiuje.
Motoriniai įgūdžiai
Interaktyvūs žaidimai taip pat gali pagerinti vaiko motoriką, lavindami tam tikras kūno dalis, pvz., kojas, rankas ar pirštus. Pusiausvyros žaidimai ir tokie žaidimai kaip „Twister“ yra puikus būdas dirbti, kad vaikas linksmindamasis lavintų svarbius raumenis.
Edukaciniai žaidimai turėtų būti ir linksmi, ir lavinantys, o dažnai tai yra ir pigūs žaislai. Interaktyvūs mokymosi žaidimai moko vaikų būtinų įgūdžių, kurių jiems reikės gyvenime. Štai todėl negalima nuvertinti žaidimų svarbos ir jų įvairovės vaiko gyvenime.