Laisvalaikis, Namai, Sveikata

Vitaminai – ar įmanoma juos pakeisti natūraliais produktais?

vitaminaiArtėjant žiemai ar tik išvijus ją iš kiemo, televizijose ir visose kitose išorinėse reklamose imasi suktis vitaminai. Vitamiai moterims, vitaminai vyrams, vitaminai vaikams ir panašiai. Tačiau ne visada norisi iškart pasikliauti vien tik medicina. Labai dažnas net apsilankęs pas gydytoją klausia, ar įmanoma sveikatą pastiprinti natūraliais būdais. Netgi sutiktas praeivis jums pasakys, kad įmanoma. Tačiau visų knygų apie liaudies mediciną neperskaitysi, o visais patarimais nesivadovausi. Tad čia surašysiu universaliausius iš gamtos kilusius vitaminus.

  • Geriausi vitaminai moterims – granatai. Nors čia ne Pietų Amerika ir ne Afrika, tačiau granatų galima nusipirkti bet kuriame prekybos centre. Jeigu jų nerandate – galbūt šiuo metu – ne sezonas. Tačiau visada galite nusipirkti 100% granatų sulčių. Granatai padeda geriau funkcionuoti kiaušidėms, visai moteriškai lytinei veiklai, be to šis citrusinis vaisius – puikus C vitamino šaltinis.
  • Puikiausi vitaminai vyrams – ožragė. Šių bet kur prekybos centre nusipirkti tikrai negausite. Tačiau gerai paieškojus, neabejojame jų rasite ir turguje. Ožragė – puikus vitaminas vyrų potencijai gerinti. Ožragės sėklos – puikūs vitaminai sportuojantiems vyrams, kai testosterono lygis sporto metu sparčiai kyla. Tiesa, ožragė ne vien tik vitaminai sportuojantiems. Ją patartina vartoti ir tiesiog siekiant pagerinti imunitetą tiek vyrams, tiek moterims.
  • Dažniausiai vitaminai odai, vitaminai plaukams ir vitaminai nagams būna kompleksuoti vienoje kapsulėje. Ne veltui farmacininkai šiuos vitaminus sumaišo tarpusavyje. Todėl, kad odai, plaukams ir nagams skirti vitaminai išgaunami iš šaltalankių ir sėmenų. Šaltalankių aliejų senovėje tepdavo ant sausos odos, trindavo galvą, nagus. Tą patį darydavo ir su sėmenų aliejumi.
  • Vitamino b ieškoti šieno kupetoje neteks. B grupės vitaminai maiste labai dažnai sutinkami. Tai duona, kiaušiniai, mėsa – beveik visi kasdien visų vartojami produktai. Geras maistas apskritai gali būti traktuojamas kaip vitaminai.
  • Natūralūs vitaminai nėščiosioms yra tie, kuriuose gausu geležies. Jeigu nevartojate pakankamai raudonos mėsos ar žaliųjų daržovių bei salotų – jums būtina gerti atitinkamus vitaminus. Geležies arba b grupės vitaminai aptinkami ir natūralioje gamtoje, tačiau šiais laikais ieškoti tokių – praktiškai misija neįmanoma.