Namai

Šaldikliai ir pagrindinės jų funkcijos

šaldikliai

Šaldikliai – buitinis prietaisas, kuris ne ką mažiau svarbus už virtuvės karalių šaldytuvą. Tai puikus įrenginys mėgstantiems kaupti atsargas ar vasarą gaminti naminius ledus, šerbetus, mėgautis šaldytomis uogomis, vaisiais. Nepaisant to, kokie šaldikliai svarbūs buityje, žmonės labai mažai žino apie visas jų funkcijas ir galimybes. Dažnai perkame pirmą pasitaikiusį šaldiklį nė neįvertinę, kokia jo talpa, tipas ar charakteristika gali iš tiesų patenkinti visus mūsų poreikius. Jei nenorite aklai pasitikėti parduotuvių konsultantais ir gebėti į šaldiklius žiūrėti kritiškiau, vertėtų žinoti keletą svarbiausių dalykų apie jų funkcionalumą.

Tūris

Dažnai šaldiklių tūri vertiname iš akies arba spėliodami. Visgi geriausia pasikliauti labai paprasta logika – kuo daugiau šeimos narių, tuo didesnės talpos šaldikliai turėtų atsirasti jūsų namuose. Žinoma, pasitaiko ir išimčių. Jei užsiimate maisto gamybos verslu arba labai mėgstate šaldyti produktus, galbūt didelė talpa bus reikalinga net jei gyvenate vieni ar dviese. Kad įsivaizduotumėte dažniausiai vyraujančias proporcijas, ~ 200 litrų talpos šaldikliai puikiai tiks vidutiniškai šeimai, kurią sudaro du suaugusieji ir vienas arba du vaikai.

Atitirpinimo būdas

Jei domitės šaldikliais, nepamirškite, jog be galo svarbu atsižvelgti ir į jų atitirpinimo tipą. Jis gali būti rankinis arba automatinis. Tačiau pradėkime nuo to, kodėl mes privalome periodiškai atitirpinti savo šaldiklį? Pagrindinė to priežastis – susidaręs didelis kiekis šerkšno, užimantis nemažą erdvės dalį, kurią galėtume panaudoti produktams. Be to, didelis šerkšnas kenkia šaldomų produktų maistingumui, esant daugiau ledo, didėja įrenginio suvartojamos energijos išlaidos. Pasak specialistų, šaldikliai turi būti atitirpinami bent kas 3 mėn., tačiau labai svarbu stebėti realią situaciją ir pagal tai spręsti, kada šaldiklis turi būti atitirpintas. Grįžtant prie atitirpinimo būdų, rankinė atitirpinimo sistema reikalauja daugiau priežiūros ir vargo. Šaldikliai turi būti išjungti, kameros atlaisvintos, o jūs privalote laukti, kol viskas atitirps galutinai. Automatinė atitirpinimo sistema leidžia išvengti viso šio vargo ir būti tikriems, jog maisto produktai niekada neužšals iki didžiulių ledo gabalų.

Namai

Kodėl neverta investuoti į viryklių remontą?

viryklių remontas

Apie savo verslą šiais laikais mąsto ypač didelis žmonių skaičius, ieškantis savo galimybės visose galimose terpėse. Viryklių remontas – viena iš jų, kurioje, žvelgiant į Lietuvos rinką, atsiranda vis daugiau naujų juridinių asmenų. Vis dėlto, dauguma jų patiria bankrotą jau pirmaisiais metais. Apie tai, kodėl situacija būtent tokia ir kodėl į viryklių remonto rinką Lietuvoje investuoti nevertėtų, šiandien ir kalbėsime.

Didelė konkurencija

Net jei ir nežvelgsime į teikiamų paslaugų kokybę – tik į jas teikiančių įmonių kiekybe, rezultatai vis vien bus gąsdinantys. Reali situacija yra tokia, jog Lietuvoje viryklių remontas yra paslauga, kurią teikia bent keletas dešimčių profesionalių įmonių, o pridėjus pavienius tuo užsiimančius asmenis bei nelegalias įmones gautume dar didesnį konkurentų kiekį kiekvienam verslininkui, nusprendusiam investuoti į šią sritį. Ar įmanoma būti geresniais už visus konkurentus? Tikrai įmanoma. Vis dėlto, tam, matant tokį didelį konkurentų kiekį, reikia išties didelių lėšų, kurios nežinia, ar atsipirktų.

Aukšta viryklių remonto paslaugų Lietuvoje kokybė

Dar viena kliūtis tiems, kurie nori investuoti į viryklių remonto paslaugas Lietuvoje – išties aukšta vyraujanti šių paslaugų kokybė Lietuvoje. Reali situacija yra tokia, jog viryklių remontui lietuviai nepriklausomybės metais tampo pakankamai išrankūs, kaip ir daugybei kitų paslaugų. Būtent dėl to, verslininkai yra priversti prie to prisitaikyti bei teikti aukščiausios kokybės paslaugas, kadangi kitu atveju jie paprasčiausiai prarastų bet kokį savo turimą klientų ratą. Taip, tai nereiškia, jog jūs negalite pasiekti reikalaujamo kokybės lygio – tai tikrai įmanoma. Vis dėlto, esant tokiai situacijai, jį bus pasiekę ir praktiškai visi rimtesni jūsų konkurentai, kas taps dar viena kilpa ant jūsų kaklo konkurencinėje kovoje prieš oponentus.

Nedidelė rinka

Paskutiniu ir veikiausiai esminiu minusu, norint investuoti į viryklių remontą Lietuvoje, tampa ganėtinai nedidelė šalyje vyraujanti rinka. Lietuvoje gyvena mažiau nei 3 milijonai žmonių – tai yra statistika, puikiai pagrindžianti pastarąjį teiginį. Taip, netgi ir beveik 3 milijonai žmonių yra pakankamai didelis skaičius, kad būtų galima sukurti efektyvų verslą tam išnaudoti, kuris galėtų būti netgi labai pelningas. Vis dėlto, kad ir kaip toks planas skambėtų gražiai, jam koją kiša faktas, jog nedidelėje Lietuvos rinkoje įmonių, kurios teikia viryklių remonto paslaugas, skaičius yra tiesiog milžiniškas.

Belieka konstatuoti, jog akivaizdu, kad į viryklių remontą investuoti Lietuvoje nėra verta. Viryklių remontas Lietuvoje yra aukščiausios kokybės paslauga, kuri išsiskiria ir nedidelėmis kainomis. Norint pasiekti žmones, jums teks ne tik atitikti šiuos standartus, bet ir įveikti dešimtis profesionalių šias paslaugas teikiančių įmonių, kas automatiškai į galvą įrašo išvadą, jog siekiant sukurti verslą, veikiau ieškoti kitų sričių arba kitos valstybės.

Namai

Virtuvės baldai: kas sakė, jog moterys negali išsirinkti!

virtuvės baldaiVyrai, kalbėdami apie remontą, baldų gamybą bei panašias veiklas, neretai pašiepia moteris kaip visiškai nieko nenutuokiančias šioje srityje. Aišku, viduje galime tyliai pripažinti, jog galbūt jie ir yra teisūs – mes vertiname grožį, tačiau kartais esame nutolusius nuo praktiškumo bei techninių detalių. Tokią situaciją galima nesunkiai pakeisti – tereikia šiek tiek plačiau pasidomėti aktualia sritimi – juk niekas negimė mokėdamas, ar ne? Šį kartą pateiksime keletą patarimų, kuriais vadovaujantis turėtų būti įsigijami virtuvės baldai.

Užsukus į specializuotą prekybos centrą ar aplankius baldų gamintojų interntinę svetainę, tikriausiai galva apsisuko nuo įvairovės – kiek gražių, šiuolaikiškų, skirtingiems skoniams tinkamų baldų. Nevienodis ir kainos. Tokia įvairovė byloja, jog savo savo svajonių virtuvę susikurti gali kiekvienas, tačiau tam reikia laiko ir pastangų. Procesas kur kas palengvėja, jei žinome, į kuriuos svarbiausius aspektus orientuotis.

Aktualu baldų pirkimas ar individuali gamyba?

Jei virtuvę apstatyti reikia tuoj pat, rekomenduojami jau pagaminti virtuvės baldai. Ir nereikia bijoti, jog visi kaimynai turės tokius pačius: pamirškime sovietų laikus, kai viskas buvo pagaminta pagal vieną „kurpalių“. Tačiau individualių baldų gamyba pelno neabejotiną pliusą: nepaisant ilgesnio laukimo laiko, Jūs gausite išimtinai Jūsų skonį atitinkantį bei prie indiviualių patalpų išdėstymo pritaikytą variantą.

Kokios baldų rūšys reikalingos?

Kad virtuvėje reikalingas stalas bei kėdės, niekas nesiginčys. Daugiausia diskusijų kelia dilemos „spintelės ar stalčiai“, „uždaros durelės ar stiklinės durelės“ ir panašiai. Blogas pasirinkimas gali sukelti daug nepatogumų buityje. Tas pats galioja ir dėl baldų išdėstymo tvarkos bei tinkamo aukščio pasirinkimo.

Į kokį stilių orientuojamasi?

Virtuvės baldai – gana pastovi ir ilgalaikė investicija (pastarieji Jūsų virtuvėje stovės bent 10, o gal ir daugiau metų), tad tikrai nesiūlome rinktis tai, kas madinga būtent šiandien. Tačiau interjero žurnalus pavartyti būtų pravartų – taip lengviau susidarysite nuomonę, kokią Jūsų „pakraipa“ – labiau imponuoja minimalistinis šiuolaikinis, subtilus klasikinis, o gal jaukus „kaimiškas“ stilius. Pasirinkę tai, kas Jums priimtina asmeniškai, sumažinsite tikimybę, jog virtuvės interjeras „pasens morališkai“.

Kokiai medžiagai teikti pirmenybę?

Virtuvės baldai gali būti pagaminti iš natūralios medienos (brangu, tačiau patikima bei patvaru), medžio drožlių ar kitų medžiagų. Stalviršis – iš granito, marmuro, akmens masės, medžio…Prieš rinkdamiesi pasidomėkite, koks šių medžiagų atsparumas drėgmei bei mechaniniams pažeidimams, kokie priežiūros ypatumai ir panašiai. Savaime suprantama, jog aukštesnė kokybė įvertinta ir didesne kaina, tačiau šioje vietoje verta gerai pamąstyti, ar geriau daugiau investuoti iškart ir būti patenkintu, ar graužti save pasirodžius pirmiesiems taupymo padariniams?

Kokios spalvos bei tekstūros vyraus?

Atsižvelkite į vyraujančių sienų bei grindų dangą, patalpos dydį. Atsiminkite, jog virtuvė – ne svetainė, čia verda daugybė „nešvarių“ darbų“: nesirinkite per daug tamsių ar šviesių atspalvių venkite blizgių paviršių, priešingu atveju keiksite save negalėdami palaikyti idealios švaros.

Tikimės, jog šie patarimai bent užvedė Jus ant kelio. Moralas paprastas: pirkinys, tarnausiantis ilgą laiką bei kainuojantis nemenkus pinigus, negali būti išsirenkamas neapgalvotai.