Namai

Vėdinimo sistemos namui

vėdinimas

Ar žinote, kad sveikatos specialistai jau senokai rekomenduoja namuose turėti vėdinimo sistemas. Kilstelėjote antakius? Skaitykite toliau. Nėra nieko stebėtino, kad namai privalo turėti mechaninę ventiliaciją. Ar prisimenate tarybinius laikus ir tuos kreivus medinius langus su storomis nepatogiomis medinėmis orlaidėmis su metaliniu tinkleliu? Gaivaus oro reikėjo tuomet, reikia ir dabar, tik dar labiau, nes didžioji dauguma naujų namų yra perdaug sandarūs.

Kodėl rekomenduoja vėdinti?

Klystate jei manote, kad vėdinimo įrenginys tai tik nereikalingas daiktas namuose veltui suvartojantis elektros energiją. Atsidaryti langus atorod geresnė idėja? Kiek kartų tai galite padaryti per dieną? Kiek kartų norėsite? Vėdinti rekomenduojama dėl to, kad per pravertus langus oro į vidų patenka per mažai. Vėdinimas turi būti ilgas ir nuoseklus procesas o ne laikinas skersvėjo sudarymas patalpose. Nuo nevėdinto oro prasideda problemos su kvėpavimo takais, galvos svaigimas, nuovargis ir kiti nusiskundimai kurių priežasties nė nenumanome. O tai yra paprasčiausias deguonis.

Kokia vėdinimo sistema tinka jūsų namui?

Senam namui be apšiltinimo nereikia jokios vėdinimo sistemos, nes sienos, durys ir langai nėra sandarūs ir viduje vyksta natūrali oro apytaka. Jei namas yra naujesnis, tačiau apšiltintas, turite dvi galimybes, įsimontuoti langus su papildomo oro įleidimo sklendėmis, vėdinti mechaniniu būdu ir dar papildomai naudoti ištraukiamąją ventiliaciją. Ištraukiamoji ventilia tai yra vonios, tualeto, katilinės ar butinės paskirties patalpose įmontuoti ventiliatoriai į kamino šachtas arba per namo sieną. Paprasta ir pigu tačiau visiškai nepatogu. Šis vėdinimo būdas yra tik iš dalies efektyvus ir reikalauja atlikti daug veiksmų būnant namuose, tai labiau panašu į grojimą pianinu. Tikras civilizuotas būdas užtikrinti vėdinimą naujos statybos namuose ir kotedžuose vieno mygtuko paspaudimu – įsirengti centralizuotą vėdinimo sistemą. Tai ilgalaikis sprendimas turėti komfortą namuose gana nedidele kaina, pasidomėjome, vėdinimo sistemos montavimas Kaune kainuoja nuo 3 iki 6 tūkstančių eurų. Tai priklauso nuo namo dydžio ir darbų sudėtingumo. Standartiškai montuojamas vienas rekuperatorius ir nutiesiami apšiltinti ortakiai. Platesnę informaciją iš praktinės pusės rasite pas tuos kurie montuoja tokias sistemas.