Automobiliai

Čipavimas – geras būdas patobulinti Jūsų automobilį

variklio čipavimasGalbūt ši frazė Jums nuskambės taip, kad atrodys jog variklio čipavimas gali sugadinti Jūsų automobilį, tačiau taip tikrai nėra. Tai tas pats kas mieste išgirdus kvailą frazę, nieko nelaukus imti ja ir patikėti. Dar kartą pasikartosiu – taip tikrai nėra. Variklio čipavimas yra visiškai normalus dalykas, kuris tikrai nepakenks Jūsų automobiliui. Žiūrint iš profesionalios variklių čipavimo pusės – variklių čipavimas niekada nieko blogo nepadarė ir nepadarys. Atminkite tai, niekada nepulkite į paniką, išgirdę šią frazę, neskubėkite teigti, kad tai labai blogas dalykas, kuris kenkia Jūsų automobiliui, taip tikrai nėra.

Kalbant apie jau minėtą riziką, kad čipavimas gali sugadinti Jūsų automobilį, šiame fakte tiesos yra, tačiau labai mažai. Jūsų automobilio variklis gali sugesti tik tuomet, kai yra naudojama paprasta, iš interneto išimta čipavimo programa, kuri gali užkrėsti Jūsų kompiuterį, tačiau savo automobilį nuvežus čipuoti pas gerą, patikimą automobilių meistrą, jokių panašių problemų dėlto niekada nekils. Variklio čipavimas – puiki paslauga žmonėms, kurie mėgsta greitį, ši paslauga gali padidinti Jūsų turimo automobilio greitį net iki 50%. Visada reikia nepamiršti ir kelių eismo taisyklių – turbūt dažniausiai viešumoje eskaluojamų temų. Šiomis dienomis Lietuvoje labai daug avarijų įvyksta būtent su galingų variklių automobiliais, todėl reikėtų į tai atkreipti dėmesį, būti atidiems, o greičiu mėgautis saikingai, ten, kur tai galima daryti.

Modifikavus atmosferinio variklio valdymo programą, galingumas padidėja 7-15%. Kitas svarbus parametras – tai sukimo momento pokyčiai, kurie jaučiami paprasto važiavimo metu. Taigi komfortas, važiuojant miesto režimu ir trąsoje, po atlikto chip tiuningo visada bus jaučiamas netgi nepatyrusiam vairuotojui. Jeigu variklis su turbina, galios padidėjimas įmanomas net iki 40 %. Tačiau reiktų atkreipti dėmesį  į tai, kad net tik galios padidėjimas bei sukimo momento pokytis yra svarbiausi chip tiuninge. Vienas iš komforto parametrų tai akseleratoriaus reakcija trumpame diapazone. Šių parametrų Dyno Stendo pagalba užfiksuoti neįmanoma, tačiau pajausti tikrai galima.

Viską apibendrinant, galima teigti, kad variklio čipavimas itin gera, adrenalino suteikianti paslauga. Tačiau kaip jau minėjau, mūsų šalyje esant dideliam avaringumui, reikėtų pasisaugoti, o greičiau važiuoti tada, kai tai tikrai yra saugu ir leistina kelių eismo taisyklių. Turbūt nei vienas nenori atsidurti ten, kur atsiduria dauguma greičio megėjų – žiniasklaidoje. Todėl naudokitės šia paslauga atsakingai – galvokite apie save.