Namai

Medinė tvora: privalumai ir trūkumai

medinė tvoraMedinė tvora tiesiog dvelkia tradicijomis ir klasika. Deja, tradicijos ir praktiškumas ne visada žiūri į tą pačią pusę, juk  metalinės ar plastikinės tvoros taip pat visai šauniai tarnauja, todėl kyla klausimas, kodėl verta rinktis medinę tvorą?

Medinės tvoros privalumai

  • Kaina. Žinoma, šiuo metu rinkoje yra ir pigesniu tvorų, pavyzdžiui, vielinės arba segmentinės tvoros, tačiau šiomis tvoromis retas kuris puošia savo kiemo ar sodo fasadinę pusę, nes jos nėra itin išvaizdžios. Tuo tarpu, net ir standartinė medinė tvora atrodo gerokai gražiau. Tad, vertinant estetinę išvaizdą, medinė tvora išties yra vienas iš pigesnių variantų. Medinė tvora vidutiniškai kainuoja pigiau nei dalinė mūro ar metalinė tvora, o ir pastatoma ji greičiau.
  • Platus dizaino pasirinkimas. Medis išties unikali medžiaga: kiekvieno medžio raštai skirtingi, nerasite pasaulyje dviejų vienodų medžių, todėl medinės tvoros asortimentas išties platus, be to, jas galima nudažyti pačiomis įvairiausiomis spalvomis ir sukurti vientisą kiemo ar sodo eksterjero stilių. Mūsų seneliai medines tvoras statydavo vertikaliai, tačiau šiandien ypač populiaru medines lentas kloti ir horizontaliai.
  • Natūralumas. Medinės tvoros lengvai įsilieja į kiemo aplinką, yra draugiškos gamtai, o nebereikalinga medinė tvora gali būti panaudota kitur, pavyzdžiui, medelių aptvėrimui.

Medis buvo vertinamas visais laikais, tačiau reikia pripažinti, kas yra vietų, kur medinė tvora nusileidžia kitoms tvorų rūšims.

Medinės tvoros trūkumai

  • Reikalauja daug priežiūros. Medinės tvoros nėra tokios atsparios aplinkos veiksniams kaip geležinės ar dalinai mūrinės, todėl medinės tvoros turi būti itin kokybiškai impregnuotos ir padengtos antiseptikais, priešingu atveju, jos taps puikia terpe veistis puvėsiui, pelėsiui bei vabzdžiams. Tad ilgainiui tvora tiesiog sutręš. Be to, laikui bėgant spalva nusidėvi, ją reikia reguliariai atnaujinti.
  • Medinė tvora nėra ilgaamžė. Lyginant su kitais tvotų tipais, medinė tvora tarnauja trumpiau. Netgi medinių tvorų gamintojai, nėra linkę suteikti itin ilgos garantijos savo produktui. Tiesa, praktikoje dažnai pasitaiko atvejų, kai medis nustebina ištverme ir sėkmingai atlieka savo funkcijas gerokai ilgiau nei garantinis laikotarpis.