Automobiliai

Tepalai iš Japonijos – ENEOS

tepalai

Visi automobiliais besidomintys žmonės tikrai yra girdėję šį vardą. Tik ne dėl Sustina tepalų, o dėl populiarių 1000 km lenktynių rėmimo. Praktiškai šių lenktynių pavadinimas yra ENEOS 1000 km lenktynės.

Kokie tai tepalai? Kodėl visiems vairuotojams rekomenduotina apie juos pasidomėti plačiau?

Eneos tepalai yra japoniški tepalai, kuriuos gamina didžiausia Japonijoje naftos perdirbimo kompanija JX Nippon Oil. Automobilinė alyva ENEOS Sustina yra vienas iš šios kompanijos populiariausių prekės ženklų, nes Nippon Oil niekas iš esmės nežino.

Lietuvoje ši alyva yra pakankamai gerai žinoma ir vertinama. Ypač sintetinė, ir tam yra nemažai priežasčių.

ENEOS tepalai yra skirti ne tik japoniškiems automobiliams. Mūsų šalyje ypač populiarūs Toyota, Lexus, Subaru, Honda automobiliai, tačiau gudrūs japonai atsižvelgia ir į vokiškų automobilių paklausą. Visa esmė yra ta, kad alyva gaminama pagal automobilių variklių specifikacijas, visi tepalų gamintojai reaguoja į naujausius išradimus, pavyzdžiui, hibridinius variklius, vandeniliu varomas mašinas, elektromobilius ir atitinkamai bando prisitaikyti. Dėl šios priežasties japoniški tepalai kuo puikiausiai tinka ir europietiškiems automobiliams.

Kita svari priežastis yra japoniškos oro sąlygos, kurios turi nemažai įtakos ir tepalų gamybai. Ne veltui viena populiariausių ENEOS alyvų yra Sustina 5W-30 ir 5W-40. Šios alyvos idealiai tinka japonams, taip pat tinka ir mums. Japonija nėra tropinė valstybė, kaip daug kam gali pasirodyti. Ji yra beveik toje pačioje platumoje, kaip ir mes. Jie turi ir karštas vasaras, ir šaltas žiemas ir drėgnus rudenius. Dėl to japoniški automobiliai yra visiškai pritaikyti Lietuvos oro sąlygoms. Kaip ir alyva. Aišku, reiktų būti atidiems perkant alyvą, nes galima netyčia įsigyti 5W-20 alyvos, kuri yra skirta eko varikliams, o jų Lietuvoje dar nėra labai daug. Tiesa, jų sparčiai daugėja, tačiau bendras Lietuvos automobilių amžius yra 10 metų, tad naujausi tepalai joms nėra tinkami.

Dar viena priežastis – optimalus kainos ir kokybės santykis. ENEOS alyva nėra labai pigi, tačiau ji ir ne pati brangiausia. Visada jos galima įsigyti ir internetu, tad tai puiki proga sutaupyti.

Pasidomėkite šia japoniška alyva, jei abejojate, ar ji verta būti jūsų automobilio gyvasties šaltiniu, pasikonsultuokite su specialistais bet kurioje automobilių detalių parduotuvėje..