Sveikata

Kuo skiriasi odontologas nuo stomatologo?

Kalbant apie dantų gydymą ir šios srities specialistus, tikriausiai kiekvienas turi tam tikrų įpročių, susijusių su tuo, kaip vadina dantų gydytojus specialistus. Tenka pripažinti, kad „dantistas“ šios profesijos atstovų tarpe jau nebenaudojamas, tačiau tarp vyresnio amžiaus žmonių tai dar vis gana dažnai vartojamas terminas.

Jeigu manote, kad odontologas ir stomatologas yra apie vieną ir tą patį, tai čia šiek tiek klystate. Nors kalba eina apie tą pačią sritį, tačiau tarptautiniu mastu šie terminai turi kiek kitokią prasmę. Todėl kurį laiką plačiai naudotą terminą „stomatologija“ ar „stomatologas“ nejučia pakeitė „odontologas“ ir „odontologija“.

Kaip pateikiama oficialiuose terminų išaiškinimuose, stomatologija – tai mokslas apie burnos ertmės organų (tame tarpe ir dantų) ligas bei jų gydymą. Tai apima ne tik dantis, bet ir kitus burnos ertmės organus. O štai odontologija – kiek kitokios reikšmės terminas ir mokslas, apimantis dantų bei jų sandaros raidą, fiziologiją bei patologiją. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad odontologijos mokslas yra glaudžiai susijęs su stomatologijos mokslu, todėl šiandien imta dažniau vartoti terminą „gydytojas odontologas“. O tuo pačiu ir „odontologijos klinika“ pavadinimą galima pamatyti dažniau.

Iš esmės nėra labai svarbu, kaip pavadinsime šių sričių gydytojus, nes šie terminai yra tarpusavyje susiję. Terminai – tai tik žodžių žaismas tarptautiniame susitarimų lygmenyje, o kasdienybėje nė vienas dantų gydytojas dėl termino neįsižeis. Tiesa, prieš kreipiantis konkrečių su dantų gydymu susijusių paslaugų, turėtume žinoti, kad yra ir visiškai specializuotų odontologijos sričių. Tai ortodontai, endodontai ar burnos higienistai. Čia jau kalbama apie tam tikras specifines sritis ir paslaugas, kurias teikia ne kiekvienas dantų gydytojas. Tačiau visko išmanyti paprastai tikrai nereikia, nes apsilankius pas bet kurį odontologą, jis nukreips jus reikiama linkme.