Namai

Virtuvės baldai: kas sakė, jog moterys negali išsirinkti!

virtuvės baldaiVyrai, kalbėdami apie remontą, baldų gamybą bei panašias veiklas, neretai pašiepia moteris kaip visiškai nieko nenutuokiančias šioje srityje. Aišku, viduje galime tyliai pripažinti, jog galbūt jie ir yra teisūs – mes vertiname grožį, tačiau kartais esame nutolusius nuo praktiškumo bei techninių detalių. Tokią situaciją galima nesunkiai pakeisti – tereikia šiek tiek plačiau pasidomėti aktualia sritimi – juk niekas negimė mokėdamas, ar ne? Šį kartą pateiksime keletą patarimų, kuriais vadovaujantis turėtų būti įsigijami virtuvės baldai.

Užsukus į specializuotą prekybos centrą ar aplankius baldų gamintojų interntinę svetainę, tikriausiai galva apsisuko nuo įvairovės – kiek gražių, šiuolaikiškų, skirtingiems skoniams tinkamų baldų. Nevienodis ir kainos. Tokia įvairovė byloja, jog savo savo svajonių virtuvę susikurti gali kiekvienas, tačiau tam reikia laiko ir pastangų. Procesas kur kas palengvėja, jei žinome, į kuriuos svarbiausius aspektus orientuotis.

Aktualu baldų pirkimas ar individuali gamyba?

Jei virtuvę apstatyti reikia tuoj pat, rekomenduojami jau pagaminti virtuvės baldai. Ir nereikia bijoti, jog visi kaimynai turės tokius pačius: pamirškime sovietų laikus, kai viskas buvo pagaminta pagal vieną „kurpalių“. Tačiau individualių baldų gamyba pelno neabejotiną pliusą: nepaisant ilgesnio laukimo laiko, Jūs gausite išimtinai Jūsų skonį atitinkantį bei prie indiviualių patalpų išdėstymo pritaikytą variantą.

Kokios baldų rūšys reikalingos?

Kad virtuvėje reikalingas stalas bei kėdės, niekas nesiginčys. Daugiausia diskusijų kelia dilemos „spintelės ar stalčiai“, „uždaros durelės ar stiklinės durelės“ ir panašiai. Blogas pasirinkimas gali sukelti daug nepatogumų buityje. Tas pats galioja ir dėl baldų išdėstymo tvarkos bei tinkamo aukščio pasirinkimo.

Į kokį stilių orientuojamasi?

Virtuvės baldai – gana pastovi ir ilgalaikė investicija (pastarieji Jūsų virtuvėje stovės bent 10, o gal ir daugiau metų), tad tikrai nesiūlome rinktis tai, kas madinga būtent šiandien. Tačiau interjero žurnalus pavartyti būtų pravartų – taip lengviau susidarysite nuomonę, kokią Jūsų „pakraipa“ – labiau imponuoja minimalistinis šiuolaikinis, subtilus klasikinis, o gal jaukus „kaimiškas“ stilius. Pasirinkę tai, kas Jums priimtina asmeniškai, sumažinsite tikimybę, jog virtuvės interjeras „pasens morališkai“.

Kokiai medžiagai teikti pirmenybę?

Virtuvės baldai gali būti pagaminti iš natūralios medienos (brangu, tačiau patikima bei patvaru), medžio drožlių ar kitų medžiagų. Stalviršis – iš granito, marmuro, akmens masės, medžio…Prieš rinkdamiesi pasidomėkite, koks šių medžiagų atsparumas drėgmei bei mechaniniams pažeidimams, kokie priežiūros ypatumai ir panašiai. Savaime suprantama, jog aukštesnė kokybė įvertinta ir didesne kaina, tačiau šioje vietoje verta gerai pamąstyti, ar geriau daugiau investuoti iškart ir būti patenkintu, ar graužti save pasirodžius pirmiesiems taupymo padariniams?

Kokios spalvos bei tekstūros vyraus?

Atsižvelkite į vyraujančių sienų bei grindų dangą, patalpos dydį. Atsiminkite, jog virtuvė – ne svetainė, čia verda daugybė „nešvarių“ darbų“: nesirinkite per daug tamsių ar šviesių atspalvių venkite blizgių paviršių, priešingu atveju keiksite save negalėdami palaikyti idealios švaros.

Tikimės, jog šie patarimai bent užvedė Jus ant kelio. Moralas paprastas: pirkinys, tarnausiantis ilgą laiką bei kainuojantis nemenkus pinigus, negali būti išsirenkamas neapgalvotai.