Namai

Spintos pasirinkimas – nesunkus, bet reikalaujantis atidumo

spintos slankiojančiomis durimisBe spintos neįsivaizduojame gyvenimo. Jei išsinuomojame kelioms dienoms kambarį pajūryje, net ir tada pasigendame šio baldo. Ką ir kalbėti apie namus, kur būname nuolat. Jei ne spinta, kambariuose styrotų krūvos drabužių, daug įvairių daiktų nerastų vietos. Deja, kartais spintos trūkumai atsiskleidžia tik ją įsigijus ir surinkus. Galima užkirsti tam kelią, tereikia žinoti svarbiausius kriterijus.

Ar spintos pasirinkimas sunkus? Na, jis greičiau įdomus, bet reikalaujantis atidumo. Pirkėjui, besižvalgančiam po parduotuvę, praverčia ir išrankumas. Susiviliojus galima greitai įsigyti daiktą, kuris vėliau pasirodys ne visai priimtinas. Vadinasi, reikalingas tam tikras imunitetas. Tik ne peršalimo ligoms, o prekių gundymo menui.

Baldų parduotuvėse siūloma gausybė spintų. Jos skiriasi spalva, stiliumi, dydžiu. Vienos spintos atrodo tvirtos vos į jas pažiūrėjus, o kitos džiugina kaina, bet, tikėtina, ilgai neatlaikys. Apie pigią mėsą šnekama kaip apie skirtą šunims. Apie pigius baldus tokių posakių neprikurta, bet mintis liktų artima pastarajai. Visgi kosminę sumą kainuojanti spinta nebūtinai bus „ta vienintelė“.

Jei atrodo, kad radote stebuklingą prekę, dar reikia įsitikinti, ar ji namuose tiks. Pirkti per didelę spintą – lyg įsigyti pora dydžių per plačius ir per ilgus batus. Baldui nepakaks vietos, nebus kur jo pastatyti. Per dideli batai funkciniu požiūriu būtų kaip absurdas, mat progai pasitaikius nukristų nuo kojos. Kaip matoma, tarp skirtingų pirkinių yra bendrumų, ir vienas jų – dydis. Šis kriterijus svarbus perkant kone bet ką. Na, o spintos – ne išimtis. Lygiai tas pats pasakytina ir apie per mažą baldą. Nulis taškų už praktiškumą.

Praktiškumo sąvoka susijusi su spintos dizainu ir priedais. Pavyzdžiui, jei namuose nėra didelio veidrodžio, durys su juo bus puikus sprendimas. O jei veidrodis kur nors koridoriuje jau stovi, kažin ar reikės dar vieno, ypač turint omenyje stiklinių daiktų trapumą. Jis nemaloniai atsiskleidžia, jei namuose yra vietos trūkumas. Tada nesunku užkliudyti spintos duris ir įskelti ar sukulti veidrodį.

Rinkdamiesi spintą tikriausiai atsižvelgsite į jau turimus baldus ir jų spalvą. Tai padaryti reikėtų dėl nesuderinamumo išvengimo. Nesakome, kad vienas baldas turi 120 procentų derėti prie kito, tačiau harmonija jums patiktų. O ji gaunama atidžiai išsirinkus prekę, išvengiant niūrybės, bet taip pat ir neperkant kiekvieno baldo kuo skirtingesnio nuo jau esančio.

Kai kas pasakytų, kad dizainas mažiau svarbus už patogumą. Su tokiu teiginiu galima ginčytis, bet logikos jame yra. Minėjome apie per didelius batus, prasitarsime ir apie per mažus. Nepakankamo dydžio spinta – lyg spaudžiantis apavas. Ji nesuteikia komforto, mat nepavyksta sutalpinti visų reikiamų daiktų. Lyg ir gražiai atrodo, bet norisi tokį daiktą kuo greičiau pakeisti nauju. Spintos dydis tiesiogiai priklauso nuo turimo garderobo. Jei turite dešimt kostiumų, natūralu, kad norėsite tvarkingai juos sukabinti. Jei šalia dar reikia vietos kitiems rūbams, miniatiūrinė spinta nebus gera išeitis. Jei asmuo gyvena vienas, pirkti milžinišką spintą taip pat nepraktiška ir piniginiu požiūriu nenaudinga. Kita vertus, gal laukiama, kada pasirodys būsima antroji pusė…

Taigi, tinkamai viską pasvėrus įsigyjamas arba užsisakomas toks daiktas, kuris kasdien puikiai tarnauja. Spintos naudojamos intensyviai, o tai reiškia, kad jos yra vertos skrupulingo pasirinkimo. Kai tai atliekama, namai praturtėja kai kuo artimu tobulybei.