Planuodami namų interjerą, daug dėmesio skiriame drabužių laikymo erdvei. Šiuo atveju kalbama apie du esminius pasirinkimus – namuose galime įsirengti modernią drabužių spintą arba talpią drabužinę. Tiek vienas, tiek kitas pasirinkimas turi savų privalumų ir trūkumų. Interjero ekspertai teigia, kad konkretus sprendimas priklauso nuo gyvenamosios erdvės ploto ir mūsų prioritetų.
Vienas svarbiausių kriterijų – racionaliai įvertinti gyvenamosios erdvės dydį. Drabužinė įrengiama pakankamai erdviuose namuose. Šis sprendimas rekomenduojamas kotedžo tipo butams ar nuosaviems namams. Didelės kvadratūros būstuose drabužinės įrengimas yra visiškai logiškas sprendimas – šiai erdvei galite skirti atskirą patalpą, pagalvoti apie atvirą drabužinę ar stumdomas durų sistemas, kurios suteiks lengvumo ir modernumo. Drabužinei paprastai skiriamas atskiras kambarys, kuris gali būti panaudotas įvairiais tikslais, t. y. čia galima laikyti ne tik drabužius, bet ir avalynę ar sandėliuojamus daiktus. Dizaino specialistai sutinka – tinkamai suprojektuota drabužinė taupo laiką ir erdvę, kadangi vienoje vietoje laikomi daiktai yra kur kas greičiau surandami, o kambariuose, išimant iš jų didelių gabaritų spintas, lieka kur kas daugiau vietos.
Jei namas yra vidutinio dydžio, pvz., 120 kvadratinių metrų ar mažesnis, verta dar kartą pagalvoti, ar drabužinė iš tiesų atitiks jūsų poreikius. Paprastai šiuose būstuose prioritetai skiriami didesniam gyvenamajam kambariui, o drabužinė keičiama į talpią spintą. Natūralu, kad pastarasis sprendimas pritaikomas ir daugiabučiams – paprastai jie išplanuojami itin taupiai, todėl drabužinė siejama su neracionaliu sprendimu.
Daugiau klausimų kyla tuo atveju, jei kalbama apie interjero dizainą. Jei gyvenate sąlyginai nedideliame bute, tačiau tradicinė spinta jums atrodo nuobodi ir neįdomi, pagalvokite apie stumdomas durų sistemas. Jos ne tik suteikia modernumo, bet ir padeda taupyti gyvenamąjį plotą. Be to, praktiškai neribotos stumdomų durų dizaino galimybės atitiks net ir išrankiausio kliento lūkesčius. Jei vienos spintos jums neužtenka, pagalvokite apie kelias spintas – vieną galima įrengti miegamajame, kitą – vaikų kambaryje. Interjero specialistai teigia, kad tinkamai parinkus dizainą, spintą galime įrengti ir prieškambaryje.
Siekiant priimti racionaliausią sprendimą, svarbu įvertinti ir praktiškumo reikalavimus. Daugelis pirkėjų patvirtins, kad drabužinė yra kur kas patogesnis pasirinkimas. Visų pirma, joje telpa kur kas daugiau daiktų. Be to, drabužinė suteikia galimybę laisvai planuoti vidinį jos išdėstymą. Čia kur kas lengviau paslėpsite rečiau naudojamus daiktus ir sugrupuosite dažniau nešiojamus rūbus. Iš kitos pusės – spinta reikalaus mažiau priežiūros, pvz., jums nereikės galvoti apie atskirą apšvietimo sistemą, kurios pareikalaus drabužinė.