Namai

Kas geriau: spinta ar erdvi drabužinė?

spintosPlanuodami namų interjerą, daug dėmesio skiriame drabužių laikymo erdvei. Šiuo atveju kalbama apie du esminius pasirinkimus – namuose galime įsirengti modernią drabužių spintą arba talpią drabužinę. Tiek vienas, tiek kitas pasirinkimas turi savų privalumų ir trūkumų. Interjero ekspertai teigia, kad konkretus sprendimas priklauso nuo gyvenamosios erdvės ploto ir mūsų prioritetų.

Vienas svarbiausių kriterijų – racionaliai įvertinti gyvenamosios erdvės dydį. Drabužinė įrengiama pakankamai erdviuose namuose. Šis sprendimas rekomenduojamas kotedžo tipo butams ar nuosaviems namams. Didelės kvadratūros būstuose drabužinės įrengimas yra visiškai logiškas sprendimas – šiai erdvei galite skirti atskirą patalpą, pagalvoti apie atvirą drabužinę ar stumdomas durų sistemas, kurios suteiks lengvumo ir modernumo. Drabužinei paprastai skiriamas atskiras kambarys, kuris gali būti panaudotas įvairiais tikslais, t. y. čia galima laikyti ne tik drabužius, bet ir avalynę ar sandėliuojamus daiktus. Dizaino specialistai sutinka – tinkamai suprojektuota drabužinė taupo laiką ir erdvę, kadangi vienoje vietoje laikomi daiktai yra kur kas greičiau surandami, o kambariuose, išimant iš jų didelių gabaritų spintas, lieka kur kas daugiau vietos.

Jei namas yra vidutinio dydžio, pvz., 120 kvadratinių metrų ar mažesnis, verta dar kartą pagalvoti, ar drabužinė iš tiesų atitiks jūsų poreikius. Paprastai šiuose būstuose prioritetai skiriami didesniam gyvenamajam kambariui, o drabužinė keičiama į talpią spintą. Natūralu, kad pastarasis sprendimas pritaikomas ir daugiabučiams – paprastai jie išplanuojami itin taupiai, todėl drabužinė siejama su neracionaliu sprendimu.

Daugiau klausimų kyla tuo atveju, jei kalbama apie interjero dizainą. Jei gyvenate sąlyginai nedideliame bute, tačiau tradicinė spinta jums atrodo nuobodi ir neįdomi, pagalvokite apie stumdomas durų sistemas. Jos ne tik suteikia modernumo, bet ir padeda taupyti gyvenamąjį plotą. Be to, praktiškai neribotos stumdomų durų dizaino galimybės atitiks net ir išrankiausio kliento lūkesčius. Jei vienos spintos jums neužtenka, pagalvokite apie kelias spintas – vieną galima įrengti miegamajame, kitą – vaikų kambaryje. Interjero specialistai teigia, kad tinkamai parinkus dizainą, spintą galime įrengti ir prieškambaryje.

Siekiant priimti racionaliausią sprendimą, svarbu įvertinti ir praktiškumo reikalavimus. Daugelis pirkėjų patvirtins, kad drabužinė yra kur kas patogesnis pasirinkimas. Visų pirma, joje telpa kur kas daugiau daiktų. Be to, drabužinė suteikia galimybę laisvai planuoti vidinį jos išdėstymą. Čia kur kas lengviau paslėpsite rečiau naudojamus daiktus ir sugrupuosite dažniau nešiojamus rūbus. Iš kitos pusės – spinta reikalaus mažiau priežiūros, pvz., jums nereikės galvoti apie atskirą apšvietimo sistemą, kurios pareikalaus drabužinė.

Namai

Spintos pasirinkimas – nesunkus, bet reikalaujantis atidumo

spintos slankiojančiomis durimisBe spintos neįsivaizduojame gyvenimo. Jei išsinuomojame kelioms dienoms kambarį pajūryje, net ir tada pasigendame šio baldo. Ką ir kalbėti apie namus, kur būname nuolat. Jei ne spinta, kambariuose styrotų krūvos drabužių, daug įvairių daiktų nerastų vietos. Deja, kartais spintos trūkumai atsiskleidžia tik ją įsigijus ir surinkus. Galima užkirsti tam kelią, tereikia žinoti svarbiausius kriterijus.

Ar spintos pasirinkimas sunkus? Na, jis greičiau įdomus, bet reikalaujantis atidumo. Pirkėjui, besižvalgančiam po parduotuvę, praverčia ir išrankumas. Susiviliojus galima greitai įsigyti daiktą, kuris vėliau pasirodys ne visai priimtinas. Vadinasi, reikalingas tam tikras imunitetas. Tik ne peršalimo ligoms, o prekių gundymo menui.

Baldų parduotuvėse siūloma gausybė spintų. Jos skiriasi spalva, stiliumi, dydžiu. Vienos spintos atrodo tvirtos vos į jas pažiūrėjus, o kitos džiugina kaina, bet, tikėtina, ilgai neatlaikys. Apie pigią mėsą šnekama kaip apie skirtą šunims. Apie pigius baldus tokių posakių neprikurta, bet mintis liktų artima pastarajai. Visgi kosminę sumą kainuojanti spinta nebūtinai bus „ta vienintelė“.

Jei atrodo, kad radote stebuklingą prekę, dar reikia įsitikinti, ar ji namuose tiks. Pirkti per didelę spintą – lyg įsigyti pora dydžių per plačius ir per ilgus batus. Baldui nepakaks vietos, nebus kur jo pastatyti. Per dideli batai funkciniu požiūriu būtų kaip absurdas, mat progai pasitaikius nukristų nuo kojos. Kaip matoma, tarp skirtingų pirkinių yra bendrumų, ir vienas jų – dydis. Šis kriterijus svarbus perkant kone bet ką. Na, o spintos – ne išimtis. Lygiai tas pats pasakytina ir apie per mažą baldą. Nulis taškų už praktiškumą.

Praktiškumo sąvoka susijusi su spintos dizainu ir priedais. Pavyzdžiui, jei namuose nėra didelio veidrodžio, durys su juo bus puikus sprendimas. O jei veidrodis kur nors koridoriuje jau stovi, kažin ar reikės dar vieno, ypač turint omenyje stiklinių daiktų trapumą. Jis nemaloniai atsiskleidžia, jei namuose yra vietos trūkumas. Tada nesunku užkliudyti spintos duris ir įskelti ar sukulti veidrodį.

Rinkdamiesi spintą tikriausiai atsižvelgsite į jau turimus baldus ir jų spalvą. Tai padaryti reikėtų dėl nesuderinamumo išvengimo. Nesakome, kad vienas baldas turi 120 procentų derėti prie kito, tačiau harmonija jums patiktų. O ji gaunama atidžiai išsirinkus prekę, išvengiant niūrybės, bet taip pat ir neperkant kiekvieno baldo kuo skirtingesnio nuo jau esančio.

Kai kas pasakytų, kad dizainas mažiau svarbus už patogumą. Su tokiu teiginiu galima ginčytis, bet logikos jame yra. Minėjome apie per didelius batus, prasitarsime ir apie per mažus. Nepakankamo dydžio spinta – lyg spaudžiantis apavas. Ji nesuteikia komforto, mat nepavyksta sutalpinti visų reikiamų daiktų. Lyg ir gražiai atrodo, bet norisi tokį daiktą kuo greičiau pakeisti nauju. Spintos dydis tiesiogiai priklauso nuo turimo garderobo. Jei turite dešimt kostiumų, natūralu, kad norėsite tvarkingai juos sukabinti. Jei šalia dar reikia vietos kitiems rūbams, miniatiūrinė spinta nebus gera išeitis. Jei asmuo gyvena vienas, pirkti milžinišką spintą taip pat nepraktiška ir piniginiu požiūriu nenaudinga. Kita vertus, gal laukiama, kada pasirodys būsima antroji pusė…

Taigi, tinkamai viską pasvėrus įsigyjamas arba užsisakomas toks daiktas, kuris kasdien puikiai tarnauja. Spintos naudojamos intensyviai, o tai reiškia, kad jos yra vertos skrupulingo pasirinkimo. Kai tai atliekama, namai praturtėja kai kuo artimu tobulybei.