Namai

Šilumos siurbliai – dažniausias pasirinkimas moderniems namams ir ne tik

Šildymo sistemos yra labais varios bet kuriame name. Dar projektuojant pastatą, jau galvojame, kokį šildymo sprendimą reikės pasirinkti. Šildymo sezonas Lietuvoje trunka apie pusę metų, o kartais ir daugiau todėl geras sprendimas leis mėgautis ne tik šiltais namais, bet ir mažesnėmis elektros sąnaudomis. Būtent galvojant apie visa tai šiandien labai dažnai pasirenkami šilumos siurbliai.

Galite rinktis skirtingas sistemas

Jie vertinami pirmiausia todėl, kad tai labai universalus sprendimai. Galite rinktis Jums patogiausią sistemą. Pavyzdžiui, oras-oras šilumos siurbliai, kurie dar vadinami kondicionieriais, yra labai geras sprendimas papildomam šilumos šaltiniui. Jie labai dažnai pasirenkami kai reikia apšildyti nedideles patalpas. Tai paprasta sistema, kurios įrengimui nereikalingi sudėtingi kasimo darbai – viena siurblio dalis montuojama viduje, kita išorėje.

Tiems, kurie nori šilumos siurbliu apšildyti visą pastatą, galima rinktis oras-vanduo šilumos siurblių sistemas. Tai tokiu pačiu principu veikiantis siurblys, tačiau jis atlieka ir dar vieną papildomą funkciją – ruošia karštą vandenį. Taigi tokia sistema gali veikti kartu su radiatoriais, šildomomis grindimis.

Paprasta sumontuoti, lengva valdyti

Vienas svarbiausių šilumos siurblių privalumų yra paprastas jų montavimas. Tokiai sistemai įrengti užteks pusdienio ar dienos, tam nereikia jokios sunkios technikos, sudėtingų darbų. Meistrai greitai sumontuos sistemą, pajungs ją ir galėsite naudotis.

O šilumos siurblio naudojimas ir valdymas yra labai paprastas. Jį galima naudoti pulteliu arba per išmaniąją programėlę. Tai reiškia, kad siurblį galite valdyti tiek būdami namuose, tiek per atstumą. Siurblys gali būti įjungiamas, kai reikalinga. Taip pat galima užstatyti programą, jog jis pats nuolat palaikytų numatytą temperatūrą. Kai kurie šilumos siurbliai taip pat turi oro valymo funkcijas bei tokius papildomus funkcionalumus, kai šiltą orą pučia į objektą kambaryje, o šaltą – nuo jo.

Tai daug lengviau nei kieto kuro katilas, kurį reikia nuolat prižiūrėti. Be to, tai yra kartu ne tik paprastesnis, ekonomiškesnis, bet ir saugesnis sprendimas.

Padės ne tik žiemą

Šilumos siurbliai yra populiarus pasirinkimas dėl to, jog tai ne tik žiemai, bet ir vasarai skirtas sprendimas. Žiemą šilumos siurblys šildo orą, o vasarą jį vėsina. Todėl tai labai patogus sprendimas, kuris atlieka ši karto dvi funkcijas. Skirtingai nei kieto kuro katilas ar židinys, kuris skirtas tik šaltajam metų laikui. Įsirengę vieną sistemą galėsite ją naudoti ištisus metus ir negalvoti apie papildomus vėsinimo sprendimus namams.

Namai

Kaip veikia oro kondicionieriai?

Oro kondicionierių galima vadinti patogiausiu ir efektyviausiu būdu palaikyti norimą temperatūrą patalpoje ištisus metus. Įvairių modelių kondicionieriaus įrenginys ir veikimo principas iš esmės panašūs. Vienintelis skirtumas yra tai, kur jie sumontuoti.

Pabandykime išsiaiškinti paprastai kaip veikia kondicionierius. Medžiagos turi tokią savybę – išgaruodamos jos sugeria šilumą, kondensuodamos ją išskiria. Šiuo fizikiniu reiškiniu pagrįstas oro kondicionieriaus darbas.

Pagrindiniai bet kurio oro kondicionieriaus komponentai yra šie:

Šiuolaikinė vėdinimo sistema turi elektroninį bloką, kuris valdo veikimą priklausomai nuo pasirinkto režimo. Visuose šiuolaikiniuose modeliuose yra nuotolinio valdymo pultas, leidžiantis nustatyti parametrus, o visi oro kondicionavimo įrenginiai susideda iš ventiliatoriaus, kondensatoriaus, kompresoriaus ir garintuvo.

Norint atvėsinti patalpoje esantį orą, reikia pašalinti aušinimo metu susidarančią šilumą. Šiluma yra energija, o energija, kaip žinote, negali dingti be pėdsakų. Štai kodėl oro kondicionierius susideda iš dviejų blokų: vidaus ir lauko. Taip pat yra vieno bloko aušinimo sistemų, kurios šalina šilumą per oro kanalą, išvestą į lauką.

Iš tikrųjų visas jo darbas daugiausia susideda iš vienos skystos medžiagos – freono, kuris arba sugeria šilumą, arba ją atiduoda, priklausomai nuo temperatūros režimo. Aušinimo procesas prasideda išoriniame bloke, kuriame freonas vis dar turi dujinę būseną. Tada jis perkeliamas į kompresorių, kur slėgis pakyla, o dujos suspaudžiamos, padidinant temperatūrą. Be to, freonas patenka į kondensatorių, kur jis atvėsta ir tampa skystas. Tada, jau skystoje būsenoje, jis pumpuojamas į termostatinį vožtuvą, kur slėgis mažėja ir freono temperatūra pakyla, užverda ir išgaruoja. Į garintuvą patekęs šiltas oras iš kambario jį pučia, taip atvėsindamas. Freonas vėl tampa dujinis ir taip viskas ratu, jo transformaciją kartojasi vėl ir vėl.