Laisvalaikis

Prezervatyvai pradėti naudoti seniai, bet apie Durex Elite senoliai galėjo tik pasvajoti!

Durex EliteNaudodami mums įprastus daiktus retas susimąstote, kaip ilgai pastarieji gyvuoja, kaip kito jų išvaizda, o gal net ir paskirtis. Taip, gerai supratote – pradėsime istorijos pamoką. Pastaroji žada būti gana įdomi – kalbėsime apie prezervatyvus bei jų ilgą istoriją.

Prezervatyvų paskirties kaita

Kodėl prezervatyvus naudojate Jūs? O jūs? Pastarieji yra apsisaugojimo priemonė – štai čia ir galime perskaityti atsakymą. Tai gana patikima apsauga nuo nelaukiamo nėštumo bei bene vienintelis kontraceptikas, padedantis išvengti lytiniu keliu plintančių ligų. Reaguojant į vis išrankesnius klientų pageidavimus, į rinką patenka itin kokybiški gaminiai, pavyzdžiui – Durex Elite prezervatyvai, išsiskiriantys ypatingu plonumu bei švelnumu. Negana to, kai kurie prezervatyvai yra „patobulinti“ (iškilimai, rumbeliai ir panašiai), o tai suteikia ne tik apsaugą, bet ir padidina malonumą.

Verčiant istorijos puslapius, akivaizdu, jog senovės laikais lytinės infekcijos taip pat varė siaubą (žinant tų laikų medicinos pasiekimus, nesunku suvokti, jog pastarųjų pasekmės galėjo būti tikrai skaudžios). Neilgai trukus buvo suvokta, jog galima „vienu šūviu du zuikius nušauti“ – tai yra apsisaugoti ir nuo nėštumo: įsivaizduokite, kaip tai buvo aktualu visų laikų garsiausiam širdžių daužytojui Kazanovai, propagavusiam toli gražu ne vien platoniškus santykius..? Įdomus faktus, jog senovės egiptiečiai kažką panašaus į prezervatyvus naudojo ir kaip puošybos priemonę.

Guminiai, be latekso…O kaip buvo anksčiau?

Štai Durex Elite prezervatyvai, kaip ir daugelis kitų, yra pagaminti iš latekso, sutepto specialiu lubrikantu. Esate alergiškas lateksui? Rinkoje prieinami prezervatyvai, pagaminti iš kitų, alergijos nesukeliančių medžiagų.

Kaip kito pastarųjų gamybos technika? Yra minimas lininis audeklas, kuris vėliau buvo pradėtas mirkyti druskos tirpale ar žolelių nuovire, taip sustiprinant kontraceptines savybes. Kitos žinomos medžiagos – šilkinis popierius, gyvūnų žarnos.

Senolių sąmoningumas ir suvokimas, jog reikia saugoti savo sveikatą bei „nebarstyti“ vaikų į kairę bei dešinę, neabejotinai atnešė daug naudos. Aišku, galime tik spėti, kaip juos, ilgą laiką naudojusius lininius prezervatyvus, nustebintų maloniai natūralūs  pojūčiai, kuriuos garantuoja Durex Elite.