Sveikata

Koks šampūnas padės kovoti su pleiskanomis?

Kiekvienas gyvenime yra susidūręs su pleiskanomis, nes jos atsiranda staiga ir neaišku iš kur ir kaip jas gydyti. Pleiskanos yra galvos odos būklė, kuri negydoma gali pasikartoti bet kada. Sudirgusios, gėdingos ir sausos odos dėmės iš karto atsiranda gelsvai baltų dėmių pavidalu. Nenuostabu, kad skaitote ir galvojate, kaip atsikratyti pleiskanų – tai galite padaryti naudodami tinkamas priemones. Perskaitę ir pritaikę kai kuriuos šio straipsnio patarimus galėsite atsisveikinti su pleiskanomis. 

Kokias priemones pradėti naudoti vos tik atsiradus pleiskanoms?

Pleiskanas gydykite šampūnu nuo pleiskanų, kurio sudėtyje yra vienas ar daugiau ingredientų nuo pleiskanų. Jūs turite pleiskanų, nes ant jūsų galvos odos gyvena malassezia bakterijos. Nedidelis malassezia bakterijų kiekis natūraliai auga galvos odoje, bet jei turite pleiskanų, tikriausiai jų yra  per daug. Mokslininkai nėra tikri, kokia yra pleiskanų atsiradimo priežastis, bet jie sutaria, kaip išspręsti problemą. Šampūnuose nuo pleiskanų yra veikliųjų medžiagų, kurios neleidžia daugintis malassezia ir taip kontroliuoja, stabdo ir mažina šio grybelio plitimą. Kai malassezia populiacija mažėja, pleiskanos tampa mažiau aktyvios.

Atsikratykite pleiskanų naudodami arbatmedžio aliejaus šampūną ar kitas gydymo priemones. Nėra natūralios priemonės nuo pleiskanų, veiksmingesnės už arbatmedžio aliejų. Jei šampūnas nuo pleiskanų nėra toks, kokio norite, galite rinktis natūralų arbatmedžio aliejaus šampūną. Arbatmedžio aliejus yra natūralus antiseptikas. Mokslininkų teigimu, 5 procentai arbatmedžio aliejaus veiksmingai mažina pleiskanų simptomus. Arbatmedžio aliejus yra įvairių natūralių medžiagų mišinys. Vienas iš jų, terpinen-4-olis, yra atsakingas už arbatmedžio aliejaus poveikį nuo pleiskanų. Jei susidūrėte su arbatmedžio aliejumi ar arbatmedžio aliejaus šampūnu, kuriame yra didelė terpinen-4-olio koncentracija, būtinai nusipirkite. Tai padės įveikti erzinančias pleiskanas. Arbatmedžio šampūnai yra būtinos prekės kirpėjams, nes dažnai atsiranda klientų, kuriuos kankina pleiskanos. 

Kur rasti gerus šampūnus nuo pleiskanų?

Prie namų esančiame prekybos centre galbūt nėra daug šampūnų nuo pleiskanų, bet kai ieškosite internete, rasite šimtus. Geriausi iš jų išsiskiria veikliųjų medžiagų deriniais, kurie slopina malassezia. Geriausiuose šampūnuose nuo pleiskanų yra dviejų ar daugiau veikliųjų medžiagų derinys nuo malassezia. Taip pat prieš perkant patikrinkite šampūno sudėtį ir pirkite tik iš patikimos elektroninės parduotuvės.