Sveikata

Pigmentacijos gydymas ir prevencija

pigmentacijos gydymasAnt veido bei kūno atsiradusios pigmentinės dėmės nepuošia nei vyrų, nei moterų. Dalis žmonių, turinčių pigmentinių dėmių, gėdijasi savo kūno, stengiasi vengti atviresnių rūbų, o į paplūdimį eina apniukusią dieną. Taigi, kaip kovoti su pigmentinėmis dėmėmis? Kaip joms užkirsti kelią? Šiuolaikinis pigmentacijos gydymas leidžia greitai ir neskausmingai atsikratyti šių nemalonių dėmių visam laukui, tačiau apie viską nuo pradžių.

Kodėl atsiranda pigmentinės dėmės?

Anksčiau buvo manoma, kad pagrindinė pigmentinių dėmių atsiradimo priežastis yra saulės spinduliai. Visgi, naujausi tyrimų duomenys parodė, kad pigmentacija gali būti hormonų disbalanso, antibiotikų ar antidepresantų vartojimo bei netinkamai parinktos bei atliktos kosmetinės procedūros pasekmė. Pigmentinių dėmių atsiradimui įtakos turi ir sintetiniai audiniai, nesveikas gyvenimo būdas, žalingi įpročiai.

Kaip išvengti pigmentinių dėmių atsiradimo?

Pigmentinių dėmių galima išvengti laikantis kelių elementarių taisyklių:

  • Nebūkite per ilgai saulėje;
  • Venkite saulės spindulių nuo 10 iki 16 val.;
  • Naudokite apsaugines priemones nuo saulės ne su mažesniu nei SPF 30 apsaugos filtru;
  • Sveikai maitinkitės;
  • Atsisakykite žalingų įpročių;
  • Pirmenybę teikiate natūraliems audiniams;
  • Nevartokite vaistų, nepasitarę su gydytoju arba vaistininku;
  • Savarankiškai neeksperimentuokite su savo oda, jos grožį patikėkite profesionalams.

Kaip galima išgydyti pigmentines dėmes?

Pigmentines dėmes galima gydyti natūraliomis priemonėmis, pilingais bei įvairiausiais kremais. Visgi, toks pigmentacijos gydymas norimų rezultatų gali ir neatnešti arba jų laukti gali tekti labai ilgai. Viena efektyviausių ir saugiausių pigmentacijos gydymo priemonių – frakcinis lazeris. Lazerio šviesa giliai prasiskverbia į odą ir į mažas daleles suskaido pažeistas ląsteles, kurias vėliau natūraliai „išstumia“ sveikosios ląstelės. Tokiu būdu oda pašviesėja jau po pirmosios procedūros (papratai pacientui pakanka 1-3 procedūrų), o po kelių savaičių tampa lygesnė, skaistesnė ir sveikesnė.

Ar pigmentinės dėmės gali atsinaujinti?

Frakciniu lazeriu pašalintos dėmės paprastai neatsinaujina toje pačioje vietoje. Visgi, žmonėms, kurių oda turi polinkį į padidintą pigmentaciją, arba tiems, kurie nepadarė jokių išvadų ir toliau gyvena jiems įprastą gyvenimo būdą, pigmentinių dėmių gali atsirasti kitoje vietoje.